Polska filmowa

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Polska filmowa

Post autor: johny »

Kolejna świetny program Canal + Discovery. Tym razem poznajemy Polskę od nieco innej strony. A mianowicie od strony filmowej. Z kamerą udajemy się w miejsca gdzie kręcone były najlepsze/kultowe polskie filmy i seriale.
Pomysł programu bardzo podobny do tego co my robimy tutaj na forum choćby o Stawce...
Obejrzałem dwa odcinki, w pierwszym było filmowe Mazowsze a w drugim TomaszKowy i zbychowcowy Kraków.
Bardzo pozytywne wrażenia!
Z niecierpliwością czekam na Łódź!
http://www.canalplus.pl/discovery-polska-filmowa_45371
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
misia
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1244
Rejestracja: 10 lip 2013, 22:32
Miejscowość: miasto Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Polska filmowa

Post autor: misia »

johny pisze:Kolejna świetny program Canal + Discovery. Tym razem poznajemy Polskę od nieco innej strony. A mianowicie od strony filmowej. Z kamerą udajemy się w miejsca gdzie kręcone były najlepsze/kultowe polskie filmy i seriale.
Pomysł programu bardzo podobny do tego co my robimy tutaj na forum choćby o Stawce...
Obejrzałem dwa odcinki, w pierwszym było filmowe Mazowsze a w drugim TomaszKowy i zbychowcowy Kraków.
Bardzo pozytywne wrażenia!
Z niecierpliwością czekam na Łódź!
http://www.canalplus.pl/discovery-polska-filmowa_45371
Daj znać, jak będziesz wiedział, kiedy będzie Łódź. Pewnie nie zmieszczą się w jednym odcinku g;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Praw­da leży pośrod­ku - może dla­tego wszys­tkim za­wadza" - Arystoteles
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: johny »

misia pisze:
johny pisze:Kolejna świetny program Canal + Discovery. Tym razem poznajemy Polskę od nieco innej strony. A mianowicie od strony filmowej. Z kamerą udajemy się w miejsca gdzie kręcone były najlepsze/kultowe polskie filmy i seriale.
Pomysł programu bardzo podobny do tego co my robimy tutaj na forum choćby o Stawce...
Obejrzałem dwa odcinki, w pierwszym było filmowe Mazowsze a w drugim TomaszKowy i zbychowcowy Kraków.
Bardzo pozytywne wrażenia!
Z niecierpliwością czekam na Łódź!
http://www.canalplus.pl/discovery-polska-filmowa_45371
Daj znać, jak będziesz wiedział, kiedy będzie Łódź. Pewnie nie zmieszczą się w jednym odcinku g;)
Trzeba śledzić. Niestety w zapowiedzi nie ma mowy o czym będzie odcinek.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
misia
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1244
Rejestracja: 10 lip 2013, 22:32
Miejscowość: miasto Łódź
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Polska filmowa

Post autor: misia »

johny pisze:
misia pisze:
johny pisze: [...]
Z niecierpliwością czekam na Łódź!
http://www.canalplus.pl/discovery-polska-filmowa_45371
Daj znać, jak będziesz wiedział, kiedy będzie Łódź. Pewnie nie zmieszczą się w jednym odcinku g;)
Trzeba śledzić. Niestety w zapowiedzi nie ma mowy o czym będzie odcinek.
Jak wyśledzisz, to daj znać SMS`em g;)
Ostatnio zmieniony 03 maja 2016, 23:54 przez misia, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Praw­da leży pośrod­ku - może dla­tego wszys­tkim za­wadza" - Arystoteles
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: johny »

misia pisze:
johny pisze:
misia pisze:
johny pisze: [...]
Z niecierpliwością czekam na Łódź!
http://www.canalplus.pl/discovery-polska-filmowa_45371
Daj znać, jak będziesz wiedział, kiedy będzie Łódź. Pewnie nie zmieszczą się w jednym odcinku g;)
Trzeba śledzić. Niestety w zapowiedzi nie ma mowy o czym będzie odcinek.
Jak wyśledzisz, to daj znać SMS`em g;)
Ok, jak mi się uda, nie omieszkam.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Post autor: johny »

No i był odcinek o Łodzi... Obejrzałem ostatnie 10 minut... :-/ Powtórka jutro 10.45 i 19.15. Najpierw praca, potem teatr, znów nie obejrzę... :-/
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Post autor: johny »

Sroda 23.55, czwartek 22.50
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7148
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: Brunhilda »

Widzieliście polskiego kandydata do Oskara? Sukienkę można zobaczyć ciagle na YouTube
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7148
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: Brunhilda »

Widzieliście Sukienkę?

Teraz oglądałam na Netflix kRAJ , etiudy filmowe. Sześć. Tez, jak Sukienka z Warszwskiej Szkoły Filmowej.No ciekawe. Inne jakieś. Trochę komediowe chociaz to raczej czarny humor. 


 
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Bo we mnie jest seks, Rózyczka

Post autor: johny »

W weekend obejrzałem 2 polskie filmy. Bo we mnie jest seks i Różyczkę. Oba dzieją się w latach 60 ery PRL. Pierwsza to wycinek z życia Kaliny Jędrusik, drugi to opowieść o akcji SB wobec znanego pisarza opozycyjnego. Co prawda bohater jest fikcyjny ale z tego co mi wiadomo chodzi o historię Pawła Jasienicy.

Bo we mnie jest seks to niestety nuda. Cała opowieść sprowadza się do tego, ze Jędrusik fajną d**ą była, potrafiła rzucić mięsem i wypić kielicha. Chyba jednak nie w tym rzecz. Choć aktorka grająca główną bohaterkę wywiązała się z postawionego przed nią zadania bardzo dobrze i to jest największy atut filmu.

Różyczka za to kawał bardzo dobrego kina! Agent SB (Więckiewicz) wystawia swoją narzeczoną (Boczarska) aby wniknęła w środowisko opozycyjnych literatów, poprzez nawiązanie bliskiej znajomości z jednym z nich (Seweryn). Jak blisko TW Rózyczka ma podejść do figuranta (tak w nomenklaturze SB określa tę postać) tego do końca nie jest świadoma. Z uwagi na uczucie do SB-ka godzi się zagrać w tę niebezpieczną grę.
Film jest super, zaskakujący, trzymający w napięciu. Oficer prowadzący Różyczkę jest w kropce. Z jednej strony musi wykonać postawione przed nim zadanie, a z drugiej darzy dziewczynę chyba prawdziwym uczuciem (choć czasem toksycznym) a obie rzeczy są trudne do pogodzenia. Dziewczyna w pewnym momencie też zaczyna gubić się w tym wszystkim. na końcu jest literat nie świadom tego o co gra się toczy.
Świetna obsada, bardzo dobre aktorstwo, szczególnie Więckiewicza. Boczarska, to po prostu cud, miód, malina. Ale żeby nie było w ślad za urodą idzie fajna gra. Nawet drugoplanowe role są bardzo dobrze obsadzone w postaci Frycza i Braciak.
Ten film pokazuje czym był PRL. Jaki to syf, jak my jako Polacy byliśmy dręczeni. Na czym opierał się ten system, czyli na fałszu, donosicielstwie i sile... Zdecydowanie warto poświęcić 2 h na jego obejrzenie.

Jeszcze taka uwaga po obu seansach. Filmy dzieją się w latach 60 PRL-u. fajnie zostało to sprtretowane odnośnie miejsc, samochodów, dekoracji etc. W związku z powyższym wydaje m,ioe się, że i w podobny sposób można by było sfilmować Pana Samochodzika.
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 528
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Re: Bo we mnie jest seks, Rózyczka

Post autor: Ater »

johny pisze: 21 mar 2022, 12:14 W weekend obejrzałem 2 polskie filmy. Bo we mnie jest seks i Różyczkę. Oba dzieją się w latach 60 ery PRL. Pierwsza to wycinek z życia Kaliny Jędrusik, drugi to opowieść o akcji SB wobec znanego pisarza opozycyjnego. Co prawda bohater jest fikcyjny ale z tego co mi wiadomo chodzi o historię Pawła Jasienicy.

Bo we mnie jest seks to niestety nuda. Cała opowieść sprowadza się do tego, ze Jędrusik fajną d**ą była, potrafiła rzucić mięsem i wypić kielicha. Chyba jednak nie w tym rzecz. Choć aktorka grająca główną bohaterkę wywiązała się z postawionego przed nią zadania bardzo dobrze i to jest największy atut filmu.

Różyczka za to kawał bardzo dobrego kina! Agent SB (Więckiewicz) wystawia swoją narzeczoną (Boczarska) aby wniknęła w środowisko opozycyjnych literatów, poprzez nawiązanie bliskiej znajomości z jednym z nich (Seweryn). Jak blisko TW Rózyczka ma podejść do figuranta (tak w nomenklaturze SB określa tę postać) tego do końca nie jest świadoma. Z uwagi na uczucie do SB-ka godzi się zagrać w tę niebezpieczną grę.
Film jest super, zaskakujący, trzymający w napięciu. Oficer prowadzący Różyczkę jest w kropce. Z jednej strony musi wykonać postawione przed nim zadanie, a z drugiej darzy dziewczynę chyba prawdziwym uczuciem (choć czasem toksycznym) a obie rzeczy są trudne do pogodzenia. Dziewczyna w pewnym momencie też zaczyna gubić się w tym wszystkim. na końcu jest literat nie świadom tego o co gra się toczy.
Świetna obsada, bardzo dobre aktorstwo, szczególnie Więckiewicza. Boczarska, to po prostu cud, miód, malina. Ale żeby nie było w ślad za urodą idzie fajna gra. Nawet drugoplanowe role są bardzo dobrze obsadzone w postaci Frycza i Braciak.
Ten film pokazuje czym był PRL. Jaki to syf, jak my jako Polacy byliśmy dręczeni. Na czym opierał się ten system, czyli na fałszu, donosicielstwie i sile... Zdecydowanie warto poświęcić 2 h na jego obejrzenie.

Jeszcze taka uwaga po obu seansach. Filmy dzieją się w latach 60 PRL-u. fajnie zostało to sprtretowane odnośnie miejsc, samochodów, dekoracji etc. W związku z powyższym wydaje m,ioe się, że i w podobny sposób można by było sfilmować Pana Samochodzika.
 


 
Różyczka też zrobiła na mnie wrażenie. Kameralnie nakręcony film o trudnych czasach. Psychologiczny film wpleciono w historyczne realia. Atutem jest też muzyka Lorentza, ilustrująca wydarzenia po katastrofie Smoleńskiej.

Końcowym miejscem akcji był Dworzec Gdański, taki sam jak w latach 60', który został ostatnio wyremontowany. Teraz byłby problem z lokacjami miejsc z lat PRL-u bo jest ich coraz mniej.
 
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: Yvonne »

Johny, zachęciłeś mnie do obejrzenia "Różyczki". Musiałam jakoś przegapić ten film, bo przecież i temat ciekawy i obsada świetna. Bardzo lubię Boczarską.

Co do drugiego filmu. Nie przepadam za Kaliną Jędrusik i jakoś nie mam ochoty.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7148
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: Brunhilda »

Tak, Różyczka tez zrobiła na mnie wrażenie. To jeden z filmów, który, jak dla mnie, zostaje w pamięci.
Za ten post autor Brunhilda otrzymał podziękowanie:
johny (22 mar 2022, 23:50)
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7148
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: Brunhilda »

Na Netflix polski serial, Hold Tight według Harlana Cobena. Pisałam już o tym? Całkiem niezły!


 
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 118 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: Hanka »

Też obejrzałam, bardzo na czasie, takie teraz ma się problemy z dziećmi, takie są relacje w rodzinie. Ciekawy serial. Boczarska jak zwykle świetnie.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: johny »

Dla mnie ten serial to niestety kicha totalna.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: Yvonne »

johny pisze: 16 maja 2022, 22:47 Dla mnie ten serial to niestety kicha totalna.

 
Chciałam obejrzeć, bo bardzo lubię Boczarską, ale po Twojej opinii się zastanowię.
Ufam Twoim gustom filmowym :)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: johny »

Yvonne pisze: 17 maja 2022, 08:30
johny pisze: 16 maja 2022, 22:47 Dla mnie ten serial to niestety kicha totalna.


 
Chciałam obejrzeć, bo bardzo lubię Boczarską, ale po Twojej opinii się zastanowię.
Ufam Twoim gustom filmowym :)

 
Nie zniechęcaj się. być może Ty coś w nim dostrzeżesz. Dla mnie to takie podrasowane Bevery Hills 90210 z jednym zupełnie niepotrzebnym wątkiem, a rozwiązanie drugiego też nie powala na kolana. Szkoda bo Boczarska to fajna aktorka jest.
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7148
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: Brunhilda »

Zaczął się u nas festiwal filmów polskich.
https://www.polishfilmfestival.org/sydney

Coś z tych filmów polecacie?
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11639
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: johny »

Brunhilda pisze: 25 maja 2022, 03:13 Zaczął się u nas festiwal filmów polskich.
https://www.polishfilmfestival.org/sydney

Coś z tych filmów polecacie?

 
VABANK niszczy system! Kruca bomba... :-D
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: Vasco »

Zupa nic - powrót do dzieciństwa dla dorastających w PRLu. Świetnie się bawiłem!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 528
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: Ater »

Vasco pisze: 25 maja 2022, 09:48 Zupa nic - powrót do dzieciństwa dla dorastających w PRLu. Świetnie się bawiłem!

 
3 lata żyłem w PRL-u i też się bawiłem ;)
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7148
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: Brunhilda »

Oglądałam właśnie serial Szóstka. Wzruszajacy. Widzieliście?

Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7148
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: Brunhilda »

Nasza TV SBS nadaje serial Nielegalni Vincenta S. Severskiego. Od przedwczoraj! Trochę jakby zagmatwany. Książki o niebo lepsze! Ale tez zaznaczone jest, ze to serial na podstawie różnych noweli Severskiego. Severski nawet poinformował o tym na swojej stronie FB.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7148
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 89 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: Brunhilda »

Na Netflix jakiś głupawy polski serial! Zmęczyłam do końca ale z pilotem w ręku na przyspieszeniu. Family Secrets. Obsada może niezła ale obejrzeć do końca trudno….
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: Fantomas »

Bruniu na Netflixie taki wybór, a Ty się katujesz polskimi serialami?
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: Yvonne »

Fantomas pisze: 11 wrz 2022, 21:14 Bruniu na Netflixie taki wybór, a Ty się katujesz polskimi serialami?

 
A co chcesz od polskich seriali?
Jest sporo naprawdę fajnych.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: Fantomas »

Ostatni dobry serial polski to chyba "Tajemnica twierdzy szyfrów", ale nie ma go na Netflixie. Nie znam seriali Wataha i Belfer. Podobno zbierały niezłe recenzje. Ogólnie mając dostęp do Netflixa, Amazona, HBO Max i wielu podobnych kanałów steamingowych można naprawdę wybrać świetne pozycje i żadna z nich nie będzie z Polski. Ogólnie polskie seriale na Netflixie są przecietne lub mierne.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12993
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: Yvonne »

Fantomas pisze: 12 wrz 2022, 08:14 Ostatni dobry serial polski to chyba "Tajemnica twierdzy szyfrów", ale nie ma go na Netflixie. Nie znam seriali Wataha i Belfer. Podobno zbierały niezłe recenzje. Ogólnie mając dostęp do Netflixa, Amazona, HBO Max i wielu podobnych kanałów steamingowych można naprawdę wybrać świetne pozycje i żadna z nich nie będzie z Polski. Ogólnie polskie seriale na Netflixie są przecietne lub mierne.


 
No widzisz, nie znasz dwóch z grona najlepszych, a się wypowiadasz :)
"Wataha" i "Belfer" są naprawę niezłe.

I nie zgadzam się z Tobą, że polskie seriale są przeciętne lub mierne.
Jest dużo naprawdę dobrych. Jak choćby "Rojst", "Skazana", "Pod powierzchnią", "W głębi lasu" i jeszcze sporo innych.
 
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Re: Polska filmowa

Post autor: Vasco »

Rojst jest doskonały. Drugi sezon nawet mi się jeszcze bardziej podobał.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”