Szlak "Frombork oczami Pana Samochodzika"

Dział poświęcony turystyce krajoznawczej
ODPOWIEDZ
Ala
Poszukiwacz przygód
Poszukiwacz przygód
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2020, 11:46
Miejscowość: Braniewo
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Szlak "Frombork oczami Pana Samochodzika"

Post autor: Ala »

Drodzy forumowicze!

To mój pierwszy wpis. W dzieciństwie (i wieku nastoletnim) z chęcią sięgałam po książki o Panu Samochodziku. Trzy lata temu odbyłam indywidualną podróż po Pradze z książką "Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic", która okazała się doskonałym przewodnikiem. Ten sposób zwiedzania tak mnie zainteresował, że w swojej pracy licencjackiej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego postanowiłam zająć się turystyką literacką.

Chciałabym Wam zaprezentować efekt mojej pracy: szlak, który stworzyłam w aplikacji Traseo (może jest Wam znana?). "Frombork oczami Pana Samochodzika" to szlak wirtualny opatrzony zdjęciami i cytatami z książki (zresztą, sami sprawdźcie ;) ). Dlaczego Frombork? Pochodzę z Braniewa, więc czytając "... zagadki Fromborka" od razu wiedziałam, co gdzie jest ulokowane :)
Wiem, że dzięki Waszej działalności powstała kolejna odsłona tablicy i Pan Samochodzik jakoś się kręci po tym Fromborku :) Wydaje mi się, że szlak może zaciekawić turystów i pokazać im niekonwencjonalny sposób zwiedzania. Wystarczy posiadać aplikację Traseo i włączyć nawigację :) Sama dobierałam cytaty. Mam nadzieję, że są trafne.
Właśnie jestem świeżo po obronie, więc szlak staje się publiczny.
Poniżej link:
https://www.traseo.pl/trasa/frombork-oc ... mochodzika
można go znaleźć również w wyszukiwarce aplikacji pod nazwą: "Frombork oczami Pana Samochodzika".

Gdybyście znowu odwiedzali Frombork, to zapraszam do skorzystania z aplikacji i "czytania" - książki oraz miasta - podczas wędrówki :)
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Piękna trasa, warta do wykorzystania w promocji Fromborka, razem z tymi cytatami. O, i nasza tablica ! :564:
Bardzo mi się spodobało określenie "turystyka literacka". Jeżeli w czasie kolejnego zlotu ktoś nas zapyta czym zajmuje się nasze forum, odpowiem - turystyką literacką.
Ala
Poszukiwacz przygód
Poszukiwacz przygód
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2020, 11:46
Miejscowość: Braniewo
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Ala »

Myślę, że turystyka literacka jest jak najbardziej odpowiednim określeniem ;)
Należy do szerszego rodzaju jakim jest turystyka kulturowa :)
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

Turystyka literacka - dla mnie bomba, że taki trafny termin istnieje
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

No super! świetnie to wszystko poikladalas i zorganizowałas! Bardzo fajna rzecz! I Ta aplikacja Traseo bardzo mi się spodobała! Koncept turystyki literackiej tez!
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

świetna trasa Alu, brawo! :564:
A nie myślisz o tym, żeby przedłużyć trasę o Krainę Straszliwego Asa, Diablą Górę?

Zainspirowałaś mnie do powrotu do porzuconego już od dawna przeze mnie projektu czyli "śladami Pana Samochodzika". Muszę do tego wrócić.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Też to chciałem zaproponować, ale trasa Ali to wycieczka piesza. Do Diablej Góry i wykopalisk archeologicznych jest raczej daleko.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:Też to chciałem zaproponować, ale trasa Ali to wycieczka piesza. Do Diablej Góry i wykopalisk archeologicznych jest raczej daleko.
Trochę dalej rzeczywiście jest. Ale na całodniową wycieczkę w sam raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:
TomaszK pisze:Też to chciałem zaproponować, ale trasa Ali to wycieczka piesza. Do Diablej Góry i wykopalisk archeologicznych jest raczej daleko.
Trochę dalej rzeczywiście jest. Ale na całodniową wycieczkę w sam raz.
Czesio to umi w to zachęcanie młodzieży do wycieczek pieszych. Jak by to wyglądało?

"Idziemy drogą bez pobocza, którą zasuwają samochody z kierowcami, którzy wszyscy myślą, że są Baturami i właśnie ścigają się z Panem Samochodzikiem a później przedzieramy się po błotnistej drodze przez krzaki oganiając się od komarów".
"Mama chodźmy na lody a później pójdziemy na tą wieżę co jest nad cukiernią".
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Ala
Poszukiwacz przygód
Poszukiwacz przygód
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2020, 11:46
Miejscowość: Braniewo
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Ala »

W zamyśle to właśnie jest piesza trasa po Fromborku, dlatego ominęłam tereny w okolicy Bogdan :) Bardziej chodziło mi właśnie o samo poznanie Fromborka innymi oczami. Jest bezpieczniej i nie wymaga samochodu (lub innego środka transportu). Ten szlak jest też dedykowany dla mieszkańców Fromborka, by mogli trochę inaczej spojrzeć na rzeczy, które widzą już wiele lat :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka piesza, rowerowa i wodna”