Wszystkie wydania okładki

Dział poświęcony drugiej przygodzie Pana Samochodzika
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Piratka pisze:Biała Seria też mi się podoba, na ogół.
Kamień spadł mi z miejsca po sercu. ;-)
Awatar użytkownika
Winnetou
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 91
Rejestracja: 16 paź 2017, 19:54
Miejscowość: Wawa
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Winnetou »

Barabasz pisze:Ale fajnie, czy to już wszystkie wasze wydania? Ja u siebie znalazłem jeszcze jedno, oto skan. No i mamy wydania zagraniczne nie wiedziałem, że język czeski i słowacki tak się różnią (Pan Autak - Pan Tragacik)

Obrazek
Rok 2001
Wydawnictwo: Siedmioróg
Projekt Okładki: Artur Łobuś
Liczba stron: 272
Okładka miękka [200x142mm]
Nie wiem w czym problem, ale zakupiłem ostatnio to wydanie - bo zacząłem zbierać wszystkie wydania Pana Samochodzika i odkryłem, że data w stopce książki podaje rok 2003 ???
O co chodzi - czy były jakieś dodruki, czy to coś innego ?
Także serwis nienacki.art.pl nie odnotowuje w seriach miękkich Siedmioroga takiej pozycji ?
Obrazek
Przygodo, gdzie jesteś?
O sobie daj znać.
Przygodo, gdzie jesteś?
Przyjdź, imię swe zdradź.
Awatar użytkownika
Winnetou
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 91
Rejestracja: 16 paź 2017, 19:54
Miejscowość: Wawa
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: Winnetou »

chkaplan pisze:
Barabasz pisze:Ale fajnie, czy to już wszystkie wasze wydania? Ja u siebie znalazłem jeszcze jedno, oto skan. No i mamy wydania zagraniczne nie wiedziałem, że język czeski i słowacki tak się różnią (Pan Autak - Pan Tragacik)

Rok 2001
Wydawnictwo: Siedmioróg
Projekt Okładki: Artur Łobuś
Liczba stron: 272
Okładka miękka [200x142mm]

Nie wiem w czym problem, ale zakupiłem ostatnio to wydanie - bo zacząłem zbierać wszystkie wydania Pana Samochodzika i odkryłem, że data w stopce książki podaje rok 2003 ???
O co chodzi - czy były jakieś dodruki, czy to coś innego ?
Także serwis nienacki.art.pl nie odnotowuje w seriach miękkich Siedmioroga takiej pozycji ?
Zbadałem szerzej temat.

Niektóre wydawnictwa, w czym szczególnie celował Siedmioróg - wielokrotnie w kolejnych latach wydawał te same tytuły, zmieniając tylko rok wydania - poszczególne okładki, albo zupełnie się nie różniły, jak np. wydanie w twardej okładce Templariuszy z 2010 r. i z roku 2012 (które posiada Konfiturek !)
Konfiturek pisze:Rok 2012
Wydawnictwo Siedmioróg
Projekt okładki: Katarzyna Kołodziej
Liczba stron: 362
Okładka: twarda 197x127 mm
albo też różnią się ledwie dostrzegalnymi szczegółami na okładce - tak jest np. z Templariuszami Siedmioroga (w miękkiej jeszcze okładce) - te które posiadam z lat 1998, 2000, 2001 (to ta, o której pisze Barabasz, a którą zakupiłem, bo byłem ciekaw różnic !), z 2003 (to ta o której pisałem !), z 2005 i 2006 - wszystkie powyższe mam w swoich zbiorach - różnią się one zupełnie (na pierwszy rzut oka, niemal niedostrzegalnie !!!) - tylko położeniem koła [i plamy kałuży obok niego] - te pierwsze wydania (szczególnie dobrze to widać na wydaniu z 2000 roku) mają wyraźnie uwypuklone tylne koło w pojeździe PS i wyraźną niebieska kałużę na ziemi pomiędzy kołami, to ostatnie (z 2006 roku) już dół tylnego koła maja niemal "obcięty", a kałuża jest już niewidoczna - wygląda to tak jakby edytor "odciął" dół okładki, przesuwając obrazek z okładki nieco do dołu.

Te uwagi - odnoszą się również do innych tytułów PS wydawanych w wydawnictwie Siedmioróg, w wydawanych okładkach Templariuszy z poszczególnych lat są szczególnie w bardzo wyraźne.

Sądzę, też, że w serwisie, nienacki.art.pl (patrz: https://www.nienacki.art.pl/o_templariusze.html) autor tylko przykładowo zamieścił dwa roczniki (w miękkich okładkach) Templariuszy z Siedmioroga z lat 2000 i 2005 tym bardziej, że oba się niemal nie różnią (niebieska plama na ich okładkach jest bardzo wyraźna !). Szkoda, że serwis nienacki.art.pl jest już od dawna nieaktywny i brak na nim ilustracji okładek, ale zainteresowani łatwo dotrą do odpowiednich pozycji.
Obrazek
Przygodo, gdzie jesteś?
O sobie daj znać.
Przygodo, gdzie jesteś?
Przyjdź, imię swe zdradź.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pan Samochodzik i Templariusze”