44 Regaty żeglarskie "Błekitna wstęga" 2021

Dział poświęcony turystyce krajoznawczej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

44 Regaty żeglarskie "Błekitna wstęga" 2021

Post autor: oldmalarz »

W ostatni weekend września (25-26.09.2021), na wodach Jeziora Włocławskiego rozegrane zostały regaty żeglarskie o nazwie „Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego ZARZECZEWO 2021 – memoriał Benedykta Michewicza”. Była to już 44 edycja tych zawodów. . Zawody odbyły się i udały, ale... z pewnym niedosytem. Na starcie regat stanęło raptem 17 załóg. Już na kilka dni przed ustalonym terminem regat prognozy meteorologiczne nie tylko dla
obszaru naszego zalewu były bardzo niepokojące, wręcz alarmistyczne – zapowiadano bardzo silne, huraganowe wiatry, alarmowano o rozwagę (siłą rzeczy także na wodzie).
To wystraszyło wielu potencjalnych uczestników regat. Rzeczywistość okazała się nie taka straszna, ale jednak miała wpływ na ilość startujących załóg – między innymi kilku
zawodników z Płocka nie dopłynęło do Włocławka właśnie z uwagi na niezwykle ciężkie warunki panujące w przeddzień regat na zalewie. krótka odprawa sterników z Sędzią Głównym i można było wyjść na wodę. Warunki na zalewie w tym dniu (sobota 25.09) były dość wymagające, ale też
„wspierające” organizatorów - wiatr o sile od 3 do 5 w skaliBeauforta, równy (ale nie pozbawiony gwałtownych podmuchów), z ustalonego kierunku zachodniego.
Zawody przebiegały w spokojnej, sportowej rywalizacji, co nie znaczy, że zabrakło w nich momentów podnoszących adrenalinę. Takimi wydarzeniami były z pewnością:
wypadniecie za burtę załogantów z jednego jachtu (szybko wrócili na pokład) jak też wywrotka innego z jachtów. Tu przyczyną byłsilny podmuch wiatru. Koledzy z innych
jednostek żartowali, że tak musiało się to skończyć, bo pechowy jacht nosi nazwę „Sucha Wydra”... a kto widziałsuchą wydrę? Wszak to zwierzątko, którego żywiołem i
środowiskiem jest woda... No cóż, dla kolegów z Płocka regaty skończyły się już w drugim wyścigu...
I w tym miejscu jest doskonały moment, aby podziękować służbom zabezpieczenia regat,którzy w niezwykle profesjonalny sposób udzielili pomocy załodze wywróconego jachtu – skończyło się na zamoczeniu „wydry”.

Nasz jacht (Santa Anna) zajał w poszcególnych wyscigach kolejno 6,6,5,4,4 miejsce ..w osobnym wyscigu o "Błekitna wstege" 7 miejsce

żrródło :
https://q4.pl/aktualnosci/2021/09/28/ze ... nie-sezonu
 
 
 
 
Załączniki
regaty6.jpg
regaty5.jpg
regaty4.jpg
regaty3.jpg
regaty2.jpg
regaty1.jpg
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
panna Monika
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 849
Rejestracja: 04 sie 2013, 14:53
Miejscowość: Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: 44 Regaty żeglarskie "Błekitna wstęga" 2021

Post autor: panna Monika »

Gratulacje :564: :564:. Gratuluję wyniku i wytrwałości.
 
 
 
 
 
Za ten post autor panna Monika otrzymał podziękowanie:
oldmalarz (28 wrz 2021, 19:44)
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Re: 44 Regaty żeglarskie "Błekitna wstęga" 2021

Post autor: irycki »

Brawo! Super przygoda!
Za ten post autor irycki otrzymał podziękowanie:
oldmalarz (28 wrz 2021, 19:44)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Piter
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 267
Rejestracja: 12 maja 2021, 14:33
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy

Re: 44 Regaty żeglarskie "Błekitna wstęga" 2021

Post autor: Piter »

Oldmalarzu wiem, że od niedawna masz patent ale żeglowanie "wzięło" cię na całego :564:
 
 
Za ten post autor Piter otrzymał podziękowanie:
oldmalarz (28 wrz 2021, 19:13)
Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: 44 Regaty żeglarskie "Błekitna wstęga" 2021

Post autor: oldmalarz »

Piter pisze: 28 wrz 2021, 18:18 Oldmalarzu wiem, że od niedawna masz patent ale żeglowanie "wzięło" cię na całego :564:
 
 



 
Wiesz..jak się ma marine pod nosem ..jest się w yacht clubie .maile z imprezami przychodzą.. .kumple żeglują .no to siłą rzeczy co chwila jesteś na wodzie dopóki jest pogoda dopóki wieje wiatr....ale masz rację żeglarstwo mi  się naprawdę podoba a również to że czerpie coraz to większą wiedzę garściami ..regaty to zupełnie inna bajka żeglarstwa tu liczy się każde pół węzła każda odrobiną wiatru a i po tych regatach czuje się jak by mnie cztery czołgi przejechały 😄...ale i tak w piątek wyjdę na akwen .pewnie ostatni raz w sezonie bo u nas  sezon żeglarski zamykają 15.X....więc już niedługo..


W przyszłym roku ..(o ile nic nie wymyślą covidowego) 
Mamy cztery imprezy regatowe .
Puchar Polski jachtów kabinowych "salamander cup," w polowie czerwca Długodystansowe mistrzostwa Polski jachtów kabinowych "Anwil cup" pod koniec czerwca Integracyjne regaty lokalne "Antałek" pod koniec sierpnia
no i Błękitną wstęga zalewu w tym samym terminie co teraz .
Jak masz chęć i czas zapraszam  możemy "poimprezować".. 
 
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2021, 19:24 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 2 razy.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Piter
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 267
Rejestracja: 12 maja 2021, 14:33
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy

Re: 44 Regaty żeglarskie "Błekitna wstęga" 2021

Post autor: Piter »

No to super.
Masz już swoją łajbę czy pływasz na łódkach kolegów?
 
Za ten post autor Piter otrzymał podziękowanie:
oldmalarz (28 wrz 2021, 19:33)
Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: 44 Regaty żeglarskie "Błekitna wstęga" 2021

Post autor: oldmalarz »

Piter pisze: 28 wrz 2021, 19:17 No to super.
Masz już swoją łajbę czy pływasz na łódkach kolegów?
 

 
No raczej na łajbach kolegów 🙂 i ,klubowych poza klubem no to wiadomo czarter....był taki moment gdy myślałem o kupnie sasanki ale po wszelkich dyskusjach z innymi żeglarzami ..na razie się wstrzymałem ..nic pochopnie ..
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Piter
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 267
Rejestracja: 12 maja 2021, 14:33
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 51 razy

Re: 44 Regaty żeglarskie "Błekitna wstęga" 2021

Post autor: Piter »

  Fajnie, że masz takie możliwości, klub pod nosem i kolegów żeglarzy. Rozglądałem się w Gdańsku po kilku klubach i nie jest tak łatwo zostać członkiem. Musi cię zarekomendować dwóch innych członków żeglarzy lub dzierżawisz miejsce postojowe dla swojej łajby w klubie. W obu przypadkach na okres próbny.
Póki co pozostaje żeglowanie za rubliczki :lol:
  
 
Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: 44 Regaty żeglarskie "Błekitna wstęga" 2021

Post autor: oldmalarz »

Piter pisze: 28 wrz 2021, 21:34   Fajnie, że masz takie możliwości, klub pod nosem i kolegów żeglarzy. Rozglądałem się w Gdańsku po kilku klubach i nie jest tak łatwo zostać członkiem. Musi cię zarekomendować dwóch innych członków żeglarzy lub dzierżawisz miejsce postojowe dla swojej łajby w klubie. W obu przypadkach na okres próbny.
Póki co pozostaje żeglowanie za rubliczki :lol:
  
 



 
O właśnie !😳..dobrze że mi przypomniałeś muszę złożyć Krzyśkowi papiery do klubu ..      .U nas to jest taka mała Marina- kameralna ..taka atmosfera rodzinna ,nowych mało wstępuje ..więc po pewnym czasie wszyscy się znają..ci co mają swoje łajby też tam jakieś koszta płacą bo to chyba jest tak w całej Polsce ..Rekomendacja u nas na deklaracji też jest ..ale raczej problemu z tym nie ma ..Bardzo mi się to odoba .na akwenie jak biorę łajbę to jestem sam samiuśki . Cisza spokój ..zawsze sobie wybieram słoneczne dni wiaterek 3/5 (na windy) i wtedy jest to pełnia szczęścia ..na mazurach to trochę loteria bo trzeba rezerwować na pół roku wcześniej więc trafić w pogodę to loteria. No i..benzynę trza wlać aby dojechać .na mariny worek pieniędzy ..😄..no ale to mazury 😄.  
 
 
Za ten post autor oldmalarz otrzymał podziękowanie:
Piter (29 wrz 2021, 13:07)
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: 44 Regaty żeglarskie "Błekitna wstęga" 2021

Post autor: TomaszL »

oldmalarz pisze: 29 wrz 2021, 11:28
Piter pisze: 28 wrz 2021, 21:34   Fajnie, że masz takie możliwości, klub pod nosem i kolegów żeglarzy. Rozglądałem się w Gdańsku po kilku klubach i nie jest tak łatwo zostać członkiem. Musi cię zarekomendować dwóch innych członków żeglarzy lub dzierżawisz miejsce postojowe dla swojej łajby w klubie. W obu przypadkach na okres próbny.
Póki co pozostaje żeglowanie za rubliczki :lol:
  
 





 
O właśnie !😳..dobrze że mi przypomniałeś muszę złożyć Krzyśkowi papiery do klubu ..      .U nas to jest taka mała Marina- kameralna ..taka atmosfera rodzinna ,nowych mało wstępuje ..więc po pewnym czasie wszyscy się znają..ci co mają swoje łajby też tam jakieś koszta płacą bo to chyba jest tak w całej Polsce ..Rekomendacja u nas na deklaracji też jest ..ale raczej problemu z tym nie ma ..Bardzo mi się to odoba .na akwenie jak biorę łajbę to jestem sam samiuśki . Cisza spokój ..zawsze sobie wybieram słoneczne dni wiaterek 3/5 (na windy) i wtedy jest to pełnia szczęścia ..na mazurach to trochę loteria bo trzeba rezerwować na pół roku wcześniej więc trafić w pogodę to loteria. No i..benzynę trza wlać aby dojechać .na mariny worek pieniędzy ..😄..no ale to mazury 😄.  
 
 


 
Całkowicie się z wami Panowie zgadzam - trzeba wykorzystywać lokalne możliwości. Ja też chętnie bym popływał, ale z tymi lokalnymi możliwościami gorzej, natomiast niedaleko Puszcza Zielonka i "żeglowanie" na rowerze lub pieszo. Tak jak oldmalarz - bez planowania/rezerwacji na pół roku naprzód, bez wysokich kosztów.
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: 44 Regaty żeglarskie "Błekitna wstęga" 2021

Post autor: Barabasz »

Cieszę się Oldmalarzu, że się tak wkręciłeś w ten rodzaj rekreacji i znalazłeś sposób na oderwanie się od trudów codziennego życia. A i my będziemy mogli mieć z tego względu korzyści w przyszłości. Mam kolegów, którzy także pływają co jakiś czas na tym akwenie. Ich łódka nazywa się Dzika Krewetka.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: 44 Regaty żeglarskie "Błekitna wstęga" 2021

Post autor: oldmalarz »

Barabasz pisze: 29 wrz 2021, 13:34 Cieszę się Oldmalarzu, że się tak wkręciłeś w ten rodzaj rekreacji i znalazłeś sposób na oderwanie się od trudów codziennego życia. A i my będziemy mogli mieć z tego względu korzyści w przyszłości. Mam kolegów, którzy także pływają co jakiś czas na tym akwenie. Ich łódka nazywa się Dzika Krewetka.

 
Przyszłość już jest w ten piątek lub sobotę zapraszam z Hanką..😉
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: 44 Regaty żeglarskie "Błekitna wstęga" 2021

Post autor: Mysikrólik »

TomaszuL, do Powidza rzut beretem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka piesza, rowerowa i wodna”