Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Dział poświęcony różnym wydarzeniom sportowym
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze: 04 gru 2022, 21:30 Skończył się remisem pomimo dogrywek. Nastepnego dnia szedłem później do szkoły więc mogłem obejrzeć kolejny mecz tych dwóch drużyn (taki był wtedy regulamin) też z dogrywkami.


 
 Tomaszku, następny mecz był tydzień później. Na neutralnym boisku, w Strasburgu.
 
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: oldmalarz »

Fantomas pisze: 04 gru 2022, 21:13 O latach 1972-86, a wczesniej np. Górnik Zabrze grał finał europejskiego pucharu. Wtedy Polska była czołową drużyną świata (czyli inaczej potęgą) w piłce nożnej. Bezpośrednimi dowodami na bycie potęgą byly dwa razy 3 miejsca ma Mundialu (74 i 82) oraz złoto olimpijskie (72) i srebro olimpijskie (76). Wtedy wygrywaliśmy z Brazylią i Argentyną (Mundial 74) Meksykiem (Mundial 78), Peru (Mundial 78 i 82). Zdarzały się też mniej lub bardziej udane mecze towarzyskie np. 0-5 z Meksykiem, albo 2-2 z Urugwajem. Poza tym okresem zwykle latynosi nas bili.
 



 
Nie wiem czy mam sie śmiać czy plakac  . Dwa trzecie miejsca na mundialach i olimpiady skłoniły cie do takiego wniosku?.że bylismy "potega swiatowa przez lata??my nawet na mistrzostwach nie zajelismy drugiego miejsca co zdarzylo się Czechom ktorzy wogole sie nie licza w pilce nożnej .
. To są "lata" i to jest "potega" ..  w pilce nożnej --Brazylia Niemcy Włosi..  :my to mielismy tylko swoje 5 miinit. ..bynajmniej nie bylismy  "potęgą przrz lata"
 
 
 
Załączniki
Screenshot_2022-12-04-22-38-27-724_com.android.chrome.jpg
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: PawelK »

oldmalarz pisze: 04 gru 2022, 23:05 Nie wiem czy mam sie śmiać czy plakac . Dwa trzecie miejsca na mundialach i olimpiady skłoniły cie do takiego wniosku?.że bylismy "potega swiatowa przez lata??my nawet na mistrzostwach nie zajelismy drugiego miejsca co zdarzylo się Czechom ktorzy wogole sie nie licza w pilce nożnej .
. To są "lata" i to jest "potega" .. w pilce nożnej --Brazylia Niemcy Włosi.. :my to mielismy tylko swoje 5 miinit. ..bynajmniej nie bylismy "potęgą przrz lata"

 
 Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Cytujesz w uszach coś czego nikt nie napisał i na tym opierasz swoje dziwaczne dowody... :roll:
 
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: TomaszK »

PawelK pisze: 04 gru 2022, 21:48  Tomaszku, następny mecz był tydzień później. Na neutralnym boisku, w Strasburgu.  
A może. Pamiętam, że go oglądałem.
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: oldmalarz »

PaweL pisze: 05 gru 2022, 08:31
 
 Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Cytujesz w uszach coś czego nikt nie napisał i na tym opierasz swoje dziwaczne dowody... :roll:
 


 
Odpusc sobie dyskusje ze mna.. nie wyczuwasz ze celowo z toba nie wchodzę w relacje słowne ? . Juz ci napisalem dlaczego i nie bede sie powtarzal ..Fantomas to chocia dysponuje jakimis argumentami błednymi lub nie ale ma cos do powiedzenia a ty używasz takich slów jak "cytujesz w uszach"  ..-żalosne ...🙄.nie osmieszaj sie w moich oczach bardziej niz jmożesz..nie jestes dla mnie żadnym partnerem do dyskusji wiec sobie odpusc zaczepki. Poszukaj sobie kogos na swoim egocentrycznym
poziomie .     .. 
 
Ostatnio zmieniony 05 gru 2022, 12:31 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: PawelK »

oldmalarz pisze: 05 gru 2022, 12:17
PaweL pisze: 05 gru 2022, 08:31
 
 Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Cytujesz w uszach coś czego nikt nie napisał i na tym opierasz swoje dziwaczne dowody... :roll:
 



 
Odpusc sobie dyskusje ze mna.. nie wyczuwasz ze celowo z toba nie wchodzę w relacje słowne ? . Juz ci napisalem dlaczego i nie bede sie powtarzal ..Fantomas to chocia dysponuje jakimis argumentami błednymi lub nie ale ma cos do powiedzenia a ty używasz takich slów jak "czujesz w uszach"  ..-żalosne ...🙄.nie osmieszaj sie w moich oczach bardziej niz jmożesz..nie jestes dla mnie żadnym partnerem do dyskusji wiec sobie odpusc zaczepki. Poszukaj sobie kogos na swoim egocentrycznym
poziomie .     .. 


 
Napisał typ, który kolejny raz nie potrafi poprawnie zacytować. Jeszcze raz Ci napiszę, spójrz w lustro.

A ponieważ to jest wolny świat, to pozwolisz, że będę komentował to co uznam za zasadne.
 
 
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Barabasz »

Podobno obiecano drużynie premię za wyjście z grupy 30-50 mln zł. To już wiem dlaczego broniliśmy wyniku z Argentyną za wszelką cenę. W bogatym kraju żyjemy. Szkoda, że na poziomie lokalnym to kluby mimo składek na pzpn to nawet muszą sędziów opłacać.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: PawelK »

Barabasz pisze: 05 gru 2022, 14:48 Podobno obiecano drużynie premię za wyjście z grupy 30-50 mln zł. To już wiem dlaczego broniliśmy wyniku z Argentyną za wszelką cenę. W bogatym kraju żyjemy. Szkoda, że na poziomie lokalnym to kluby mimo składek na pzpn to nawet muszą sędziów opłacać.

 
Podobno to nie jest premia, tylko kasa na rozwój piłki w PL. Tak twierdzi rzecznik rządu. Czekam na kolejny dym po tym, jak dziennikarze poczuli się urażeni oskarżeniem o alkoholizm.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Fantomas »

Znamy już wszystkich ćwierćfinalistów Mundialu w Katarze. Kto w waszej ocenie awansuje do półfinału? Ja typuję Francję, Brazylię, Argentynę i Portugalię. Najbardziej zacięta rywalizacja szykuje się w parach Argentyna-Holandia i Francja-Anglia. Najsłabsza drużyna, która zagra w ćwierćfinale to Chorwacja. Jak będzie zobaczymy.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Barabasz »

Ja stawiam na : Brazylia, Holandia, Anglia, Maroko/Portugalia nie jestem w stanie zdecydować.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Fantomas »

W kontekście Reprezentacji Polski to myślę, że nie jest źle. Najważniejszą sprawą jest teraz sprawa wyboru selekcjonera. Mamy fajnych piłkarzy i jakieś całkiem dobre widoki na przyszłość, tylko nie ma chęci "pomocy" Reprezentacji w zrobieniu kolejnego kroku. Tylu ogarniętych i wolnych trenerów na rynku, a My pewnie zostaniemy z Michniewiczem. To i tak lepiej, bo moglibyśmy dostać kolejnego polskiego kota w worku (jak np. Brzęczek albo wcześniej Fornalik czy Smuda). Z drugiej strony Bielsa wolny, a My nie działamy!
 
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 07 gru 2022, 08:57  Mamy fajnych piłkarzy i jakieś całkiem dobre widoki na przyszłość, 
 

 
No właśnie nie wiem czy mamy. Widziałeś wczoraj Portugalię? Wchodzi na pierwszy mecz w pierwszym składzie 21 latek i strzela trzy bramki, a CR7 siedzi na ławie. Wskaż jednego zawodnika powiedzmy <23, który może posadzić na ławie RL9. Ja nie potrafię. Skóraś u nas jest młody, dopiero pokazał się w pucharach a ma już 22 lata, dwudziestoletni Nikola Zalewski, który przecież wychowany jest we Włoszech, pali się w pierwszym meczu i już nie wychodzi. Jakub Kamiński wychodzi w BL i spala się na Mistrzostwach i tak można wymieniać, tych którzy nie pojechali. Grają/nie grają, czasami... Z nieobecnych, myślę, że jedynym dojrzałym do gry zawodnikiem, jest Kuba Moder, ale czy będzie gdy wróci po kontuzji?
Za ten post autor PawelK otrzymał podziękowanie:
johny (07 gru 2022, 11:58)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Fantomas »

Prawda jest problem z mentalnością reprezentantów i powinno się nad tym pracować. Małysz pracował z psychologiem i efekt był piorunujący. Jednak Ci, których wymieniłeś grać potrafią i będzie jeszcze z nich pożytek. Moder miałby miejsce w składzie to też prawda. Z perspektywy tego co widziałem to sądzę, że Klich byłby lepszy od Krychowiaka i Bielika. Co do Portugalii to bez dwóch zdań mają lepszy zespół i jestem przekonany, że będą w finale. Ramos natomiast zastąpił Ronaldo, który w tym sezonie jest beznadziejny. Pamiętam z przeszłości chichot ze skautów Man Utd i pytania jak mogliście obserwować Martiala i nie zauważyć Mbappe? Dziś można spytać Liverpool jak mogliście skautować Nuneza i nie zobaczyć Ramosa? Świetny mecz w jego wykonaniu.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: johny »

PawelK pisze: 07 gru 2022, 11:37
Fantomas pisze: 07 gru 2022, 08:57  Mamy fajnych piłkarzy i jakieś całkiem dobre widoki na przyszłość, 
 



 
No właśnie nie wiem czy mamy. Widziałeś wczoraj Portugalię? Wchodzi na pierwszy mecz w pierwszym składzie 21 latek i strzela trzy bramki, a CR7 siedzi na ławie. Wskaż jednego zawodnika powiedzmy <23, który może posadzić na ławie RL9. Ja nie potrafię. Skóraś u nas jest młody, dopiero pokazał się w pucharach a ma już 22 lata, dwudziestoletni Nikola Zalewski, który przecież wychowany jest we Włoszech, pali się w pierwszym meczu i już nie wychodzi. Jakub Kamiński wychodzi w BL i spala się na Mistrzostwach i tak można wymieniać, tych którzy nie pojechali. Grają/nie grają, czasami... Z nieobecnych, myślę, że jedynym dojrzałym do gry zawodnikiem, jest Kuba Moder, ale czy będzie gdy wróci po kontuzji?


 
Ten mecz wczorajszy to była petarda! I zgadzam się z opinią i nie zgadzam się. Jasne, że palą się chłopaki i mają jakąś blokadę. Ale może to właśnie kwestia dyrygenta? Może taki Bielsa do nich by trafił? Przecież faktycznie talentu im nie brakuje. Oglądałem Kamińskiego w meczu z Dortmundem, palce lizać! Trener Wilków uśmiechnięty o ucha do ucha...
 
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Barabasz »

Mnie Kamiński w meczu z Francją pozytywnie zaskakiwał w przeciwieństwie do Zalewskiego, od którego więcej oczekiwałem.
Za ten post autor Barabasz otrzymał podziękowanie:
johny (07 gru 2022, 12:46)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: PawelK »

Tak panowie, ale nadal piszecie o pojedynczych meczach tych młodych zawodników. 
Goncalo Ramos w ubiegłym sezonie w Benfice w 46 meczach strzelił 8 bramek i miał 4 asysty, w tym sezonie odpowiednio 21/14/6. Widać, że się rozwija, że to nie jednorazowy strzał, nasi nie potrafią utrzymać takiej stabilności nawet w czasie jednej rundy.
Popatrzmy na Skórasia - zabłysnął w pierwszych meczach Lecha w pucharach, generalnie ręce się składały do oklasków, później w środku rundy wszystko oklapło, przeciętnie w lidze i pucharach i dopiero pod koniec rundy, znów błysk. Pewnie dlatego pojechał na te mistrzostwa. I dobrze, tylko on, w stosunku do Portugalczyka jest dwa lata do tyłu, jest na etapie gdy tamten miał 20 lat. Dopiero w przyszłym sezonie zobaczymy czy utrzyma poziom o ile nie pójdzie do leszczy za granicę, gdzie będzie walczył o skład lub ławkę. Wtedy znów będziemy mieli zmarnowany albo przeciętny talent.
I tak to się toczy.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Fantomas »

PawelK, ale zauważ, że piłkarze się różnie rozwijają. Gdzie był Lewandowski, kiedy miał 20 lat. Przykład z Anglii Rooney został wcześnie gwiazdą, podobnie jak Owen i Sergio Aguero Bardzo wcześnie zakończyli grę na najwyższym poziomie (biorącpod uwagę np. kariery takich piłkarzy jak Lewandowski, Zlatan, Messi i inni)
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 07 gru 2022, 15:58 PawelK, ale zauważ, że piłkarze się różnie rozwijają. Gdzie był Lewandowski, kiedy miał 20 lat. Przykład z Anglii Rooney został wcześnie gwiazdą, podobnie jak Owen i Sergio Aguero Bardzo wcześnie zakończyli grę na najwyższym poziomie (biorącpod uwagę np. kariery takich piłkarzy jak Lewandowski, Zlatan, Messi i inni)

 
Jasne. Tylko u nas wszyscy później.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Fantomas »

W przestrzeni publicznej wreszcie pojawia się kandydatura Bielsy na trenera Reprezentacji Polski. Ktoś wreszcie poszedł po rozum do głowy. A poza tym czytam, że w finansowym zasięgu PZPN są tacy trenerzy jak Bento, Renard i Enrique (ten tylko pewnie dla Reprezentacji Hiszpanii pracował za mniejsze pieniądze). Nie ma co się zastanowiać bo każdy polski trener to kot w worku.
Dyplomata
Lubi przygody
Lubi przygody
Posty: 50
Rejestracja: 28 maja 2022, 13:42
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Dyplomata »

Polska pilka z lat 70 to bylo cos ciekawego, teraz nie da sie tego ogladac. Wszedzie tylko ustawka i komercja.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Fantomas »

Po pierwszym dniu ćwierćfinałów mamy Chorwację i Argentynę w półfinale. Chorwacja jest niespodzianką, bo Brazylia grała lepiej. Jednak zamiast południowoamerykańskiego klasyka mamy co mamy. Zobaczymy co będzie dalej. Co byście powiedzieli na finał Argentyna-Portugalia? Messi i Ronaldo w ostatnim swoim Mundialu walczą o Puchar Świata? (no w teorii bo wszyscy widzieli w jakiej formie jest Ronaldo, teraz pewnie żałuję, że olał przygotowania do sezonu z United). Ciekawe czy piłkarz lub piłkarze Manchesteru United podniesie/są puchar świata?
 
Za ten post autor Fantomas otrzymał podziękowanie:
TomaszL (10 gru 2022, 17:37)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: johny »

Po 45 min Maroko - Portugalia 1-0. Można? Można! Tylko trzeba chcieć! Nawet jak odpadną to wielkie brawa dla nich!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: PawelK »

johny pisze: 10 gru 2022, 16:55 Po 45 min Maroko - Portugalia 1-0. Można? Można! Tylko trzeba chcieć! Nawet jak odpadną to wielkie brawa dla nich!

 
Johny ale o czym Ty piszesz. U nas najlepszy prawy obrońca gra w drużynie dołującej w Serie A a w reprezentacji na lewej obronie, marokański najlepszy prawy obrońca gra w PSG i jest wyceniany przez TM na 65 mio euro. Nasz najlepszy środkowy obrońca ma bliżej niż dalej do emerytury sportowej, gra w Serie B, właściwie ostatnio to nie grał bo był kontuzjowany... Chcesz żebyśmy nie bronili się w panice?
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Fantomas »

Niestety, ale Maroko ma dużo lepszych piłkarzy niż Polska.Nie tylko Hakimi. Amrabat to klasowy piłkarz. Boufal tak samo. Jeszcze kilku innych, gra w dobrych klubach. Inna sprawa, że Portugalia ma jeszcze lepszych piłkarzy, których jednak dziś zjadła presja i stres. Przegrali w głowach to przede wszystkim. Polska potrzebuje natomiast klasowego trenera, który zrobi przynajmniej ćwierćfinał na Euro.
 
Za ten post autor Fantomas otrzymał podziękowanie:
PawelK (10 gru 2022, 19:47)
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Fantomas »

To, że Brazylia uległa Chorwacji to niespodzianka (tym bardziej, że Brazole mieli Chorwatów na deskach). Jednak półfinał dla Maroka to sensacja. Nie wiem, czy da się to porównać z jakimkolwiek turniejem od 1982 r.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Barabasz »

A jednak mamy Polaka i to m.in byłego zawodnika Zdroju Ciechocinek, który wystąpi w finale mundialu w Katarze i poprowadzi mecz.
Chodzi oczywiście o sędziego Szymona Marciniaka ,który grał u nas w sezonie 1999/2000. Jesteśmy dumni.
 
marciniak_zdrój.jpg
 
Są różne wersje kiedy zdecydował sędziować ale może wpłynęła na to sytuacja o której opowiada były sędzia, a obecnie ekspert Canal+:
...Szymon Marciniak uważa, że to dzięki Panu zainteresował się sędziowaniem. A jak Pan pamięta tamtą sytuację? 
Adam Lyczmański:  Doskonale pamiętam ten dzień. To był mecz IV ligi w Radziejowie, Szymon reprezentował barwy ekipy Zdroju Ciechocinek. Otrzymał ode mnie żółtą kartkę, później drugą. Wtedy rzucił kilka słów w moim kierunku, na co ja mu odpowiedziałem: “Jak jesteś taki mądry, to weź gwizdek i spróbuj”. Tak więc na pewno w jakimś stopniu dołożyłem swoją cegiełkę do rozpoczęcia jego przygody z sędziowaniem...(goal.pl) 
Za ten post autor Barabasz otrzymał podziękowanie:
TomaszL (15 gru 2022, 23:54)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: johny »

Barabasz pisze: 15 gru 2022, 22:18 A jednak mamy Polaka i to m.in byłego zawodnika Zdroju Ciechocinek, który wystąpi w finale mundialu w Katarze i poprowadzi mecz.
Chodzi oczywiście o sędziego Szymona Marciniaka ,który grał u nas w sezonie 1999/2000. Jesteśmy dumni.
 marciniak_zdrój.jpg
 
Są różne wersje kiedy zdecydował sędziować ale może wpłynęła na to sytuacja o której opowiada były sędzia, a obecnie ekspert Canal+:
...Szymon Marciniak uważa, że to dzięki Panu zainteresował się sędziowaniem. A jak Pan pamięta tamtą sytuację? 
Adam Lyczmański:  Doskonale pamiętam ten dzień. To był mecz IV ligi w Radziejowie, Szymon reprezentował barwy ekipy Zdroju Ciechocinek. Otrzymał ode mnie żółtą kartkę, później drugą. Wtedy rzucił kilka słów w moim kierunku, na co ja mu odpowiedziałem: “Jak jesteś taki mądry, to weź gwizdek i spróbuj”. Tak więc na pewno w jakimś stopniu dołożyłem swoją cegiełkę do rozpoczęcia jego przygody z sędziowaniem...(goal.pl) 


 
Dla mnie Marciniak to nadęty bufon. A wiele jego decyzji, które obserwowałem na żywo nie da się obronić.
 
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Barabasz »

Też bym dotychczas nie powiedział, że to najlepszy sędzia na świecie, ale ja się tak nie znam. Skoro jednak dali mu poprowadzić najważniejszy mecz ostatnich lat znaczy, że przynajmniej zasłużył.
Mam nadzieję, że nie popełni tylko jakiegoś dużego błędu wypaczającego wynik oraz że utemperuje emocje na tym meczu bo na pewno bedą duże.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: PawelK »

Barabasz pisze: 15 gru 2022, 23:11 Też bym dotychczas nie powiedział, że to najlepszy sędzia na świecie, ale ja się tak nie znam. Skoro jednak dali mu poprowadzić najważniejszy mecz ostatnich lat znaczy, że przynajmniej zasłużył.
Mam nadzieję, że nie popełni tylko jakiegoś dużego błędu wypaczającego wynik oraz że utemperuje emocje na tym meczu bo na pewno bedą duże.

 
Zgadzam się z @johnym. Problem z tym człowiekiem jest taki, że pomimo wiedzy, którą niewątpliwie ma, ma niesamowicie przerośnięte ego. Pozwala sobie na własne interpretacje przepisów, często nie korzysta z VARu wydjąc jednocześnie błędne decyzje. Ale... robi to wszystko w lidze polskiej. Gdy jedzie sędziować w pucharach lub reprezentacjom, to ciuła punkciki choć kilka spektakularnych wpadek też już miał. W Polsce działa na zasadzie "jestem najlepszym polskim sędzią, nie będzie mi nikt podskakiwał". Obawiam się, że jeśli nie spieprzy czegoś wielkiego w niedzielę, to w ESA będzie nie do wytrzymania. Niestety.
Za ten post autor PawelK otrzymał podziękowanie:
johny (16 gru 2022, 12:49)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Post autor: Mysikrólik »

Ja mam nadzieję, że po finale odwiesi gwizdek na kołek i nie będę musiał oglądać jego popisów w ekstraklasie.
Już dawno mu "sodówa" odbiła, a teraz to sobie nie wyobrażam.
Za ten post autor Mysikrólik otrzymał podziękowanie:
PawelK (16 gru 2022, 17:54)
ODPOWIEDZ

Wróć do „To i owo na sportowo”