Wyspa Złoczyńców - analiza treści książki

Dział poświęcony pierwszej przygodzie Pana Samochodzika
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

Powinna mu się spodobać po Templariuszach. Jest trochę bardziej mroczna więc może wywoła w nim więcej emocji.
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:Jest co raz lepiej! Mateusz zabrał się za Wyspę...!
No i jak johny? Junior kontynuuje czytanie Wyspy?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Ja tymczasem analizuję kolejny rozdział książki pod katem dalszych map i odkryłem pewną niejasność. A kryje się ona w trzech fragmentach:

1) Tomasz nocuje w miejscu gdzie mieściła się kiedyś gajówka Gabryszczaka, ponad głębokim wąwozem biegnącym w lesie. Ma dobry widok na ten wąwóz i w pewnym momencie pisze:
"Być może zasnąłem na krótką chwilę. Zbudził mnie szmer drążący noc. Otworzyłem szeroko oczy i aż przetarłem je ze zdumienia. Byłem przekonany wciąż jeszcze, że śnię.
...Od strony rozstaju z krzyżem jechał dnem wąwozu czarny samochód z wygaszonymi światłami. Była to nowoczesna, czarna limuzyna, silnik jej pracował ledwo dosłyszalnie i gdybym leżał w namiocie, być może w ogóle nie usłyszałbym przejeżdżającego samochodu. Sunął wolno podobny do czarnego, wielkiego ptaka ze związanymi skrzydłami, łagodnie kołysząc się na wybojach leśnej drogi.
Było zbyt ciemno, aby dojrzeć, kto prowadził ów wóz i czy jest w nim więcej niż jedna osoba. Nim zdołałem ochłonąć ze zdumienia, czarny samochód zniknął za zakrętem wąwozu...
Za chwilę zobaczyłem go znowu. Zapewne kierowca nareszcie zorientował się, że droga w wąwozie prowadzi tylko do skraju lasu.
Zawrócił i jechał teraz przy pełnych światłach ze znacznie większą szybkością, jakby nadrabiając stracony czas. Cały wąwóz wypełnił się ostrym blaskiem silnych reflektorów, mnie także oślepiło ich światło."


2) W zakończeniu książki Tomasz w czasie spaceru z Hanką po wyspie złoczyńców o tym wydarzeniu opowiada:
"Otóż ten pan Karol, właściciel pięknego, czarnego samochodu - bo samochód należał do niego - zaopiekował się Hertlem, dowiedziawszy się, że ten zna kryjówkę z cennymi zbiorami. Obydwaj zawarli spółkę, tak to chyba można nazwać. I przyjechali samochodem tu, do tego lasu, aby zabrać zbiory. To wtedy prawdopodobnie widziałem ich samochód, krążący nocą po ścieżkach leśnych. Oczywiście, zbiorów w dawnej kryjówce nie odnaleźli, Hertel był wściekły i zarazem zrozpaczony. Kto to mógł. zrobić? I kiedy?... "

Nie sądzę, żeby Hertel miał potrzebę jazdy tym wąwozem w innym celu niż po to aby sprawdzić czy kryjówka w leśnej szopie wciąż zawiera zbiory dziedzica Dunina. Zakładam więc, że wtedy gdy Tomasz widział ten samochód jadący dnem wąwozu to był właśnie ten moment. A ponieważ za chwile ujrzał go ponownie należy przypuszczać, że szopa mieści się blisko drogi wiodącej przez wwóz.

3.) Ale jak czytamy w rozdziale dziewiątym:
"Nie uszliśmy daleko. Dziewczyna była jednak cięższa, niż przypuszczałem, a może to ja okazałem się słabszy. Co kilka kroków musiałem odpoczywać, zziajałem się, zmęczyłem, a do drogi, po której mógłbym przejechać „samem” było ciągle daleko. Ciemności utrudniały wędrówkę, raz po raz potykałem się na wystających korzeniach drzew i wpadałem w krzaki. Wkrótce zaczął padać deszcz, co jeszcze pogłębiło nocny mrok.
Wreszcie dziewczyna zdecydowała, że należy zmienić plan.
- Tu w pobliżu - przypomniała sobie - jest stara, na wpół rozwalona szopa. Gromadzi się w niej siano, które gajowy zbiera na polanach leśnych, a potem w zimie karmi nim leśną zwierzynę. Tam będziemy mogli schronić się przed deszczem."


A ponieważ w zakończeniu dowiadujemy się, że to właśnie w tej szopie były schowane zbiory:
"dziedzic Dunin wraz z gajowym zawieźli zbiory do szopy w lesie.
- Do tej, w której nocowaliśmy na stryszku?
- Tak
. W lewym rogu szopy wykopano głęboki dół i umieszczono w nim ogromną skrzynię"


dochodzimy do wniosku że coś tu się nie zgadza. Z jednej strony Hertel z Karolem mogli podjechać dość blisko szopy a z drugiej Tomasz zmuszony był do noclegu z Hanką w tej szopie bowiem daleko było do miejsca do którego mógł podjechać "samem". Jedyne logiczne tłumaczenie jakie mi przychodzi na myśl to takie, że Hanka nie wiedziała, ze niedaleko szopy prowadzi drogą z wąwozu. Ale nie chce mi się w to zbyt wierzyć. Skoro mieszka w tych stronach, skoro wiedziała gdzie mieści się szopa to musiała o tym wiedzieć.
Może zrobiła to celowo żeby wybadać Tomasza (co zresztą jej się udało)? Albo bała się sama zostać i czekać aż Tomasz przyjedzie samochodem?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

Czechu, przecież ta szopa to w zupełnie innej części lasu się znajduje, niedaleko kładki z żerdzi przerzuconej przez rów przeciwczołgowy. Należy zatem przypuszczać, że z uwagi na wyłączone światła kierowca skręcił w jakąś leśną przecinkę i znalazł się w zupełnie innej części lasu. Zresztą Nienacki pisze o tym wyraźnie: Zapewne kierowca nareszcie zorientował się, że droga w wąwozie prowadzi tylko do skraju lasu. Ten kto chodzi często po lesie wie, że obok sieci dróg leśne uprawy poprzecinane są przecinkami stanowiącymi granice oddziałów leśnych. Często gęsto te przecinki w niczym się nie różnią od drogi leśnej. Najprawdopodobniej panowie Karol i Hertel wjechali właśnie w taką przecinkę. Jak dla mnie wszystko się zgadza. :-)
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Nietajenko pisze:Czechu, przecież ta szopa to w zupełnie innej części lasu się znajduje, niedaleko kładki z żerdzi przerzuconej przez rów przeciwczołgowy. Należy zatem przypuszczać, że z uwagi na wyłączone światła kierowca skręcił w jakąś leśną przecinkę i znalazł się w zupełnie innej części lasu. Zresztą Nienacki pisze o tym wyraźnie: Zapewne kierowca nareszcie zorientował się, że droga w wąwozie prowadzi tylko do skraju lasu. Ten kto chodzi często po lesie wie, że obok sieci dróg leśne uprawy poprzecinane są przecinkami stanowiącymi granice oddziałów leśnych. Często gęsto te przecinki w niczym się nie różnią od drogi leśnej. Najprawdopodobniej panowie Karol i Hertel wjechali właśnie w taką przecinkę. Jak dla mnie wszystko się zgadza. :-)
Może być tak jak mówisz. Przyznaję, że ta szopa, w której nocował Tomasz z Hanką nie dawała mi spokoju, bo założyłem, że wtedy gdy Tomasz widział czarną limuzynę w nocy, Hertel z panem Karolem jechali sprawdzić czy zbiory znajdują się nadal na swoim miejscu. Zabłądzenia nie brałem pod uwagę, bo przecież Hertel jako członek bandy doskonale orientował się w lesie.
Ale może rzeczywiście masz rację, że Hertel zbłądził (w końcu 15 at nie było go w tej okolicy) i stąd tak szybki powrót dnem wąwozu.
Naniosę zgłoszoną przez Ciebie uwagę na mapę i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Nietajenko pisze:Czechu, przecież ta szopa to w zupełnie innej części lasu się znajduje, niedaleko kładki z żerdzi przerzuconej przez rów przeciwczołgowy. Należy zatem przypuszczać, że z uwagi na wyłączone światła kierowca skręcił w jakąś leśną przecinkę i znalazł się w zupełnie innej części lasu. Zresztą Nienacki pisze o tym wyraźnie: Zapewne kierowca nareszcie zorientował się, że droga w wąwozie prowadzi tylko do skraju lasu. Ten kto chodzi często po lesie wie, że obok sieci dróg leśne uprawy poprzecinane są przecinkami stanowiącymi granice oddziałów leśnych. Często gęsto te przecinki w niczym się nie różnią od drogi leśnej. Najprawdopodobniej panowie Karol i Hertel wjechali właśnie w taką przecinkę. Jak dla mnie wszystko się zgadza. :-)
Chyba znalazłem pewne wyjście z sytuacji:

Obrazek

Otóż, pan Karol z Hertlem wyruszają z Antoninowa drogą przez las (1) z zamiarem dotarcia do polanki przy drodze (5), skąd blisko do szopy (6) ze zbiorami dziedzica Dunina.
Hertel spędził 15 lat w wiezieniu, więc obraz okolic nieco zatarł się w jego pamięci. Wiedział, że wyjeżdżając z Antoninowa trzeba w pewnym momencie skręcić na rozstaju dróg w lewo, ale zamiast skręcić na drugim rozstaju (3), skręcili w pierwszy skręt w lewo (2) i znaleźli się w wąwozie (4), gdzie widział ich Tomasz nocujący w gajówce Gabryszczaka. Ponieważ spostrzegli swoją pomyłkę zawrócili i po chwili Tomasz widział czarną limuzynę wracającą już w pełnych światłach. I stamtąd zapewne pojechali wprost do szopy, w której spodziewali się znaleźć zbiory dziedzica Dunina.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Drugi Samochodzik przeczytany przez Mateusza! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:Drugi Samochodzik przeczytany przez Mateusza! :-)
Wow! Idzie jak burza! :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:
johny pisze:Drugi Samochodzik przeczytany przez Mateusza! :-)
Wow! Idzie jak burza! :564:
podobała mu się, już pytał o następne! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
złoczyńca
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 355
Rejestracja: 26 mar 2014, 14:09
Tytuł: rozglądam się
Miejscowość: ćmiłów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: złoczyńca »

johny pisze:Drugi Samochodzik przeczytany przez Mateusza! :-)
ja zacząłem zaszczepiać córki Panem Samochodzikiem od serialu. Starsza wsiąkła i jest na etapie właśnie Wyspy Złoczyńców a jak dowiedziała się, że zarejestrowałem się na forum i że planujecie zlot "Złoczyńców", gdzie będziecie szukali śladów z książki to także zapałała chęcią wyjazdu. Ostatecznie prosi, żebyśmy pojechali chociaż ja z żoną i potem jej wszystko dokładnie opowiedzieli ;-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

złoczyńca pisze: ja zacząłem zaszczepiać córki Panem Samochodzikiem od serialu. Starsza wsiąkła i jest na etapie właśnie Wyspy Złoczyńców a jak dowiedziała się, że zarejestrowałem się na forum i że planujecie zlot "Złoczyńców", gdzie będziecie szukali śladów z książki to także zapałała chęcią wyjazdu. Ostatecznie prosi, żebyśmy pojechali chociaż ja z żoną i potem jej wszystko dokładnie opowiedzieli ;-)
No to nie masz wyjścia złoczyńco jak zaplanować urlop w majowy weekend w Ciechocinku! :564:
A ile Twoja starsza córa ma lat?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
złoczyńca
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 355
Rejestracja: 26 mar 2014, 14:09
Tytuł: rozglądam się
Miejscowość: ćmiłów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: złoczyńca »

Czesio1 pisze: No to nie masz wyjścia złoczyńco jak zaplanować urlop w majowy weekend w Ciechocinku! :564:
echhhh... żeby to było takie proste jak w książce ;-)
Czesio1 pisze: A ile Twoja starsza córa ma lat?
no w maju skończy 10 ;-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Bierz dzieciaki i przyjeżdżaj ja też z rodziną będę jechał! Zresztą, mój syn Miś na ówczas w wieku lat 2 odbył zlot we Fromborku! Był bardzo dzielny! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
złoczyńca
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 355
Rejestracja: 26 mar 2014, 14:09
Tytuł: rozglądam się
Miejscowość: ćmiłów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: złoczyńca »

johny pisze:Bierz dzieciaki i przyjeżdżaj ja też z rodziną będę jechał! Zresztą, mój syn Miś na ówczas w wieku lat 2 odbył zlot we Fromborku! Był bardzo dzielny! :-)
dzięki za namowy ale co będzie to będzie, zgodnie ze znanym nam wszystkim mottem: Nie trzeba szukać przygody. Nie znajdzie się jej, choćby pojechało się aż na koniec świata, przez siedem rzek i za siedem gór. Nie zjawi się, choćby czekało się na nią dzień i noc, prowokując ją i nastawiając na nią pułapki.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Wrócę jeszcze na chwilę do analizy rozdziału drugiego, a właściwie jednego fragmentu:

"We Włocławku zatrzymałem się przed kawiarnią i zaprosiłem dziewczynę na śniadanie. Gdy wyszliśmy z kawiarni, przekonaliśmy się, że mój „sam", jak się należało spodziewać, wywołał zbiegowisko. Otaczała go gromada dzieciarni i kilkunastu wyrostków. Rozpoczęły się drwiny, szyderstwa - ale byłem już do nich przyzwyczajony. „Że też ludzie nie mogą wymyślić jakichś bardziej oryginalnych przezwisk dla mojego auta” — pomyślałem, ponieważ znowu wykrzykiwano, że to pojazd „z księżyca", „z Marsa” itd."

Mając na uwadze zbliżający się zlot i perspektywę zwiedzania również Włocławka, zaciekawiło mnie, gdzie też mógł Tomasz zaprosić Teresę. Dzięki GrzegorzowiCh nawiązałem kontakt z przesympatycznym Tomkiem z Włocławka, który udzielił mi wiele cennych uwag na temat tego miasteczka. On też zapoznawszy się z moim opisem cytowanej powyżej sytuacji podał mi dwie potencjalne kawiarnie, gdzie mógł się zatrzymać Tomasz:
1) kawiarnia U Czecha, mieszcząca się na początku ul Kościuszki od strony pl. Wolności po prawej stronie.
2) kawiarnia Kaprys, róg ulicy Warszawskiej i Królewieckiej.

Pogrzebałem zatem trochę w necie i na stronie Dawny Włocławek znalazłem fotografie, które według informacji zamieszczonych w komentarzach, przedstawiają fotografie tych lokali.

1) Kawiarnia U Czecha

Obrazek
źródło: www.dawnywloclawek.pl

"Restauracja - kawiarnia U CZECHA. Bardzo modna w latach 60-tych ,bardzo oblegana." - tak pisze Dziewczyna z Targowej

2) Kawiarnia Kaprys

Obrazek
źródło: www.dawnywloclawek.pl

"ul Warszawska i kawiarnia "Kaprys", latem były stawiane stoliki przed lokalem. Po likwidacji lokalu kupiłam stolik i 4 krzesła, mam na działce" - to wpis użytkownika o nicku LH.

Patrząc na zdjęcia tych lokali oba pasują do książkowej kawiarni. Mnie bardzo przekonuje ten pierwszy, czyli U Czecha. Dziewczyna z Targowej pisze, że był to lokal dość oblegany, a zatem bardzo popularny we Włocławku. Możemy przyjąć, że Tomasz nie znał zbyt dobrze Włocławka, był tm przejazdem, a zatem zatrzymał się przed powszechnie znanym lokalem. Ta popularność stała się dla Tomasza uciążliwa, bowiem po wyjściu z kawiarni jego wehikuł wywołał zbiegowisko.

A tak wygląda lokalizacja obu tych lokali na mapie:

Obrazek
źródło: mapa.targeo.pl

Miejsca te dzieli około 300 metrów, myślę, że warto będzie sprawdzić na miejscu co tam teraz się mieści.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesiu, muszę Cię zmartwić ale w miejscu U Czecha jest Bank Millennium :-)

A w miejscu Kaprysu (nie bardzo widać na zdjęciu gdzie jest) ale tak czy tak, są tam same banki.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:Czesiu, muszę Cię zmartwić ale w miejscu U Czecha jest Bank Millennium :-)

A w miejscu Kaprysu (nie bardzo widać na zdjęciu gdzie jest) ale tak czy tak, są tam same banki.
No cóż, od tamtych wydarzeń minęło sporo lat. Nie było co się oszukiwać, że kawiarnie istnieją do dziś.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:
PawelK pisze:Czesiu, muszę Cię zmartwić ale w miejscu U Czecha jest Bank Millennium :-)

A w miejscu Kaprysu (nie bardzo widać na zdjęciu gdzie jest) ale tak czy tak, są tam same banki.
No cóż, od tamtych wydarzeń minęło sporo lat. Nie było co się oszukiwać, że kawiarnie istnieją do dziś.
Ja bym raczej sugerował, że zatrzymał się 'w rynku'. To taki standardzik, przejeżdząjąc przez miasteczka zawsze się zatrzymywał w takim miejscu :-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

W tej sytuacji nie wydawało mi się celowe zamawianie kosztownych dań.
- Dwie duże kawy i dwa kawałki tortu - powiedziałem.
Kelner skrzywił się niechętnie.
- O tej porze, proszę państwa, konsumpcja jest u nas obowiązkowa. Wynosi najmniej
trzydzieści złotych od osoby.

- hehehe, wczoraj właśnie czytałem rozdział z akcją w Zdrojowej. Przez tyle lat nic tam się nie zmieniło! :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:W tej sytuacji nie wydawało mi się celowe zamawianie kosztownych dań.
- Dwie duże kawy i dwa kawałki tortu - powiedziałem.
Kelner skrzywił się niechętnie.
- O tej porze, proszę państwa, konsumpcja jest u nas obowiązkowa. Wynosi najmniej
trzydzieści złotych od osoby.

- hehehe, wczoraj właśnie czytałem rozdział z akcją w Zdrojowej. Przez tyle lat nic tam się nie zmieniło! :-D
Johny, a jak to było w toalecie? Czy pan kierownik aby nie narzucał co jest obowiązkowe? :027:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:
johny pisze:W tej sytuacji nie wydawało mi się celowe zamawianie kosztownych dań.
- Dwie duże kawy i dwa kawałki tortu - powiedziałem.
Kelner skrzywił się niechętnie.
- O tej porze, proszę państwa, konsumpcja jest u nas obowiązkowa. Wynosi najmniej
trzydzieści złotych od osoby.

- hehehe, wczoraj właśnie czytałem rozdział z akcją w Zdrojowej. Przez tyle lat nic tam się nie zmieniło! :-D
Johny, a jak to było w toalecie? Czy pan kierownik aby nie narzucał co jest obowiązkowe? :027:
Tego miejsca toaletą nazwać nie można... Ale i owszem narzucał, narzucał... :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:
Czesio1 pisze:
johny pisze:W tej sytuacji nie wydawało mi się celowe zamawianie kosztownych dań.
- Dwie duże kawy i dwa kawałki tortu - powiedziałem.
Kelner skrzywił się niechętnie.
- O tej porze, proszę państwa, konsumpcja jest u nas obowiązkowa. Wynosi najmniej
trzydzieści złotych od osoby.

- hehehe, wczoraj właśnie czytałem rozdział z akcją w Zdrojowej. Przez tyle lat nic tam się nie zmieniło! :-D
Johny, a jak to było w toalecie? Czy pan kierownik aby nie narzucał co jest obowiązkowe? :027:
Tego miejsca toaletą nazwać nie można... Ale i owszem narzucał, narzucał... :-)
Ech, korci mnie, żeby przerobić powyższy cytat pod kątem przygody johny'ego :027: :027: :027:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Ech, korci mnie, żeby przerobić powyższy cytat pod kątem przygody johny'ego
Pomysł przedni!
Dawaj, Czesio :-)

Czuję, że się uśmieję do łez :-D
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:
Czesio1 pisze:Ech, korci mnie, żeby przerobić powyższy cytat pod kątem przygody johny'ego
Pomysł przedni!
Dawaj, Czesio :-)

Czuję, że się uśmieję do łez :-D
Oj lepiej nie, bo przez cenzure nie przejdzie
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Nie dawno odświeżyłem. Teraz na tapecie Niewidzialni. :027:
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

van de loro pisze:Nie dawno odświeżyłem. Teraz na tapecie Niewidzialni. :027:
O to super van de loro. Na dniach planuję rozpoczęcie wspólnego (mam nadzieję) tworzenia mapki miejsc samochodzikowych w Niewidzialnych. Zwracaj zatem od początku uwagę na wszystkie detale. Na pewno się przyda.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

van de loro pisze:Nie dawno odświeżyłem. Teraz na tapecie Niewidzialni. :027:
Odśwież też Wyspę złoczyńców bo w poniedziałek zaczynamy konkurs z pierwszej części kanonu. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Taka mała uwaga. Zwrócił mi na to uwagę Wilhelm. Jak wiemy czarna limuzyna należała do p. Karola, który to p. Karol był pracownikiem poczty. Ja jestem ciekaw ile taki urzędnik musiał zarabiać żeby kupić taki samochód? :027:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:Taka mała uwaga. Zwrócił mi na to uwagę Wilhelm. Jak wiemy czarna limuzyna należała do p. Karola, który to p. Karol był pracownikiem poczty. Ja jestem ciekaw ile taki urzędnik musiał zarabiać żeby kupić taki samochód? :027:
Czarny samochód mógł sobie kupić niekoniecznie z urzędniczej pensji bo:

"Oto po wyjściu z więzienia Hertel poznał niejakiego pana Karola, pracownika poczty, który poza swoim skromnym zajęciem na poczcie prawdopodobnie brał udział w przeróżnych machinacjach. Milicja bada jego przeszłość i z pewnością wykryje różne ciemne sprawy."
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze:
johny pisze:Taka mała uwaga. Zwrócił mi na to uwagę Wilhelm. Jak wiemy czarna limuzyna należała do p. Karola, który to p. Karol był pracownikiem poczty. Ja jestem ciekaw ile taki urzędnik musiał zarabiać żeby kupić taki samochód? :027:
Czarny samochód mógł sobie kupić niekoniecznie z urzędniczej pensji bo:

"Oto po wyjściu z więzienia Hertel poznał niejakiego pana Karola, pracownika poczty, który poza swoim skromnym zajęciem na poczcie prawdopodobnie brał udział w przeróżnych machinacjach. Milicja bada jego przeszłość i z pewnością wykryje różne ciemne sprawy."
O Czesiu, dzięki! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyspa złoczyńców”