Listy z Rosji [Teatr TV] 2017 r.

Dział poświęcony sztuce
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Listy z Rosji [Teatr TV] 2017 r.

Post autor: Barabasz »

W Poniedziałek w telewizji obejrzałem wspaniały spektakl Teatru Telewizji z 2017 r. pt. "Listy z Rosji" w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego.

Obrazek

Spektakl jest interpretacją książki Astolphe'a de Custine'a pod tym samym tytułem opisującej jego autentyczna podróż do Imperium Rosyjskiego prawie 180 lat temu.
Tematem jest przebieg podróży, a faktycznie spostrzeżenia autora na temat Rosji próby jej zrozumienia, poznanie ustroju tam panującego, mechanizmu władzy i jej wpływ na życie innych ludzi i narodów.
Całość przypomina troszeczkę "Dżentelmena w Moskwie", tylko tutaj sztuka bardziej skupia się na stosunku władzy do ludu, a nie życiu codziennemu.

Obrazek

Całość świetnie zrealizowana, piękna scenografia, choreografia i muzyka. W rolach głównych świetnie pasujący Piotr Adamczyk.
W pozostałych rolach m.in Adam Ferency, Piotr Mastalerz i mnóstwo świetnych aktorów drugoplanowych.

>>>zapowiedź spektaklu 1
>>>zapowiedź spektaklu 2

Warto!
Ostatnio zmieniony 03 gru 2019, 22:54 przez Barabasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Prześledziłem dokonania reżysera tego spektaklu Wawrzyńca Kostrzewskiego i muszę stwierdzić, mimo iż jego dorobek jest skromny to wszystko co wyszło z pod jego ręki bardzo mi się podobało.
Jego niedawna interpretacja "Wesela" Wyspiańskiego mnie urzekła, teraz "Listy z Rosji", a także okazało się że uwielbiany przeze mnie serial "La La Poland" - dla mnie odkrycie satyryczne ostatnich lat też on reżyserował. Widać, że aktorów ma ulubionych i głównie korzysta ze sprawdzonej ekipy.
Czekam zatem na jakiś fabularny debiut filmowy.

Obrazek
encyklopediateatru.pl

Obrazek
La La Poland interia.pl

Jak ktoś nie oglądał odcinków "La La Poland" to polecam !!! Czuć tutaj ducha Stanisława Barei, a aktorstwo wyśmienite :-D
>>>LA LA Poland do obejrzenia na vod.tvp.pl
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Re: Listy z Rosji [Teatr TV] 2017 r.

Post autor: Brunhilda »

Barabasz pisze: 03 gru 2019, 22:44 W Poniedziałek w telewizji obejrzałem wspaniały spektakl Teatru Telewizji z 2017 r. pt. "Listy z Rosji" w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego.

Obrazek

Spektakl jest interpretacją książki Astolphe'a de Custine'a pod tym samym tytułem opisującej jego autentyczna podróż do Imperium Rosyjskiego prawie 180 lat temu.
Tematem jest przebieg podróży, a faktycznie spostrzeżenia autora na temat Rosji próby jej zrozumienia, poznanie ustroju tam panującego, mechanizmu władzy i jej wpływ na życie innych ludzi i narodów.
Całość przypomina troszeczkę "Dżentelmena w Moskwie", tylko tutaj sztuka bardziej skupia się na stosunku władzy do ludu, a nie życiu codziennemu.

Obrazek

Całość świetnie zrealizowana, piękna scenografia, choreografia i muzyka. W rolach głównych świetnie pasujący Piotr Adamczyk.
W pozostałych rolach m.in Adam Ferency, Piotr Mastalerz i mnóstwo świetnych aktorów drugoplanowych.

>>>zapowiedź spektaklu 1
>>>zapowiedź spektaklu 2

Warto!

 
Barabaszu, czy gdzieś to można zobaczyć? 
ODPOWIEDZ