Dyskusje okołozlotowe

Oficjalne zloty Miłośników Samochodzikowej Przygody
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

a ja tu popre TomaszK'a VDL'a i Johnego ...przecież forum jest z "Z przygoda na TY" czyli liczy sie każda przygoda.
:564: :564: :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

W sumie co to za znaczenie, czy coś się nazywa zlot, czy spotkanie, grunt że jest fajnie.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Mysikrólik pisze:W sumie co to za znaczenie, czy coś się nazywa zlot, czy spotkanie, grunt że jest fajnie.
I o to chodzi, i o to chodzi! :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Widzę, że ciekawa dyskusja się wywiązała na forum w sprawie zlotowej. W sumie bardzo trafnie to podsumował już Mysikrólik, zlot czy spotkanie grunt aby było fajnie.
Z jednej strony nie ukrywam, że jestem zatwardziałym samochodzikowcem (tym od kanonu) więc tu popieram zdanie Mysikrólika i Yvonne:
Mysikrólik pisze:Zlot powinien być związany z PSem, co nie zmienia faktu że nieoficjalne spotkanie nie może być wspaniałe.
Yvonne pisze: Też uważam, że zloty powinny być samochodzikowe.
Ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że tych miejsc książkowych przez nas nieodwiedzonych już tak wiele nie pozostało. Owszem, do niektórych wracamy ale nie można tego czynić w nieskończoność. Stąd trudno nie przyznać racji i drugiej stronie. Bo Polska to piękny kraj i warto spotykać się i w niesamochodzikowych miejscach.

Trudno wiec jednoznacznie ustalić czy dany wypad ma być oficjalnym zlotem czy tylko spotkaniem. Myślę, że warto tu przyjąć jakieś kryteria. Uważam, że każde spotkanie w miejscu książkowym (czy to z twórczości Nienackiego, Niziurskiego, Bahdaja czy nawet innych autorów) powinniśmy uznawać za spotkania oficjalne. Oczywiście przy założeniu, że będzie o tym mowa na oficjalnym forum, że będzie tu zaproszenie dla wszystkich Forowiczów i przy udziale minimalnej liczby Forowiczów. Ta minimalna liczba osób to może być np. 7 albo 8 Forowiczów. Tyle właśnie osób jeśli dobrze policzyłem było nas na pierwszym forowym zlocie.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby za oficjalne zloty uważać również spotkania w miejscach nieksiążkowych, przy podobnym jak wyżej założeniu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: Czesio potem musi poganiać, czekać, znowu poganiać, znowu czekać, znowu ... I tak w kółko.
Jeśli jeszcze zaczniemy nazywać zlotami wszystkie spotkania i robić z nich albumy (co jednakowoż byłoby fajną pamiątką), to Czesio nie będzie miał czasu na robienie wina i ogóreczków. A tego bym sobie nie życzyła :-D
O dziękuję Yvonne za zwrócenie uwagi na ten bardzo istotny szczegół! :564:
I jak już o tym mowa to wpłynęła do mnie czwarta część relacji z Posejnel, tym razem od Mysikrólika. A gdzie jest reszta? PISAć, PISAć, PISAć!!!
Ostatnio zmieniony 29 maja 2019, 12:30 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Czesio1 pisze:Ale z drugiej strony zdaję sobie sprawę, że tych miejsc książkowych przez nas nieodwiedzonych już tak wiele nie pozostało


Trochę pozostało. Nie byliśmy w plenerach (mówię o zlotach):
-Skarb Atanaryka (Kaszuby),
-Pierwszej przygody (Ałbazin),
-Nowe Przygody (Jeziorak)
-Tajemnica tajemnic (Praga, Bieszczady)
-Winnetou (Jeziorak)
-Człowiek z UFO (Kolumbia)
-Niesamowity dwór (jakiś klimatyczny dwór)

Plenery Księgi strachów też większość nie odwiedziła. Ponadto w planach mieliśmy Klub Włóczykijów Niziurskiego(Góry świętokrzyskie)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Barabasz pisze:-Tajemnica tajemnic (Praga, Bieszczady)
W Bieszczadach byliśmy.
Barabasz pisze:lenery Księgi strachów też większość nie odwiedziła
ale mniejszość i owszem
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Post autor: Ater »

Jeśli chodzi o nazewnictwo to zloty powinny dotyczyć tylko miejsc związanych z PS-em, bo zaraz na forum będą widoczne tylko ikonki zamiast treści. Jako, że spotkania w Kościelisku już mają rangę zlotów to bym je też uznał za zloty. Nie ważne jak się będą nazywały, ważne by się dobrze bawić.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

oldmalarz pisze:a ja tu popre TomaszK'a VDL'a i Johnego ...przecież forum jest z "Z przygoda na TY" czyli liczy sie każda przygoda... a jak jest rozmiarowo i ilosciowo i atrakcyjnie to czemu nie nadac mu rangi zlotu..? w/g mnie Fantomas zasługuje na range Zlotu jego trzyczesciowa impreza..
nwet mam ikonke na te okolicznosć :)

...w czerwcu nie dołaczymy ..mamy juz zarezerwowany wypad z góry sowie ..
ale Biskupin czemu nie? bardzo chetnie znów odwiedze :)
Bardzo dobrze to skwitowałeś. 100% racji. Nie piętrzymy problemów, nie ma potrzeby wprowadzania ograniczeń.

Nasze zloty nazywają się forowe, a nie panasamochodzikowe. Nie widzę najmniejszego problemu nazwać zlotem Wasze "spotkanie" Zlotem Piastowskim.
Poza tym jak zlot to nie musi powstawać od razu album. Może, nie musi. Powstanie jeśli uczestnicy będą chcieli. To nie jest warunek condicio sine qua non.

Poza tym jeśli nasza formuła się zmienia np. w kierunku zlotów piastowskich czy romańskich czy innych, forma albumów tez może się zmienić np. 3 zloty w jednym wydaniu. Tak przy okazji: czy wszyscy wysłali swoje relacje? Moim zdaniem , to jest kwestia do podniesienia.

Bawmy się przygodą.

OLDI, super ikonka, szkoda , że nie zasługuję ;-)
Ostatnio zmieniony 29 maja 2019, 16:37 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

A ja mam wątpliwości. Nasze forum jest samochodzikowe, wszyscy tu trafiliśmy szukając w internecie informacji o Panu Samochodziku, znamy na pamięć jego książki (vide konkursy), pasjonujemy się odwiedzając miejsca które pojawiły się w książkach Nienackiego. Rezygnacja z wątku samochodzikowego w zlotach, poszerzy się później na całe forum, a my zamknimy się w wąskim gronie "zlotowiczów".
Można zostawić nazwę "zlot samochodzikowy" razem z ich obecną numeracją, dla wypraw śladami książek o przygodach Tomasza, zwłaszcza że bedą kolejne. A nasze wspólne kilkudniowe wyjazdy w ciekawe miejsca, mogą nazywać sie inaczej, np. "wyprawa forum z przygodą na ty".
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Barabasz pisze: Trochę pozostało. Nie byliśmy w plenerach (mówię o zlotach):
-Skarb Atanaryka (Kaszuby),
-Pierwszej przygody (Ałbazin),
To nie są Samochodziki Barabaszu. :027:
Barabasz pisze: -Nowe Przygody (Jeziorak)
Maluczki fragmencik liznęliśmy przy okazji pierwszego zlotu w Radzyniu jadąc do tego miasteczka z Jerzwałdu. Ale tak, pełna zgoda powinniśmy zrobić zlot śladami Nowych przygód, najlepiej wakacyjny.
Barabasz pisze: -Tajemnica tajemnic (Praga, Bieszczady)
Pragę robimy w przyszłym roku. W Bieszczadach byliśmy.
Barabasz pisze: -Winnetou (Jeziorak)
Z Winnetou ten sam temat jak w przypadku Nowych przygód. Powinniśmy to zrobić.
Barabasz pisze: -Człowiek z UFO (Kolumbia)
Boshe, a cóż to takiego?? :-D
Barabasz pisze: -Niesamowity dwór (jakiś klimatyczny dwór)
I tego mi bardzo brakuje. Koniecznie zlot do zrobienia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:A ja mam wątpliwości. Nasze forum jest samochodzikowe, wszyscy tu trafiliśmy szukając w internecie informacji o Panu Samochodziku, znamy na pamięć jego książki (vide konkursy), pasjonujemy się odwiedzając miejsca które pojawiły się w książkach Nienackiego.
Mówiłem Ci, że Cię lubię TomaszKu? Ja mam dokładnie takie odczucia. Trafiłem na forum o Panu Samochodziku, dzięki tej postaci poznałem Was, tylu wspaniałych ludzi i nie chciałbym odchodzić od tej naszej macierzy.
TomaszK pisze:Rezygnacja z wątku samochodzikowego w zlotach, poszerzy się później na całe forum, a my zamknimy się w wąskim gronie "zlotowiczów".
Można zostawić nazwę "zlot samochodzikowy" razem z ich obecną numeracją, dla wypraw śladami książek o przygodach Tomasza, zwłaszcza że bedą kolejne. A nasze wspólne kilkudniowe wyjazdy w ciekawe miejsca, mogą nazywać sie inaczej, np. "wyprawa forum z przygodą na ty".
Ale nie będziemy rezygnować ze zlotów panasamochodizkowych. Jestem zdania, żeby zostawić obecną formułę nazewnictwa zlotów. Bez podziału na samochodzikowe i inne.
Mottem naszego forum jest przygoda. A słowo "forowy" w nazwie zlotu wskazuje własnie na przygodę. Przede wszystkim przygodę samochodzikową bo z tego się wywodzimy. Ale też i inną, nie związaną tylko z Nienackim.
Moim zdaniem powinniśmy to zostawić tak jak jest.
Zobaczcie na to co powyżej napisał Barabasz. Mamy trochę jeszcze do zrobienia samochodzikowego. A w międzyczasie również mogą być inne zloty, jak chociażby ten piastowski.
A może by tak np.:
2018 - Francja, Loara, Fantomas
2020 - Czechy, Praga. Tajemnica tajemnic
2022 - Niemcy, Erfurt, Frankfurt, Niewidzialni
2024 - Kolumbia, Bogota, UFO (cokolwiek to jest)

Jak widzicie podałem tylko lata parzyste dla samochodzikowych zlotów zagranicznych. Nierealne? Nawet ta Bogota jest do wykonania. To za 5 lat. Wystarczy przygotować sobie puszkę i codziennie do niej odkładać choćby same drobne a można uzbierać pokaźną kwotę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: oldmalarz »

Czesio1 pisze: I tego mi bardzo brakuje. Koniecznie zlot do zrobienia.
Wow!!! zlot w klimacie wolnomularstwa .. tajemne znaki szyfry tajemnice ..maski .. mmmm cos dla mnie mniam !!! :)


Ps..w 2022 ma byc przeciez Prowansja... może w 2021?
Załączniki
loża.jpeg
Ostatnio zmieniony 29 maja 2019, 18:54 przez oldmalarz, łącznie zmieniany 1 raz.
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

oldmalarz pisze: Wow!!! zlot w klimacie wolnomularstwa .. tajemne znaki szyfry tajemnice ..maski .. mmmm cos dla mnie mniam !!! :)
A gdyby tak jeszcze w listopadowym czasie. Przy padającym pierwszym śniegu. Zlotowicze zebrani w sali balowej, popijający winko przy płonącym kominku...
Ech, rozmarzyłem się.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Czesio, nie wypominajmy Barabaszowi, że go nie było na zlocie
Mogo go nie być, skoro go jeszcze nie było. :lol:

Wytnij wątek, do rozważań zlot owych, tak dla porządku obrad.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2019, 19:26 przez VdL, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

VdL pisze:Czesio, nie wypominajmy Barabaszowi, że go nie było na zlocie
Mogo go nie być, skoro go jeszcze nie było. :lol:
Nie, no jasna sprawa. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten zlot powtórzyć. Zwłaszcza, że Tarnica została niezdobyta a TomaszeK aż się pali do wspinaczki. :027:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Czesio1 pisze:
VdL pisze:Czesio, nie wypominajmy Barabaszowi, że go nie było na zlocie
Mogo go nie być, skoro go jeszcze nie było. :lol:
Nie, no jasna sprawa. Zresztą nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten zlot powtórzyć. Zwłaszcza, że Tarnica została niezdobyta a TomaszeK aż się pali do wspinaczki. :027:
O, oooo!
Ostatnio zmieniony 29 maja 2019, 19:28 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

oldmalarz pisze:
Czesio1 pisze: I tego mi bardzo brakuje. Koniecznie zlot do zrobienia.
Wow!!! zlot w klimacie wolnomularstwa .. tajemne znaki szyfry tajemnice ..maski .. mmmm cos dla mnie mniam !!! :)


Ps..w 2022 ma byc przeciez Prowansja... może w 2021?
O TAK!
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Czesio, Wytnij wątek, do rozważań zlot owych, tak dla porządku obrad
Ostatnio zmieniony 29 maja 2019, 19:30 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Nasze zloty nazywają się forowe, a nie panasamochodzikowe. Nie widzę najmniejszego problemu nazwać zlotem Wasze "spotkanie" Zlotem Piastowskim.
Oczywiście...
VdL pisze:Poza tym jak zlot to nie musi powstawać od razu album. Może, nie musi. Powstanie jeśli uczestnicy będą chcieli. To nie jest warunek condicio sine qua non.
I znów zgoda, nic na siłę... Może być album, może go nie być...
TomaszK pisze:A ja mam wątpliwości. Nasze forum jest samochodzikowe, wszyscy tu trafiliśmy szukając w internecie informacji o Panu Samochodziku, znamy na pamięć jego książki (vide konkursy), pasjonujemy się odwiedzając miejsca które pojawiły się w książkach Nienackiego
Tak, zgadza się. Ja też tak trafiłem. Ale ile można...
TomaszK pisze:Rezygnacja z wątku samochodzikowego w zlotach, poszerzy się później na całe forum, a my zamknimy się w wąskim gronie "zlotowiczów".
Nie sądzę...
TomaszK pisze:Można zostawić nazwę "zlot samochodzikowy" razem z ich obecną numeracją, dla wypraw śladami książek o przygodach Tomasza, zwłaszcza że bedą kolejne. A nasze wspólne kilkudniowe wyjazdy w ciekawe miejsca, mogą nazywać sie inaczej, np. "wyprawa forum z przygodą na ty".
Nazwy, numeracje... Rzeczy absolutnie drugo, a nawet trzeciorzędne.
Czesio1 pisze:Trafiłem na forum o Panu Samochodziku, dzięki tej postaci poznałem Was, tylu wspaniałych ludzi i nie chciałbym odchodzić od tej naszej macierzy.
No coś Ty, nikt od tego nie ma zamiaru odejść
Zresztą, nie wymądrzam się mam ten komfort patrzeć teraz na to wszystko z boku...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Mam tylko taką propozycję, nie wprowadzamy zbyt rygorystycznych zasad. Tak jK napisał Mysi, najważniejsze jest spotkanie i przygoda.
Znowu z drugiej strony, na,, spotkaniu piastowskim" było ok 15 osób, abstrahując że było to 1 z min. 3 spotkań w temacie, nie zasługuje na miano zlotu? Uważacie, że mogłaby być to zła forma zlotów?
Biorąc pod uwagę to co napisał Czesio, przed nami bedą chyba tyko 3 złoty panasamochodzikowe i co wtedy???

Wracamy do początku, Radzyń, Moryń, Frombork.............. :-(

Pan Samochodzik nas połączył, fakt.
Nie odcinamy się od korzeni. Drugi fakt.
Nie zamykamy się na nowe wyzwania. Piszmy nasze ,, Nowe Przygody."

Do Bogoty, czy na Jeziorak możemy się wybrać, możemy zorganizować spływ tratwami, barkami, możemy pojechać do Drezna lub Prowansji , ale możemy też polecieć do Lizbony, CZY Budapesztu. Uważam, że każdy z tych projektów może być zlotem.

Odpowiedźmy sobie jaka była idea ty książek, ruszyć ku przygodzie. Rubmy to bez ograniczeń.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2019, 21:00 przez VdL, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

VdL pisze: Biorąc pod uwagę to co napisał Czesio, przed nami były by chyba tyko 3 złoty panasamochodzikowe i co wtedy???

Wracamy do początku, Radzyń, Moryń, Frombork..............
Dlaczego tylko trzy? :shock:
A Brześć Kujawski? A Niedźwiedzi Róg? A Bieszczady? A Kortumowo? A Loara? To nie były panasamochodzikowe złoty??
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Czesio1 pisze:
VdL pisze: Biorąc pod uwagę to co napisał Czesio, przed nami były by chyba tyko 3 złoty panasamochodzikowe i co wtedy???

Wracamy do początku, Radzyń, Moryń, Frombork..............
Dlaczego tylko trzy? :shock:
A Brześć Kujawski? A Niedźwiedzi Róg? A Bieszczady? A Kortumowo? A Loara? To nie były panasamochodzikowe złoty??
Sorry literówka będą, nie były. :-D poprawiłem.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2019, 21:01 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:VdL napisał/a:

Biorąc pod uwagę to co napisał Czesio, przed nami były by chyba tyko 3 złoty panasamochodzikowe i co wtedy???

Wracamy do początku, Radzyń, Moryń, Frombork..............

Dlaczego tylko trzy?
A Brześć Kujawski? A Niedźwiedzi Róg? A Bieszczady? A Kortumowo? A Loara? To nie były panasamochodzikowe złoty??
VdL chodziło chyba o to, że 3 zostały do zrobienia.
A nie o te, które już były.
Ale nie ma racji, bo jest tego dużo więcej :-)

Ja nadal głosuję za tym, aby zlotami były wyprawy śladami bohaterów literackich.
Reszta to po prostu spotkania / wycieczki.
Ale to prawda, że nazewnictwo ma znaczenie drugorzędne.
Chodziło mi tylko o kwestię albumów.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Yvonne pisze:
Czesio1 pisze:VdL napisał/a:

Biorąc pod uwagę to co napisał Czesio, przed nami były by chyba tyko 3 złoty panasamochodzikowe i co wtedy???

Wracamy do początku, Radzyń, Moryń, Frombork..............

Dlaczego tylko trzy?
A Brześć Kujawski? A Niedźwiedzi Róg? A Bieszczady? A Kortumowo? A Loara? To nie były panasamochodzikowe złoty??
VdL chodziło chyba o to, że 3 zostały do zrobienia.
A nie o te, które już były.
Ale nie ma racji, bo jest tego dużo więcej :-)

Ja nadal głosuję za tym, aby zlotami były wyprawy śladami bohaterów literackich.
Reszta to po prostu spotkania / wycieczki.
Ale to prawda, że nazewnictwo ma znaczenie drugorzędne.
Chodziło mi tylko o kwestię albumów.
Album zawsze można zrobić, nie chciałabyś np. Albumu z Lizbony? Jakie mamy ograniczenia, kto nam zabroni? Nie rozumiem?
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

VdL pisze:Album zawsze można zrobić, nie chciałabyś np. Albumu z Lizbony? Jakie mamy ograniczenia, kto nam zabroni? Nie rozumiem?
Jasne, że bym chciała.
Zerknij sobie na mój post z dzisiaj, godzina 9:27, w którym pisałam o RELACJACH.
A potem zapytaj Czesia, jak długo czeka na wszystkie relacje, aby móc wydać album.
Albo zerknij do albumu z Fromborka. Większość rozdziałów napisał Czesio, bo nie mógł się doczekać, aż inni napiszą :-/
Ostatnio zmieniony 29 maja 2019, 21:11 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Yvonne pisze:
VdL pisze:Album zawsze można zrobić, nie chciałabyś np. Albumu z Lizbony? Jakie mamy ograniczenia, kto nam zabroni? Nie rozumiem?
Jasne, że bym chciała.
Zerknij sobie na mój post z dzisiaj, godzina 9:27, w którym pisałam o RELACJACH.
A potem zapytaj Czesia, jak długo czeka na wszystkie relacje, aby móc wydać album.
Albo zerknij do albumu z Fromborka. Większość rozdziałów napisał Czesio, bo nie mógł się doczekać, aż inni napiszą :-/
Jaki wniosek, musimy być bardziej zdyscyplinowani. Nie dla Czesia, a dla nas.

W końcu to my chcemy albumy.
Ustalmy zasady, rozdanie tematów 7 dni po zlocie lub podczas zlotu i 14 dni na napisanie. Demencja nas wtedy nie dopadnie (żart).
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

VdL pisze: Jaki wniosek, musimy być bardziej zdyscyplinowani. Nie dla Czesia, a dla nas.

W końcu to my chcemy albumy.
Ustalmy zasady, rozdanie tematów 7 dni po zlocie lub podczas zlotu i 14 dni na napisanie. Demencja nas wtedy nie dopadnie (żart).
Tematy z reguły są przydzielane dzień dwa po zlocie a czasem bywało nawet w czasie zlotu. Termin też ustalaliśmy i 14 dni i miesiąc po zlocie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

I dobrze. Musisz być katem, a nie dobrym wujkiem. ;-)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez VdL, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

oldmalarz pisze:Czesio1 napisał/a:

I tego mi bardzo brakuje. Koniecznie zlot do zrobienia.


Wow!!! zlot w klimacie wolnomularstwa .. tajemne znaki szyfry tajemnice ..maski .. mmmm cos dla mnie mniam !!!
Szczegółów nie zdradzę, ale szykuje się, oj szykuje ... ;-)
ODPOWIEDZ