Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Oficjalne zloty Miłośników Samochodzikowej Przygody
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: Czesio1 »

Mamy już chyba wszystkich chętnych do udziału w zlocie dolnośląskim. Pora więc przedstawić propozycję naszej bazy noclegowej.
Po przeszukaniu internetu, mailowaniu i telefonowaniu proponuję, żebyśmy spędzili tych kilka dni i nocy w Wambierzycach, w pensjonacie "Pod Mnichem":

Pensjonat "Pod Mnichem"

Do dyspozycji mamy cały pensjonat dla nas. W jednym budynku mamy 22-23 miejsca noclegowe, w drugim dodatkowo 4 miejsca. Cena za całość za pobyt w dniach 28.04-03.05.2023r. to 8.400 zł. Przy założeniu że nikt nie zrezygnuje cena za osobodobę to około 65-70 zł.
Mamy do dyspozycji miejsce na grill, na ognisko, jest zadaszona wiata gdzie możemy spędzać czas wieczorami.
Dajcie znać czy wszystkim odpowiada ta miejscówka, bo muszę dokonać rezerwacji. No i musimy też wpłacić zaliczkę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: Yvonne »

Czesio, biorąc pod uwagę, że my tam mamy prawie 5 godzin jazdy, nie wiem jeszcze, czy uda nam się przyjechać w piątek czy dopiero w sobotę.

Mam jeszcze jedno pytanie, ale z tym zadzwonię do Ciebie.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: Mysikrólik »

Strasznie chciałem wszystkich przeprosić, ale jakieś zaćmienie umysłu u mnie nastąpiło.
Bardzo chciałbym jechać, ale patrząc z dzisiejszej perspektywy na 2023 rok, po prostu mnie nie stać.
Nie wiem, może w maju będzie jakoś inaczej, ale moja deklaracja to było samobójstwo. :)
Mimo że cena nie jest z kosmosu w dzisiejszych czasach, to jednak wyjazd rodzinny raczej nie jest dla mnie do przełknięcia, a samemu raczej nie pojadę.
W każdym razie może jak coś się zmieni, to dojadę na dwa dni z noclegiem, jak mi się uda znaleźć.
 
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: Yvonne »

Mysikrólik pisze: 14 wrz 2022, 14:26 Strasznie chciałem wszystkich przeprosić, ale jakieś zaćmienie umysłu u mnie nastąpiło.
Bardzo chciałbym jechać, ale patrząc z dzisiejszej perspektywy na 2023 rok, po prostu mnie nie stać.
Nie wiem, może w maju będzie jakoś inaczej, ale moja deklaracja to było samobójstwo. :)
Mimo że cena nie jest z kosmosu w dzisiejszych czasach, to jednak wyjazd rodzinny raczej nie jest dla mnie do przełknięcia, a samemu raczej nie pojadę.
W każdym razie może jak coś się zmieni, to dojadę na dwa dni z noclegiem, jak mi się uda znaleźć.
 


 
Mysi, przyznam, że też na początku pomyślałam, że wyjdzie dość drogo.
Jeśli cena za nocleg wyjdzie po 70 zł od osoby, to my zapłacimy za jeden nocleg 280 zł. Jakby Wiewiórka się zdecydował, wyjdzie 350.
To dużo czy nie?
Chyba jednak dużo. W tym roku płaciliśmy tyle nad morzem, mając w cenie obfite i pyszne śniadanie.
A tutaj to cena za sam nocleg :(

Ale wiadomo, że ceny poszybowały i pewnie taniej się nie znajdzie.
 
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: Mysikrólik »

To jest i nie jest kwestia ceny.
Jest, bo nie mam, a nie jest, bo mniej o 30% niewiele by zmieniło w chwili obecnej.

Cena, jak pisałem, nie jest chyba jakaś wygórowana, no ale trzeba mieć pewność, że będą środki.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: johny »

Dlatego rozumiecie czemu ja też się nie zdecydowałem. Raptem chwilę temu byłem tam. A taki wyjazd to wydatek faktycznie spory. Tym bardziej, że zima może dać nam finansowo mocno, nota bene, popalić.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1748
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 473 razy
Otrzymał podziękowań: 157 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: TomaszL »

Całkowicie rozumiem Mysikrólika - wyjazd Rodzinny dla "n" osób to wcale nie jest koszt 1 osoby razy "n" ale często znacznie wyższy.

Dla mnie miejscówka OK.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: Yvonne »

johny pisze: 14 wrz 2022, 14:59 Dlatego rozumiecie czemu ja też się nie zdecydowałem. Raptem chwilę temu byłem tam. A taki wyjazd to wydatek faktycznie spory. Tym bardziej, że zima może dać nam finansowo mocno, nota bene, popalić.



 
Stąd było moje pytanie, czy dwa zloty blisko siebie mają sens.
Cały czas nie jestem przekonana, czy wszyscy dadzą radę przyjechać zarówno w maju, jak i w czerwcu.
 
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: Mysikrólik »

Yvonne pisze: 14 wrz 2022, 15:17
johny pisze: 14 wrz 2022, 14:59 Dlatego rozumiecie czemu ja też się nie zdecydowałem. Raptem chwilę temu byłem tam. A taki wyjazd to wydatek faktycznie spory. Tym bardziej, że zima może dać nam finansowo mocno, nota bene, popalić.




 
Stąd było moje pytanie, czy dwa zloty blisko siebie mają sens.
Cały czas nie jestem przekonana, czy wszyscy dadzą radę przyjechać zarówno w maju, jak i w czerwcu.
 

 
Do tej pory patrzyłem tylko na chęci i możliwości załatwienia wolnego. :-D
 
Nikt nie mówił, że trzeba płacić. :lol:
  :lol:
  :lol:
 
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: Hanka »

Mnie się tam podoba. Ładne miejsce. Cena też ok.
Możesz Yvonne sprawdzić, ile będzie kosztował nocleg nad morzem w tym pokoju w przyszłoroczną majówkę? Ceny za długie weekendy są zawsze wyższe. TomaszeK miał sprawdzić cenę u sąsiada na 11listopada. Zobaczymy 🙂
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: TomaszK »

Dla mnie OK.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: Barabasz »

Dla mnie do przełknięcia. U mnie jak zwykle największym wyzwaniem będzie dostępność terminu. Z takim wyprzedzeniem nie jestem w stanie tego zagwarantować bo niektóre terminy mam narzucone. Z tego powodu nie bywałem na ostatnich zlotach.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: Yvonne »

Hanka pisze: 14 wrz 2022, 15:45 Mnie się tam podoba. Ładne miejsce. Cena też ok.
Możesz Yvonne sprawdzić, ile będzie kosztował nocleg nad morzem w tym pokoju w przyszłoroczną majówkę?

 
Nie sprawdzę, bo oni mają czynne tylko w wakacje :)
Ale nie o to chodzi.
Nas w przyszłym roku czeka rozbudowa domu.
Ponadto mam być organizatorką zlotu w Moryniu i jako organizatorka wypada żebym tam była :)

Zastanawiam się, czy damy radę pojechać na oba zloty w tak krótkim czasie.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: VdL »

W nawiązaniu do spotkania u Hanki,mielismy się dowiedzieć o miejscówkę z wycieczki z czerwca. To był hotel w  Różance. Regle.com.pl. Tam noclegi są że śniadaniami. Myślę, ze mozna ponegocjować.
 
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2022, 17:19 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: irycki »

Nam pasuje. Jakby dało się dwójkę, to byłoby super.

Oczywiście przez te ponad pół roku sporo może się zmienić i chyba nikt nie może powiedzieć że „na pewno” biorąc pod uwagę w jakich czasach żyjemy. Ale na dzisiaj stan jest taki że chcemy przyjechać.
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: 14 wrz 2022, 14:30 Jeśli cena za nocleg wyjdzie po 70 zł od osoby, to my zapłacimy za jeden nocleg 280 zł. Jakby Wiewiórka się zdecydował, wyjdzie 350.
To dużo czy nie?
Chyba jednak dużo. W tym roku płaciliśmy tyle nad morzem, mając w cenie obfite i pyszne śniadanie.

 
Szukając kwatery noclegowej natrafiałem na kilka ofert, w których albo koszt osobodoby zaczynał się kwotą trzycyfrową albo właściciel nie znał jeszcze ceny na majówkę przyszłego roku. W tej bazie mamy (wprawdzie tylko ustną) gwarancję ceny. Wiążące jest to na co umawiamy się dziś. 
Na pierwszej stronie tematu zaproponowałaś Yvonne miejscówkę w Złotym Stoku:
Yvonne pisze: 14 wrz 2022, 14:25 W Złotym Stoku rok temu mieszkaliśmy.
W absolutnie uroczym miejscu, jakim jest Złoty Jar.
Zerknijcie sobie. Miejsce jak z bajki:

https://zlotyjar.pl/
 
Nie wiem ile płaciliście tam rok temu ale gdy sprawdziłem bieżącą ofertę to ceny tam zaczynają się od 180 zł. za osobę.

Wiem, że przyzwyczailiśmy się do miejscówek w granicach 40-50 zł. ale o tym w przyszłym roku to raczej możemy zapomnieć. No chyba, że wybierzemy się pod namiot. 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze: 15 wrz 2022, 06:58
Nie wiem ile płaciliście tam rok temu ale gdy sprawdziłem bieżącą ofertę to ceny tam zaczynają się od 180 zł. za osobę.

Wiem, że przyzwyczailiśmy się do miejscówek w granicach 40-50 zł. ale o tym w przyszłym roku to raczej możemy zapomnieć. No chyba, że wybierzemy się pod namiot. 


 
 Kurczę tak się przyglądam dyskusji i poważnie jestem w szoku. Ja wiem, że wszystko drożeje ale nie tylko dla hotelarzy. Ludzie też mają coraz mniej pieniędzy. A ten Złoty Stok to koniec świata, tam wieczorem duchy po rynku ganiają. Nie wiem kogo jest stać na to, żeby w tym pensjonacie wykupić sobie nocleg za 180 złotych. Czteroosobowa rodzina to 720 złotych za dobę w piętnastometrowym pokoju z łazienką na korytarzu to forma perwersji, dla desperatów. Bo jak kogoś stać na taki nocleg to nie będzie jechał do ZS tylko poleci do Hiszpanii gdzie ceny nie zmieniły się od kilku lat, a nawet jak wzrosną to nie aż tak.
 
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Za ten post autor PawelK otrzymał podziękowanie:
Czesio1 (15 wrz 2022, 09:41)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: Yvonne »

Pawle, sama prawda.
Od jakiegoś czasu obserwuję naprawdę kosmiczny wzrost cen w wielu fajnych miejscach wakacyjnych.

180 zł za osobę w Złotym Jarze???
Zwariowali.
Za ten post autor Yvonne otrzymał podziękowanie:
PawelK (15 wrz 2022, 09:12)
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: irycki »

Rzeczywiście ten Złoty Jar ma ceny z kosmosu. :roll:
Zjeździliśmy w te wakacje jak zwykle Polskę, poprzez Śląsk, Dolny Śląsk, lubuskie, zachodniopomorskie i pomorskie i na ogół płaciliśmy mniej i to za pokój z łazienką (nie bierzemy innych), i to na ogół nie na zadupiu tylko w centrach miasteczek. Nie wiem co tam jest takiego atrakcyjnego poza kopalnią (na którą wystarczy jeden dzień) żeby płacić za nocleg tyle monet.

Przykładowo w Krapkowicach, w hotelu Zamkowy Młyn, w bardzo klimatycznym miejscu, za ogromny pokój z wielką łazienką, plus dwa obiady, dwa śniadania i piwo ;) w hotelowej restauracji zapłaciliśmy łącznie 375 zeta za dwie osoby. Nie pamiętam już ile kosztował obiad, ale znając obecne ceny trzeba liczyć co najmniej po 40 za osobę, śniadania były po 20, więc koszt samego pokoju wyszedł by poniżej 270 złotych, czyli w okolicach 130 za osobę. Za DUZY pokój z łazienką.
A zdarzało nam się nocować znacząco taniej.
To ceny z początku sierpnia, nie wiem po ile są teraz, może po prostu usługi hotelowe drastycznie zdrożały ostatnio?

Na pytanie co takiego atrakcyjnego jest w Krapkowicach - w samych Krapkowicach niewiele, ale 20 kilometrów dalej jest zamek w Mosznie.

PS. W hotelowej knajpie w Krapkowicach podają rewelacyjny żur! Takiej ilości białej kiełbasy w żurze nie widziałem w żadnej restauracji do tej pory :)
 
 
 
Za ten post autor irycki otrzymał podziękowanie:
PawelK (15 wrz 2022, 09:12)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: Mysikrólik »

Nie. Nie zwariowali.
Albo ktoś to przełknie i przyjedzie, albo się zamkną.
Ceny za prąd i gaz, wzrosły wielokrotnie, więc nie mają wyjścia.
Nikt nie będzie dokładał do interesu. Muszą przerzucić to na klienta, albo zmienić branżę.
 
 
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: PawelK »

Mysikrólik pisze: 15 wrz 2022, 09:11 Nie. Nie zwariowali.
Albo ktoś to przełknie i przyjedzie, albo się zamkną.
Ceny za prąd i gaz, wzrosły wielokrotnie, więc nie mają wyjścia.
Nikt nie będzie dokładał do interesu, muszą przerzucić to na klienta, albo zmienić branżę.
 

 
To po co się utrzymują teraz? Poważnie musiałbym być desperatem żeby tam przenocować. Taka sytuacja, że już oczy na zapałki za kierownicą i tutaj zaparkowałem i dalej nie jadę. Bookingu nie odpalę żeby poszukać coś 500 metrów dalej, bo w Złotym Stoku Internet działa tylko w dwóch miejscach (na Rynku i przy supermarkecie) więc albo tu albo w samochodzie, a pęcherz ciśnie...
 
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: Mysikrólik »

PawelK pisze: 15 wrz 2022, 09:14
Mysikrólik pisze: 15 wrz 2022, 09:11 Nie. Nie zwariowali.
Albo ktoś to przełknie i przyjedzie, albo się zamkną.
Ceny za prąd i gaz, wzrosły wielokrotnie, więc nie mają wyjścia.
Nikt nie będzie dokładał do interesu, muszą przerzucić to na klienta, albo zmienić branżę.
 



 
To po co się utrzymują teraz? Poważnie musiałbym być desperatem żeby tam przenocować. ...


 
To już jest zupełnie inna sprawa. Ja tylko mówię, skąd te ceny. Próbują się utrzymać na powierzchni.
Jak nie wyjdzie będą zmuszeni zamknąć.

 
 
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: PawelK »

Mysikrólik pisze: 15 wrz 2022, 09:18
To już jest zupełnie inna sprawa. Ja tylko mówię, skąd te ceny. Próbują się utrzymać na powierzchni.
Jak nie wyjdzie będą zmuszeni zamknąć.

 
 Spodziewałbym się jednak jakiegoś podstawowego rachunku ekonomicznego po ich stronie. A rachunek ekonomiczny mówi, że jeśli w Złotym Stoku za klitkę bez łazienki chcesz krzyczeć tyle co w Krakowie na Starym Mieście za apartament rodzinny - sypialnia, salon, łazienka, razem 40 metrów, to nie wiem co musi skusić ludzi do tego, żeby u ciebie przenocować.

No chyba, że mają stałych, bogatych klientów, którzy przyjadą niezależnie od ceny bo przyciąga ich urok tego miejsca. Tylko może taniej wyjdzie kupić lub pobudować tam sobie jakiś domek. Bo tydzień w takich spartańskich warunkach, gdzie potykasz się nie tylko o nogi współspaczy ale również o swoje i stoisz w kolejce do prysznica, kosztuje bagatela 5 tysięcy złotych.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: PawelK »

BTW, Czesio jeśli ta dyskusja zabija Ci temat, to może stworzyć oddzielny "Turystyka - ceny i dlaczego tak wysokie"?
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: Mysikrólik »

Jest wolny rynek. Jak za dużo wołają i nikt nie przyjedzie, to padną.
Jak zapłacą za prąd+gaz 30000 zł zamiast 5000 zł za miesiąc, a nie podniosą ceny usługi, też padną.
Skoro więc mają już ten hotel, to próbują najpierw tak.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: 15 wrz 2022, 09:35 BTW, Czesio jeśli ta dyskusja zabija Ci temat, to może stworzyć oddzielny "Turystyka - ceny i dlaczego tak wysokie"?

 
Na razie jest ok. Jak się bardziej rozwiniemy to pomyślimy o wydzieleniu tematu.
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 552
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: Vasco »

Mnie lokal pasuje :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: irycki »

@Mysikrólik
Ale ceny gazu kiedy wzrosły? Na przełomie sierpnia i września, czy wcześniej?

Bo w sierpniu jakoś wszędzie gdzie jeździliśmy opłacało się utrzymywać o niebo bardziej atrakcyjne miejscówki w niższych cenach niż ta w Złotym Stoku.
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: oldmalarz »

johny pisze: 14 wrz 2022, 14:59 Dlatego rozumiecie czemu ja też się nie zdecydowałem. 



 
Jeżeli już sie wszyscy tłumaczymy..
.Ja jesli mam wybrac miedzy zlotem "na ziemi" a pod żaglami  to wole zdecydowanie żagle ..mam nadzieje że sie kiedys doczekam na taki zlot  ..atrakcyjność i "przygodować" jest dla mnie nieporównywalna ....a dla chcacego nawet cena rownie   jest nieporównywalna ..w tym roku na jezioraku wydalem na dwie osoby 230 zł  (na tydzień!!)bez zarcia ....kalkulacja dla mnie jest oczywista ..więc przyszlym roku -powtórka ..jedyny wyjatek to kierunek Francja-Prowansja ...(zakładajac  że kiedykolwiek dojdzie do skutku.) ..

I tak jak PawelK napisali skoro Hiszpania jest tańszs  albo nawet równa cenowo .to czemu nie celować za granice ? 🤨...mamy przyklad po Francji że było Bosko!!
 
 
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Podziemia Kotliny Kłodzkiej

Post autor: Yvonne »

Oldmalarzu, ja też czekam na zlot pod żaglami.
Od dziesięciu lat :)
I pewnie jeszcze trochę poczekam, bo Elka musi urosnąć.
Jestem pewna, że oboje się doczekamy i to będzie naprawdę cudny zlot.

Czekam też na zlot w Pradze.

W Prowansję, jeśli mam być szczera, nie bardzo wierzę :)
ODPOWIEDZ