średnio.

Dział poświęcony siódmej przygodzie Pana Samochodzika
ODPOWIEDZ
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

średnio.

Post autor: Von Dobeneck »

Zacząłem przeglądać wszystkie Samochodziki i widzę, że nikt nic nie napisał odnośnie Zagadek. Dla mnie średnia pozycja. Irytujący jest Cagliostro ze swoimi myszkami, na odległość czuć w nim szpiega Batury, a Tomasz udaje, że nie potrafi dodać dwa do dwóch. AS też pasuje bardziej do UFO niż do Fromborka. Co prawda, dawno nie czytałem żadnego z Samochodzików, ale gdybym miał zrobić listę najlepszych, to Zagadki byłyby lepsze tylko od UFO i Fantomasa. :P
Wyspa, niezmiennie pierwsza a Dwór drugi. Na trzecim byłyby chyba Nowe Przygody, Złota Rękawica i Winnetou.
Pewnie włożyłem kij w mrowisko, ale nie boję się. :P :D
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: średnio.

Post autor: Czesio1 »

Von Dobeneck pisze:Zacząłem przeglądać wszystkie Samochodziki i widzę, że nikt nic nie napisał odnośnie Zagadek. Dla mnie średnia pozycja. Irytujący jest Cagliostro ze swoimi myszkami, na odległość czuć w nim szpiega Batury, a Tomasz udaje, że nie potrafi dodać dwa do dwóch. AS też pasuje bardziej do UFO niż do Fromborka. Co prawda, dawno nie czytałem żadnego z Samochodzików, ale gdybym miał zrobić listę najlepszych, to Zagadki byłyby lepsze tylko od UFO i Fantomasa. :P
Wyspa, niezmiennie pierwsza a Dwór drugi. Na trzecim byłyby chyba Nowe Przygody, Złota Rękawica i Winnetou.
Pewnie włożyłem kij w mrowisko, ale nie boję się. :P :D
Dla mnie Zagadki też nie należały do szczególnie ulubionych pozycji. Trochę to się zmieniło po zlocie, bo Frombork okazał się niezwykle klimatycznym miejscem. Mieliśmy wspaniałych przewodników, przeżyliśmy naprawdę fantastyczna przygodę.
A jeśli chodzi o to, że nikt nic nie napisał w dziale Zagadek to wszystko przed nami. :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: średnio.

Post autor: Von Dobeneck »

Czesio1 pisze:
Von Dobeneck pisze: Dla mnie Zagadki też nie należały do szczególnie ulubionych pozycji. Trochę to się zmieniło po zlocie, bo Frombork okazał się niezwykle klimatycznym miejscem. Mieliśmy wspaniałych przewodników, przeżyliśmy naprawdę fantastyczna przygodę.
A jeśli chodzi o to, że nikt nic nie napisał w dziale Zagadek to wszystko przed nami. :-)
O! Cześć Czesiu, a myślałem, że byczysz się w Tatrach.
Ostatnio odkryłem u siebie, o czym pisałem przed chwilą w Winnetou, że wolę te Samochodziki, w których jest mniej dzieci. Starość, nie radość. :D
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: średnio.

Post autor: Czesio1 »

Von Dobeneck pisze: O! Cześć Czesiu, a myślałem, że byczysz się w Tatrach.
Ostatnio odkryłem u siebie, o czym pisałem przed chwilą w Winnetou, że wolę te Samochodziki, w których jest mniej dzieci. Starość, nie radość. :D
Jeszcze nie. Dopiero jutro wyjazd. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: średnio.

Post autor: Von Dobeneck »

Czesio1 pisze:
Jeszcze nie. Dopiero jutro wyjazd. :564:
No to udanej wyprawy. :) :564:
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: średnio.

Post autor: Czesio1 »

Von Dobeneck pisze:
Czesio1 pisze:
Jeszcze nie. Dopiero jutro wyjazd. :564:
No to udanej wyprawy. :) :564:
NIE-dziękuję. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

A ja pracuję nad inspiracjami Nienackiego przy pisaniu "Zagadek" i poznaję książkę niejako od drugiej strony. Podoba mi się coraz bardziej.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:A ja pracuję nad inspiracjami Nienackiego przy pisaniu "Zagadek" i poznaję książkę niejako od drugiej strony. Podoba mi się coraz bardziej.
To super wiadomość TomaszKu. Frombork to jedna z tych miejscowości książkowych, w której można odnaleźć pełno śladów Pana Tomasza.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 524
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Konfiturek »

"Zagadki" od zawsze mi się podobały, choć, przyznaję, As trochę irytował. Natomiast pana z myszkami zaliczam (podobnie jak Pietruszkę czy pana Anatola z "Nowych przygód") do postaci, które nadają specyficznego klimatu książce. Tak się nawet zaczynam zastanawiać, czy to właśnie po części nie przez te przerysowane charaktery obie w/w książki nie są w moim rankingu na czele listy (no... prawie na czele.).
TomaszK pisze:A ja pracuję nad inspiracjami Nienackiego przy pisaniu "Zagadek" i poznaję książkę niejako od drugiej strony. Podoba mi się coraz bardziej.
Czekam z niecierpliwością na wyniki badań!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

TomaszK pisze:A ja pracuję nad inspiracjami Nienackiego przy pisaniu "Zagadek" i poznaję książkę niejako od drugiej strony. Podoba mi się coraz bardziej.
Wtajemnicz mnie, chętnie pomogę. :-)
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Znalazłem parę ciekawostek, np. badania archeologiczne w Bogdanach, które w książce prowadziła Babie Lato, a w rzeczywistości Romuald Odoj, olsztyński archeolog. Z innych wątków, jeszcze o numizmatyce i pierwowzorze Batury i kilka zdań o poszukiwaniach grobu Kopernika. Za kilka dni to wstawię, czekam jeszcze na książkę "Nowoczesne zabawki", cytowaną w "Zagadkach", może będzie tam pierwowzór mechanicznego psa ?
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Post autor: TomaszL »

"Zagadki" nie są średnie. Mamy bardzo udaną konstrukcję z trzema skarbami (trzy - wiadomo, klasyka).
Z każdego skarbu część ma być podmieniona na coś znacznie mniej wartościowego, by kradzieży nie można jednoznacznie udowodnić (rewelacja). Tylko jak to zostanie rozegrane ?

Pierwszy skarb kradnie złodziej. Na szczęście sprzedaje go po sensownej cenie muzeom (coś prostego na początek akcji, Tomasz nie było w Polsce, nie jego wina).
Drugi skarb również jest ukradziony przez złodzieja. Ale Tomasz okrada złodzieja (Tomasz oszukany przez przeciwnika - klasyka, okraść złodzieja - klasyka)
Ale co w takim razie z trzecim skarbem - Tomasz będzie przed złodziejami - nie, to za proste. Tomasz nie tylko doprowadził do schwytania złodziei na gorącym uczynku ale tez ich oszukał. A oszukał nie tylko złodzieja ale także magika (dla mnie bomba).

I proszę się nie czepiać :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

To prawda, że zagadki w Zagadkach są świetnie pomyślane, a Frombork, w którym byłem ostatnio dwa razy z rzędu, jest miasteczkiem magicznym i mam nadzieję, że jeszcze tam wrócę. Pisałem, że mnie irytuje Cagliostro i udawanie przez Tomasza nieświadomości, ale być może jestem zbyt prostym człowiekiem, żeby udawać przyjaźń czy choćby uprzejmość do kogoś, o kim wiem, że jest Judaszem. :)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Von Dobeneck pisze:To prawda, że zagadki w Zagadkach są świetnie pomyślane, a Frombork, w którym byłem ostatnio dwa razy z rzędu, jest miasteczkiem magicznym i mam nadzieję, że jeszcze tam wrócę.
Nadarza się ku temu okazja za niecałe dwa tygodnie. Zapraszamy Dobek :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

zbychowiec pisze:Na tym właśnie polega ponadczasowość dzieł Nienackiego :)
Czytam Samochodziki od dzieciństwa, czyli już dość długo i zawdzięczam Nienackiemu bardzo wiele, chociażby miłość do przyrody, najbardziej do tej dzikiej, nieujarzmionej przez człowieka. :)
zbychowiec pisze: Ja też często znajduję tam odniesienia do sytuacji z życia, chociaż przeważnie są to odniesienia które dają mi w kość .
Nienacki znał życie, ludzi i ich mroczniejsze strony. Może dlatego czasami, czytając tę lub inną powieść Nienackiego, znajdujemy odbicie własnych sytuacji życiowych, niepowodzeń lub sukcesów. :)
zbychowiec pisze:może jestem pechowcem?
Zapewniam Cię, że większego pechowca niż ja nie nosi ta ziemia. Zapewne w chwili śmierci, której przecież czasami nie mogę się doczekać, zdarzy się coś, co sprawi, że zapragnę żyć bardziej niż największy optymista świata. ;-)
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Czesio1 pisze:
Von Dobeneck pisze:To prawda, że zagadki w Zagadkach są świetnie pomyślane, a Frombork, w którym byłem ostatnio dwa razy z rzędu, jest miasteczkiem magicznym i mam nadzieję, że jeszcze tam wrócę.
Nadarza się ku temu okazja za niecałe dwa tygodnie. Zapraszamy Dobek :564:
Powiem Ci Czesiu, że tym razem, jak nigdy myślę o dołączeniu do Was, chociaż na kilka godzin, bo dłuższego wolnego nie dam rady załatwić. ;-)
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

zbychowiec pisze:
Von Dobeneck pisze:
zbychowiec pisze:może jestem pechowcem?
Zapewniam Cię, że większego pechowca niż ja nie nosi ta ziemia. Zapewne w chwili śmierci, której przecież czasami nie mogę się doczekać, zdarzy się coś, co sprawi, że zapragnę żyć bardziej niż największy optymista świata. ;-)
Witaj w klubie niereformowalnych marzycieli :564:
Widocznie tacy, cierpiący za narody też są do czegoś potrzebni. ;-)
:564:
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Von Dobeneck pisze: Powiem Ci Czesiu, że tym razem, jak nigdy myślę o dołączeniu do Was, chociaż na kilka godzin, bo dłuższego wolnego nie dam rady załatwić. ;-)
No wreszcie Dobek gadasz jak człowiek!! :564:
Hehehehe, nawet mi się zrymowało.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Czesio1 pisze:
Von Dobeneck pisze: Powiem Ci Czesiu, że tym razem, jak nigdy myślę o dołączeniu do Was, chociaż na kilka godzin, bo dłuższego wolnego nie dam rady załatwić. ;-)
No wreszcie Dobek gadasz jak człowiek!! :564:
Hehehehe, nawet mi się zrymowało.
Pewien mrukliwy Dobek,
zaczął gadać jak człowiek.
Tak to zadziwiło Czesia,
że wyjechał z Polesia.
:D
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

Von Dobeneck pisze:
Czesio1 pisze:
Von Dobeneck pisze: Powiem Ci Czesiu, że tym razem, jak nigdy myślę o dołączeniu do Was, chociaż na kilka godzin, bo dłuższego wolnego nie dam rady załatwić. ;-)
No wreszcie Dobek gadasz jak człowiek!! :564
:
Hehehehe, nawet mi się zrymowało.
Pewien mrukliwy Dobek,


zaczął gadać jak człowiek.
Tak to zadziwiło Czesia,
że wyjechał z Polesia.


:D
Dobrze :564:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pan Samochodzik i Zagadki Fromborka”