Kosmos i okolice

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym wolnych dyskusji o wszystkim
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

RobertH pisze:W końcu uaktywnił się na forum jak cebulka tulipana na wiosnę
Ładnie powiedziane :-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

No to teraz, jak już zakończyliście dyskusję, to napiszcie może coś ciekawego.
Co interesującego ostatnio czytaliście / oglądaliście?
Johny? Psychologu? Polećcie mi coś proszę :-)

Psychologu, fajnie, że jesteś :-)
Ostatnio zmieniony 01 maja 2020, 14:54 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Psycholog
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 205
Rejestracja: 13 sie 2017, 23:03
Tytuł: miłośnik przygód
Miejscowość: Tczew
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Psycholog »

Ostatnio zmieniony 01 maja 2020, 14:58 przez Psycholog, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Psycholog pisze:ja uważam ten temat za skończony dalsze odpowiedzi na ten temat będą po prostu przeze mnie ignorowane.
Tak ,masz rację . Warto postępować zgodnie z swoimi przekonaniami.

Nie ignoruj innych tematów . Uważam że spojrzenie młodszego forumowicza przed 40 jest bardzo cenne :-D
:-D :-D :-D :-D :-D
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Proszę bardzo! Tiziano Terzani. Nic nie dzieje się przypadkiem. Właśnie kończę. Wspaniała książka. Po lekturze szerzej ją opiszę. 😊 Psychologu nie polecaj Lasse i Mai na tropie bo tą serię już z Michałem czytaliśmy 😂
Ostatnio zmieniony 01 maja 2020, 14:58 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Psycholog pisze:Ja dobranocki
a johny gościa który opowiada bzdety przez prawie 3h
Nie obrażaj się od razu :)

Dużą wartością człowieka jest opanowanie w każdej sytuacji :)
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Psycholog
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 205
Rejestracja: 13 sie 2017, 23:03
Tytuł: miłośnik przygód
Miejscowość: Tczew
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Psycholog »

[quote="Yvonne"]No to teraz, jak już zakończyliście dyskusję, to napiszcie może coś ciekawego.
Co interesującego ostatnio czytaliście / oglądaliście?
Psychologu[/b]? Polećcie mi coś proszę :-)

Ja osobiście polecam książkę Hanny Fry pt." Hello world (jak być człowiekiem w epoce maszyn)"
Bardzo techniczna, aczkolwiek sądzę że jest warta przeczytania.
Z poważaniem,
Maciej
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Psycholog pisze:
Ja osobiście polecam książkę Hanny Fry pt." Hello world (jak być człowiekiem w epoce maszyn)"
Bardzo techniczna, aczkolwiek sądzę że jest warta przeczytania.
Z poważaniem,
Maciej
Jesteś drugą osobą, która mi to poleca.
Widocznie rzeczywiście warto.
Dziękuję :-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Psychologu, może chciałbyś napisać tutaj czasem recenzję jakiejś książki?
Ja chętnie poczytam :-)
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Yvonne pisze:No to teraz, jak już zakończyliście dyskusję, to napiszcie może coś ciekawego.
Właśnie to jest forum "Z przygodą na Ty" a tu coraz więcej ciężkich tematów ostatnio, od których to forum było zawsze dla mnie odskocznią. :-?

Cześć Psychologu! świetnie, że się odezwałeś, a Twoja elokwencja mimo iż już do niej się przyzwyczaiłem to cały czas mnie zaskakuje. Chciałbym, żeby wśród dzisiejszej młodzieży było więcej takich jak Ty! :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Barabasz pisze:
Yvonne pisze:No to teraz, jak już zakończyliście dyskusję, to napiszcie może coś ciekawego.
Właśnie to jest forum "Z przygodą na Ty" a tu coraz więcej ciężkich tematów ostatnio, od których to forum było zawsze dla mnie odskocznią
Nic dodać nic ująć.
Zgadzam się z Tobą, Barabaszu.
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

Barabasz pisze:
Yvonne pisze:No to teraz, jak już zakończyliście dyskusję, to napiszcie może coś ciekawego.
Właśnie to jest forum "Z przygodą na Ty" a tu coraz więcej ciężkich tematów ostatnio, od których to forum było zawsze dla mnie odskocznią. :-?
Dla mnie też. Od 6 lat!!!
1 maja 2014 roku zaczął się zlot wizytą w Brześciu. Poznałam wtedy wspaniałych ludzi. Bardzo proszę kochani, mniej negatywnych emocji, mniej napięcia, mniej złośliwości. Niech kolejne osoby, które tu się pojawią odbierają nasze Forum tak jak ja 6 lat temu. Jak ja bardzo bym chciała już Was wszystkich zobaczyć :-) .
Ostatnio zmieniony 01 maja 2020, 15:49 przez Hanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Hanka pisze:
Barabasz pisze:
Yvonne pisze:No to teraz, jak już zakończyliście dyskusję, to napiszcie może coś ciekawego.
Właśnie to jest forum "Z przygodą na Ty" a tu coraz więcej ciężkich tematów ostatnio, od których to forum było zawsze dla mnie odskocznią. :-?
Dla mnie też. Od 6 lat!!!
1 maja 2014 roku zaczął się zlot wizytą w Brześciu. Poznałam wtedy wspaniałych ludzi. Bardzo proszę kochani, mniej negatywnych emocji, mniej napięcia, mniej złośliwości. Niech kolejne osoby, które tu się pojawią odbierają nasze Forum tak jak ja 6 lat temu. Jak ja bardzo bym chciała już Was wszystkich zobaczyć :-) .
Niestety w pewnym momencie zawsze nastąpi zmęczenie materiału. Na początku jest handikap nowości, później to wszystko się zmienia. Omówiliśmy już praktycznie wszystko co było do omówienia zawiązanego z Nienackim i Panem Samochodzikiem. Zjeździliśmy praktycznie każdy kąt, który chociaż pobieżnie bym związany z akcjami książek. Coś się we mnie już wypaliło (tak jak ze świecą, na początku ma mocny silny płomień ale gdzieś kiedyś gaśnie). Z perspektywy czasu uważam swoją decyzję o daniu sobie spokoju ze zlotami za wszech miar słuszną.
Do tego doszła ta cała sytuacja z koronką.
Wszyscy jesteśmy różni, mamy różne poglądy, Nie możemy się spotykać osobiście zatem wymieniamy je tutaj. To jest chyba naturalne. Byleby nie przekraczać pewnej granicy. Takie jest życie.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Psycholog pisze:
Yvonne pisze:No to teraz, jak już zakończyliście dyskusję, to napiszcie może coś ciekawego.
Co interesującego ostatnio czytaliście / oglądaliście?
Psychologu[/b]? Polećcie mi coś proszę :-)

Ja osobiście polecam książkę Hanny Fry pt." Hello world (jak być człowiekiem w epoce maszyn)"
Bardzo techniczna, aczkolwiek sądzę że jest warta przeczytania.
Z poważaniem,
Maciej
O! Psychologu! Cieszę się, ze Cię widzę. Czy widziałeś odbicie Twojej sylwetki w zdjęciu portretu zarośniętej damy z Blois? W temacie Malarstwo Polskie i Zagraniczne... pamiętasz? Tak. I się zdaje, ze z Tobą właśnie stałam przed tym portretem...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Barabasz pisze:coraz więcej ciężkich tematów ostatnio, od których to forum było zawsze dla mnie odskocznią. :-?
Tematy ciężkie bo i czasy niezwykle.... ale wróci jeszcze wszystko do normy :-)
Forum i dla mnie było i ciagle jest odskocznia! Mimo, ze istotnie czasem padają ostre słowa itp to jesteśmy tu tez, żeby się wspierać. Te słowa itp to tylko oznaka tego, ze To wszystko co się dzieje nie jest dla nas łatwe, każdy przeżywa i reaguje inaczej. I to przecież jest OK.
do czego bym namawiała to, żeby sprawdzać źródła. Wiem, ze czasem to brukowce podają coś istotnego ale jednak trzeba te informacje rozważyć. Czy są w ogóle prawdopodobne. To samo ze statystykami. Czy w ogóle są możliwe. Czasem niepotrzebnie wprowadzają w błąd, a co za tym idzie w stres, co wrażliwsze osoby. Nie pisze tego do Ciebie Barabaszu, może niezręcznie to mi wyszło, tylko tak, ogólnie.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Hanka pisze:. Jak ja bardzo bym chciała już Was wszystkich zobaczyć :-) .
I ja tez! Już sobie mysle, ze może na nastepny zlot się wybiorę... i nie będę narzekać, ze tyle godzin w podróży. Ani słowa...

U nas maja otworzyć ruch samolotowy z NZ. A ze to kącik o kosmosie to dodam, ze jest tam taka miejscowość, Lake Tekapo, gdzie podobno jest krystalicznie czyste powietrze i gdzie się świetnie fotografuje gwiazdy, może już o tym pisałam?
Ater, podobno w tym tygodniu leciał na nas jakiś asteroid wielki? Czy to prawda, ze gdyby miał się zderzyć z nami, to mogliby go roztrzaskać jakimś pociskiem?
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

To może zarzućmy te ciężkie tematy, porzućmy politykę i dyskutujmy tylko o przygodzie. Na żywo, w filmie, w książce, w muzyce...
Jesteśmy forum "Z PRZYGOD¡ NA TY" a nie forum politycznym.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Hanka pisze: Dla mnie też. Od 6 lat!!!
1 maja 2014 roku zaczął się zlot wizytą w Brześciu. Poznałam wtedy wspaniałych ludzi.
Gratulacje Hanko!! I życzenia kolejnych sześciu lat na forum! :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Brunhilda pisze:to mogliby go roztrzaskać jakimś pociskiem
Uważam ,RACZEJ NIE , a jak już by miało się go trafić to by musiał być na tyle blisko Ziemi ,że odłamki i tak weszły by w atmosferę uderzyły w powierzchnie jak odłamki kartacza ,granatu rozpryskowego. A te odłamki miały by rozmiar kilometra .
Zestrzelenie musi być tak daleko by odłamki ,jeżeli już chciałyby zmienić orbitę to na tyle aby ominąć pole przyciągania Ziemi.

Jest program monitorowania stałych orbit asteroid.

Jak zobaczą astronomowie znienacka jakieś duży asteroid zbliżający się do Ziemi ,to tylko zostaje się modlić ,by nie uderzyło gdzieś w pobliżu .
Oddalić się od wybrzeży ,przed tsunami i przygotować się na ostre zimy ,światowy głód ,zmiany klimatu z powodu ograniczenia przenikalności promieniowania ,na skutek zapylenia atmosfery przez parę lat .

W skrócie - pandemia to pryszcz na zadku słonia ;)
Załączniki
Bardzo ciekawe książki do tematu
Bardzo ciekawe książki do tematu
Ostatnio zmieniony 01 maja 2020, 19:12 przez RobertH, łącznie zmieniany 4 razy.
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Psycholog
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 205
Rejestracja: 13 sie 2017, 23:03
Tytuł: miłośnik przygód
Miejscowość: Tczew
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Psycholog »

Brunhilda pisze:
Psycholog pisze:
Yvonne pisze:No to teraz, jak już zakończyliście dyskusję, to napiszcie może coś ciekawego.
Co interesującego ostatnio czytaliście / oglądaliście?
Psychologu[/b]? Polećcie mi coś proszę :-)

Ja osobiście polecam książkę Hanny Fry pt." Hello world (jak być człowiekiem w epoce maszyn)"
Bardzo techniczna, aczkolwiek sądzę że jest warta przeczytania.
Z poważaniem,
Maciej
O! Psychologu! Cieszę się, ze Cię widzę. Czy widziałeś odbicie Twojej sylwetki w zdjęciu portretu zarośniętej damy z Blois? W temacie Malarstwo Polskie i Zagraniczne... pamiętasz? Tak. I się zdaje, ze z Tobą właśnie stałam przed tym portretem...
Dopiero teraz je zauważyłem, i to bardzo możliwe że razem podziwialiśmy to majestatyczne dzieło sztuki.
Z poważaniem,
Maciej
Psycholog
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 205
Rejestracja: 13 sie 2017, 23:03
Tytuł: miłośnik przygód
Miejscowość: Tczew
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Psycholog »

Brunhilda pisze:
Hanka pisze:. Jak ja bardzo bym chciała już Was wszystkich zobaczyć :-) .
I ja tez! Już sobie mysle, ze może na nastepny zlot się wybiorę... i nie będę narzekać, ze tyle godzin w podróży. Ani słowa...

U nas maja otworzyć ruch samolotowy z NZ. A ze to kącik o kosmosie to dodam, ze jest tam taka miejscowość, Lake Tekapo, gdzie podobno jest krystalicznie czyste powietrze i gdzie się świetnie fotografuje gwiazdy, może już o tym pisałam?
Ater, podobno w tym tygodniu leciał na nas jakiś asteroid wielki? Czy to prawda, ze gdyby miał się zderzyć z nami, to mogliby go roztrzaskać jakimś pociskiem?
W tym stwierdzeniu chodzi o Zlot w Bocheńcu czy o kolejny zlot oznaczony numerem osiemnastym ?
Z poważaniem,
Maciej
Psycholog
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 205
Rejestracja: 13 sie 2017, 23:03
Tytuł: miłośnik przygód
Miejscowość: Tczew
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Psycholog »

Hanka pisze:
Dla mnie też. Od 6 lat!!!
1 maja 2014 roku zaczął się zlot wizytą w Brześciu. Poznałam wtedy wspaniałych ludzi. Bardzo proszę kochani, mniej negatywnych emocji, mniej napięcia, mniej złośliwości. Niech kolejne osoby, które tu się pojawią odbierają nasze Forum tak jak ja 6 lat temu. Jak ja bardzo bym chciała już Was wszystkich zobaczyć :-) .
Gratulacje z okazji szóstej rocznicy dołączenia do forum :-) :-) :-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Jeszcze jedno pod rozwagę i już Was więcej nie będę męczył. Posłuchajcie (do Ciebie też się zwracam młody człowieku. Na przyszłość racz proszę okazać trochę szacunku osobie, której się to należy choćby z racji lekkiej łysiny na głowie i siwizny na skroniach) i choć trochę pomyślcie zanim nazwiecie kogoś szarlatanem, oszołomem etc.
https://vod4.wrealu24.tv/vod/AApUCi4fTp ... bjFpQEYAiY
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Post autor: Hanka »

Psycholog pisze: Gratulacje z okazji szóstej rocznicy dołączenia do forum :-) :-) :-)
dla mnie szósta a dla Ciebie Psychologu chyba trzecia :-)
Dziękuję :-D
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:Jeszcze jedno pod rozwagę i już Was więcej nie będę męczył. Posłuchajcie (do Ciebie też się zwracam młody człowieku. Na przyszłość racz proszę okazać trochę szacunku osobie, której się to należy choćby z racji lekkiej łysiny na głowie i siwizny na skroniach)
Johny, jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze.
Nie odnoszę się teraz do Ciebie, ani do Psychologa, ani do Waszej dyskusji, tylko do tego, co napisałeś o wymogu szacunku z urzędu z racji wieku.
Nigdy się z tym nie zgadzałam. Z tym, że jeśli ktoś jest starszy i siwy, to zasługuje na szacunek młodszych z urzędu.
Otóż nie. Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Dotyczy to każdego.
Siwy włos wskazuje jedynie na większą ilość przeżytych lat i większe życiowe doświadczenie.
Ale z tym nie idzie w parze obowiązkowy szacunek.
Szacunek należy mieć do każdego, bez względu na wiek, kto na niego zasługuje.
To moja opinia, oczywiście.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2020, 08:50 przez Yvonne, łącznie zmieniany 4 razy.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Ja jestem najstarszy na forum ale nigdy nie wykorzystuję tego jako argumentu w dyskusji, bo to oznaczałoby, że rzeczowe argumenty mi sie skończyły.

A wracając do tematu kosmosu: czy ktos ogląda serial dokumentalny "Dzień zagłady: odliczanie" ? Zacząłem od odcinka o zimie nuklearnej po wybuchu III wojny światowej i byłem zachwycony. Ale potem obejrzałem odcinki o wessaniu ziemi przez czarną dziurę, o zderzeniu z planetą wielkości Neptuna, o przyciągnięciu ziemie przez słońce. Teraz odnoszę wrażenie, że twóry serialu entuzjazmuję się motywem niszczenia i śmierci, a kolejne scerariusze końca świata są coraz bardziej absurdalne. Ktoś to ogląda ?
W przeciwieństwie do tego, bardzo mi sie podoba inny serial z tego gatunku - "świat bez ludzi". Tu co prawda ludzkość też zniknęła i to z dnia na dzień (autorzy nie wskazuja z jakiego powodu), ale film poświęcony jest ukazywaniu jak wyglądałyby wytwory naszej cywilizaci, gdyby nagle przestano się nimi zajmować. Ile lat wytrzyma wieża Eiffla, wieżowce na Manhattanie, piramidy egipskie, jak roślny i zwierzęta opanują miasta, w jakim kierunku pójdzie ewolucja. Polecam.
Awatar użytkownika
RobertH
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1279
Rejestracja: 26 lis 2018, 00:22
Tytuł: RobertH
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: RobertH »

Yvonne pisze:Szacunek należy mieć do każdego, bez względu na wiek, kto na niego zasługuje.
To moja opinia, oczywiście.
Dołączam do opinii .
Zwłaszcza jak piszę 10 osób "na krzyż" to bez sensu skakać sobie do oczu i udowadniać ŻE MOJE JEST MOJSZE :) :564:
KSIĄŻKI NIE GRYZĄ !!! POCHŁANIAJĄ W CAŁOŚCI !!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

johny pisze:Na przyszłość racz proszę okazać trochę szacunku osobie, której się to należy choćby z racji lekkiej łysiny na głowie i siwizny na skroniach) i choć trochę pomyślcie zanim nazwiecie kogoś szarlatanem, oszołomem
Johny mam do Ciebie ogromny szacunek jak i do każdego na tym forum niezależnie od wieku, co nie znaczy że muszę się zgadzać ze wszystkimi opiniami forowiczów i opiniami ludzi których filmiki lub cytaty są tu zamieszczane.

Ten Pan Icke natomiast jest dla mnie osobą niewiarygodną poprzez to co prezentuje w swoich wypowiedziach. Używa półprawd i kłamstw o czym pisałem wcześniej i w mojej opinii nie jest żadnym autorytetem tylko szarlatanem mieszającym ludziom w głowach rozpowszechniając takie fałtreści.
Czasy kryzysu jak teraz są świetnym czasem na tworzenie i przyswajanie różnych wydumanych teorii dla wytłumaczenia tego co się dzieje skoro nawet naukowcy nie są w stanie wszystkiego wyjaśnić tak od razu, bo to wymaga czasu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Nigdy się z tym nie zgadzałam. Z tym, że jeśli ktoś jest starszy i siwy, to zasługuje na szacunek młodszych z urzędu.
Otóż nie. Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Dotyczy to każdego.
Nie do końca się z Tobą zgodzę Yvonne. Oczywiście, że trzeba sobie zasłużyć. Ale ja np. będąc małym szczylem nigdy nie ośmieliłem się podać ręki jako pierwszy starszemu od siebie mężczyźnie na powitanie. W ten sposób okazywałem szacunek takiej osobie niejako z urzędu.
I na pewno mając naście lat nie ośmieliłbym się starszemu o dziesiąt lat napisać, że "mądrzejszy zawsze ustępuje pierwszy".
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:
Yvonne pisze: Nigdy się z tym nie zgadzałam. Z tym, że jeśli ktoś jest starszy i siwy, to zasługuje na szacunek młodszych z urzędu.
Otóż nie. Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Dotyczy to każdego.
Nie do końca się z Tobą zgodzę Yvonne. Oczywiście, że trzeba sobie zasłużyć. Ale ja np. będąc małym szczylem nigdy nie ośmieliłem się podać ręki jako pierwszy starszemu od siebie mężczyźnie na powitanie. W ten sposób okazywałem szacunek takiej osobie niejako z urzędu.
To dwie różne sprawy.
To, o czym piszesz, to zasady savoir-vivre.
Szacunek to coś innego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”