Jaka wersja konkursu szybkiego najbardziej ci odpowiada?

Dział poświęcony ankietom
ODPOWIEDZ

Jaka wersja konkursu szybkiego najbardziej ci odpowiada?

Czas głosowania minął 21 gru 2016, 22:32

Wersja stara konkursu (od¶wie¿anie klawiszem F5)
1
8%
Wersja nowa bez podgl±du odpowiedzi innych (uniemo¿liwia ¶ci±ganie)
9
69%
Wersja nowa z podgl±dem odpowiedzi innych
3
23%
 
Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Jaka wersja konkursu szybkiego najbardziej ci odpowiada?

Post autor: Czesio1 »

Wersję testową konkursu mamy za sobą zatem pora aby każdy wypowiedział się w temacie która wersja jest najlepsza.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2016, 23:14 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Ankietę można by inaczej opisać. Teraz 2 i 3 wersja sugeruje że ściąganie jest kluczowe, a przecież tak na prawdę chodzi o to żeby widzieć odpowiedzi konkurentów, móc je skomentować oraz popsioczyć, że mimo zmiany i tak Yvonne jest pierwsza. ;-)

Co więcej wersja bez podglądu powoduje, że konkurs staje się nieatrakcyjny dla widzów. Nie dość że nie mogą wtrącić swoich 3 groszy, to też nie widzą co kto odpowiadał. Nie ma ich może zbyt wielu, ale też tworzą klimat.

Jestem zdecydowanie za opcją Wersja nowa z możliwością ściągania, chociaż jak wspomniałem nie o ściąganie chodzi.
ściąganie można ukrócić dopasowaniem ilości czasu na odpowiedź, co z resztą zmniejszy też możliwość korzystania z e-booków.
Awatar użytkownika
Kustosz
Głodny przygód
Głodny przygód
Posty: 128
Rejestracja: 12 sty 2014, 15:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Kustosz »

Mysikrólik pisze: Jestem zdecydowanie za opcją Wersja nowa z możliwością ściągania, chociaż jak wspomniałem nie o ściąganie chodzi.
ściąganie można ukrócić dopasowaniem ilości czasu na odpowiedź, co z resztą zmniejszy też możliwość korzystania z e-booków.
To samo mówię. Wersja z widocznymi odp i krótszym czasem na odpowiedź. To bardzo ograniczy ściąganie od pierwszych odpowiadających i uniemożliwi korzystanie z ebooków i książek co IMO jest równie niepożądane.
Ostatnio zmieniony 07 gru 2016, 23:18 przez Kustosz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Głos oddany :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Jako mało wytrawny gracz, z reguły okupujący dolne rejony tabeli nie bawiłem się z Wami ostatnio. Brak przeczytanej książki potęgował moje obawy co do kompromitacji. Wczoraj w przerwie meczu Real - BVB wszedłem jednak zobaczyć cóż to za rozwiązanie przygotował dla nas zbychowiec vel. Cagliostro. No i muszę powiedzieć, że spodobało mi się to zaj*****ie! :-D Ten komunikat: uwaga za chwilę padnie pytanie, potem ta nutka napięcia, wpisana odpowiedź i oczekiwanie na to, który jestem w kolejności. Super! taka prawdziwa sportowa rywalizacja. Ja bym tak to zostawił ale jak to w du***kracji podporządkuję się większości. :-)
Ostatnio zmieniony 08 gru 2016, 09:33 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

zbychowiec pisze:Mogłoby to wyglądać tak:
30 sekund na pytanie/odpowiedź (słyszałem wiele głosów opowiadajacych się za tym, żeby czas na odpowiedź był jak najkrótszy, nie wiem na ile jest to reprezentatywny pogląd)
3 minuty na publikację wyników i rozmówki
To jest rozwiązanie. Dużo będzie zależeć od wyczucia organizatora, aby dał się wyszumieć konkursowiczom, a jednocześnie nie przeciągał zbyt długo.
Powiedzmy powinien bardzo spokojnie i dokładnie przeczytać odpowiedzi i zaliczać punkty, a w tym czasie każdy się wygada.
Tak czy owak, powrót do starej wersji jest najgorszy moim zdaniem.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Dziękuje wszystkim za udział w konkursie, a przede wszystkim organizatorom. Był to mój pierwszy konkurs, w którym uczestniczyłem aktywnie. :564:

Z perspektywy udziału bardziej podoba mi się opcja z ukrytymi odpowiedziami, ale jako widz to ciekawiej się obserwowało gdy odpowiedzi i komentarze pojawiały się na bieżąco. I teraz nie wiem co zaznaczyć w ankiecie :shock:

Mam uwagę co do pytań. Wg mnie były za bardzo szczegółowe. Ja osobiście nawet jakbym przeczytał książkę klika razy pod rząd to i tak pewnych szczegółów nie jestem w stanie zapamiętać. Uważam, że pytania i odpowiedzi mogły być bardziej opisowe. Dobrze by było też zrobić symulacje przed konkursem co do trudności znalezienia odpowiedzi w ebuku, tak by nie wystarczyło użycie CTRL-F i odpowiedź mieć na tacy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Barabasz pisze: Mam uwagę co do pytań. Wg mnie były za bardzo szczegółowe.
To normalka :-)
Barabasz pisze:Uważam, że pytania i odpowiedzi mogły być bardziej opisowe.
Jako wielokrotna organizatorka konkursów mogę Ci powiedzieć, że pytania i odpowiedzi nie mogą być opisowe, ponieważ potem organizator ma problem z przyznaniem punktacji. Pytania muszą być konkretne, tak, aby możliwa była jedna właściwa odpowiedź.
Barabasz pisze: Dobrze by było też zrobić symulacje przed konkursem co do trudności znalezienia odpowiedzi w ebuku, tak by nie wystarczyło użycie CTRL-F i odpowiedź mieć na tacy.
To jest dobra uwaga, bo też uważam, że nie powinno być szukania odpowiedzi w e-booku. Nie wiem, czy to jest do uniknięcia.
Osobiście byłabym za tym, aby każdy uczestnik konkursu honorowo zadeklarował się, że nie będzie korzystał z e-booka, ale nie wiem, czy wszyscy się na to zgodzą.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Zagłosowałam, ale pewnie będę jedyna :-)
Ja jestem zdecydowanie za starą wersją konkursu, gdzie trzeba było być maksymalnie czujnym, aby nie przegapić pytania.
Teraz pytania podawane są na tacy i może jest to sprawiedliwe, ale pozbawione emocji i tego dreszczyku wyczekiwania ;-)
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Barabasz pisze:Dobrze by było też zrobić symulacje przed konkursem co do trudności znalezienia odpowiedzi w ebuku, tak by nie wystarczyło użycie CTRL-F i odpowiedź mieć na tacy.
To też już było testowane. Niestety nakład pracy aby nie było w pytaniu słów kluczowych (takich, które występują w danym miejscu w książce) jest spory, w szczególności dlatego, że pytań w konkursie szybkim jest dużo.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Barabasz pisze: Dobrze by było też zrobić symulacje przed konkursem co do trudności znalezienia odpowiedzi w ebuku, tak by nie wystarczyło użycie CTRL-F i odpowiedź mieć na tacy.
Można wymyślać pytania bez słowa kluczowego. Np dla pytania o miejsce gdzie został pochowany Kodrąb, słowami kluczowymi (do wpisania w CtrlF) mogły być np. "cment" albo "grob". Chcąc sprawdzić wiedzę zgadujących co do tego szczegółu, można natomiast spytać - co znajduje się na półwyspie za wsią Matyty. W tym przypadku można wprawdzie wrzucać na CtrlF słowo "Matyt", ale podejrzewam, że pojawia się w książce dużo częściej niż słowa cmentarz i grób. Problem w tym, że z wymyślaniem takich pytań jest dużo więcej roboty.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Widzę że Paweł był szybszy ale wnioski mamy takie same.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Przecież to jest bardzo proste, chcesz wziąć udział w konkursie to bierzeszJeśli nie, to jesteś obserwatorem. To jak Hamlet, rzekłbym. (tam było coś bi)

Tak, jak teraz jest wszystko jasne, lewo jest lewo, a prawo jest prawo.
Awatar użytkownika
Kustosz
Głodny przygód
Głodny przygód
Posty: 128
Rejestracja: 12 sty 2014, 15:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Kustosz »

Doszedłem do dość oczywistego wniosku. Wyboru wersji konkursu szybkiego powinien dokonywać organizator. Wtedy raz będzie siak a raz śmak.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Kustosz pisze:Doszedłem do dość oczywistego wniosku. Wyboru wersji konkursu szybkiego powinien dokonywać organizator. Wtedy raz będzie siak a raz śmak.
To jest oczywista oczywistość Kustoszu. Ale dobrze jest też poznać pragnienia konkursowiczów tak, żeby była jak najlepsza zabawa.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ