What Does This Button Do? An Evening With Bruce Dickinson.

Dział poświęcony sztuce
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

What Does This Button Do? An Evening With Bruce Dickinson.

Post autor: johny »

Nie wiem w sumie gdzie mam opisać wczorajszy wieczór. Koncert to to nie był. Teatr de facto również nie. One man show! Tak reklamowano to wydarzenie. I w istocie tak było. Odkąd dowiedziałem się o przyjeździe Bruce'a z promocją swojej autobiografii: Do czego służy ten przycisk nie mogłem doczekać się tego wydarzenia. Zobaczyć a przede wszystkim posłuchać z bliska mego muzycznego idola to było warte każdej ceny.
Mniej więcej wiedziałem, że Bruce będzie opowiadał historie opisane na kartach książki, jaka będzie struktura spotkania. A zatem w auto i po pracy obieramy kierunek Warszawa!
Byłem na miejscu - dojazd z małymi przygodami w postaci szukania hali Global Expo - ok. 18.30. Jedno piwko i parę minut po 19. wszedłem na salę.
Obrazek
Przede mną duża scena z banerem reklamowym. Nie obyło się bez pamiątkowych fotek.
Obrazek
Obrazek
Do początku show zostało ok. 40 min. Usiadłem na swoim miejscu w 3 rzędzie a oczekiwanie umilała mi muzyka naszego bohatera - jednak tylko ze swej solowej kariery. Road To Hell, Teaes Of The Dragon, Omega... Absolutne cudeńka.
Punktualnie o 20 zgasły światła i na scenę wkroczył On...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Zaczęło się od początku, od opowieści o narodzinach i trudnym dzieciństwie... Nie ma sensu po kolei opowiadać co było dalej. Ważne jest to jak Bruce to robił. Ten facet to wulkan energii! Jego swada, poczucie humoru są nieprawdopodobne. Sala co chwilę spadała ze śmiechu z krzeseł.
Jedną z lepszych anegdotek była opowieść o tym jak wylano go ze szkoły... Stało się wskutek oddania przezeń moczu do zupy, którą spożywał dyrektor tejże szkoły. Na zdjęcia krótka notatka o Brusie.
Obrazek
Było też oczywiście o całej karierze. Tu jedno z pierwszych zdjęć po dołączeniu do Maiden.
Obrazek
Boki zrywaliśmy również jak opowiadał o pierwszym pobycie za Żelazną Kurtyną i grze na polskim weselu w Poznaniu.
Tu akurat Bruce pod łódzką Halą Sportową
Obrazek
Wiedziałem, że Dickinson to człowiek renesansu, muzyk, pilot, szermierz etc. Z pewnością jednak spokojnie mógłby się odnaleźć w aktorstwie. To jak przedstawiał, parodiował swego kumpla z zespołu Nicko McBraina czy Ozzy'ego to mistrzostwo świata. Oskarowa rola normalnie! Facet skończy w tym roku 62 lata, niewiarygodne.
Dwie godziny minęły błyskawicznie. Ok. 30 min. przerwy i część 2. w której Bruce odpowiadał na pytania fanów, które spisywaliśmy przed wejściem na specjalnie przygotowanych karteczkach. Oczywiście nie były takie zwykłe standardowe odpowiedzi.
Oprócz rzeczy śmiesznych Bruce opowiadał o rzeczach poważnych. o swoje walce z rakiem, o tym że zawsze trzeba pozostać sobą, że pewnych rzeczy nie da się wyuczyć, ze zawsze we wszystkim co się robi trzeba angażować serce, o tym, że łatwo ulec pokusie spełnienia i zatraceniu się.
Minęła kolejna godzina. W ostatnim pytaniu poproszono go o to aby a capella zaśpiewał Tears Of The Dragon. Oczywiście zrobił to! Ale jak!!!! Ciarki przeszły mi od stóp do głów! Maskara!!! Skończył, powiedział dobranoc i zszedł ze sceny. Wiedziałem, że nie będzie autografów, zdjeć etc. Ale to nie istotne.
Naprawdę dał show! Wysiedzieć 3 godziny na niewygodnym krześle i słuchać konusa gadającego po angielsku. Nie nudzić się przy tym zupełnie! taki rzeczy tylko z Dickinsonem!
Żyj nam 100 lat Bruce!
Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 mar 2020, 10:40 przez johny, łącznie zmieniany 2 razy.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Na Antyradio tłukli cały tydzień o tym wydarzeniu. Były jakieś wejściówki do zdobycia. Miałem wrzucić na forum, ale zapomniałem. Widzę jednak że johny nie zaspał.
:564: :564: :564:
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Mysikrólik pisze:Na Antyradio tłukli cały tydzień o tym wydarzeniu. Były jakieś wejściówki do zdobycia. Miałem wrzucić na forum, ale zapomniałem. Widzę jednak że johny nie zaspał.
:564: :564: :564:
Na takie wydarzenie johny załatwi wejściówki nawet wtedy gdy ich nie ma w sprzedaży. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

świetne wydarzenie, johny.
Spotkanie było po angielsku, czy był tłumacz?
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:świetne wydarzenie, johny.
Spotkanie było po angielsku, czy był tłumacz?
3 h nawijki po angielsku.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Posłuchajcie jak Bruce zaśpiewał Tears Of The The Dragon... Jedno wielkie łałłłłł....
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
ODPOWIEDZ