Nowy skrypt forum

Tu piszemy o sprawach ogólnych
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Barabasz »

Czesio w moim poście viewtopic.php?f=55&t=1425&p=114018#p114018 zniknęły połączenia z Youtuba a wcześniej były?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: PawelK »

Była taka funkcja jak ukrywanie tematów. Nie widzę. Nie ma?
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: 22 kwie 2021, 07:29 Była taka funkcja jak ukrywanie tematów. Nie widzę. Nie ma?
Już nie mam jak sprawdzić czy była na testowym forum bo go usunąłem. A czy jest ta funkcja potrzebna?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Czesio1 »

Barabasz pisze: 21 kwie 2021, 22:10 Czesio w moim poście viewtopic.php?f=55&t=1425&p=114018#p114018 zniknęły połączenia z Youtuba a wcześniej były?
Barabaszu zrób edycję tego postu z użyciem nowego BBCode
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze: 22 kwie 2021, 07:42
PawelK pisze: 22 kwie 2021, 07:29 Była taka funkcja jak ukrywanie tematów. Nie widzę. Nie ma?
Już nie mam jak sprawdzić czy była na testowym forum bo go usunąłem. A czy jest ta funkcja potrzebna?
Jak najbardziej, to był podstawowy argument w dyskusjach z osobami, które twierdziły, że tematy poboczne zaśmiecają forum. Jeśli tydzień nie przeglądasz forum i później masz 30 tematów, których nie przeczytałeś w tym 25 zbiórek pieniędzy, muzyki, którą słuchasz i innych tego typu to zaczynasz się wkurzać, że nie możesz w prosty sposób wyszukać tych tematycznych.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: 22 kwie 2021, 08:30
Czesio1 pisze: 22 kwie 2021, 07:42
PawelK pisze: 22 kwie 2021, 07:29 Była taka funkcja jak ukrywanie tematów. Nie widzę. Nie ma?
Już nie mam jak sprawdzić czy była na testowym forum bo go usunąłem. A czy jest ta funkcja potrzebna?
Jak najbardziej, to był podstawowy argument w dyskusjach z osobami, które twierdziły, że tematy poboczne zaśmiecają forum. Jeśli tydzień nie przeglądasz forum i później masz 30 tematów, których nie przeczytałeś w tym 25 zbiórek pieniędzy, muzyki, którą słuchasz i innych tego typu to zaczynasz się wkurzać, że nie możesz w prosty sposób wyszukać tych tematycznych.
Ok, to sprawdzę to
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Barabasz »

Czesio1 pisze: 22 kwie 2021, 07:48
Barabasz pisze: 21 kwie 2021, 22:10 Czesio w moim poście viewtopic.php?f=55&t=1425&p=114018#p114018 zniknęły połączenia z Youtuba a wcześniej były?
Barabaszu zrób edycję tego postu z użyciem nowego BBCode
Wyedytowałem i teraz filmiki są . Ale znowu nie ma wpisu o edycji posta. Nie wiem od czego to zależy?
Ponadto Czesio brakuje mi funkcji "cytuj selektywnie"
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Yvonne »

irycki pisze: 20 kwie 2021, 19:36 Czesio, jesteś wielki! :564:
Yvonne pisze: 20 kwie 2021, 19:17 Czesio, te posty już sobie wcześniej znalazłam.
Ale niestety jak wchodzę w temat, to zamiast pokazywać mi pierwszy nieprzeczytany post, pokazuje mi pierwszą stronę wątku, od pierwszego postu.
 
 
 
Po lewej stronie tytułu postu masz taką malutką ikonkę. Ona przenosi na ostatni nieprzeczytany. Kliknięcie na tytuł przenosi do pierwszego. Tak działa phpbb w wersji 3, trzeba się przyzwyczaić. Mnie to też na początku denerwowało.
Irycki, bardzo dziękuję!
Rzeczywiście tak jest :-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: 22 kwie 2021, 10:27 Irycki, bardzo dziękuję!
Rzeczywiście tak jest :-)
Ja tylko dodam, że teraz wybranie opcji "Nieprzeczytane posty" przenosi od razu na koniec tematu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Czesio1 »

Vasco pisze: 21 kwie 2021, 12:18 Apeluję, aby działał skrót pan.samochodzik.org.pl :) Wpisuję do przeglądarki pan. i już mi podpowiada resztę, nie muszę się zastanawiać na które forum trafię ;)
Apel przyjęty i zrealizowany. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: 22 kwie 2021, 08:30 Jak najbardziej, to był podstawowy argument w dyskusjach z osobami, które twierdziły, że tematy poboczne zaśmiecają forum. Jeśli tydzień nie przeglądasz forum i później masz 30 tematów, których nie przeczytałeś w tym 25 zbiórek pieniędzy, muzyki, którą słuchasz i innych tego typu to zaczynasz się wkurzać, że nie możesz w prosty sposób wyszukać tych tematycznych.
Paweł, szukam rozwiązania w sprawie ignorowania bądź ukrywania tematu ale póki co jestem w czarnej dziurze. Ale mam ten problem na uwadze.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze: 22 kwie 2021, 19:45 Paweł, szukam rozwiązania w sprawie ignorowania bądź ukrywania tematu ale póki co jestem w czarnej dziurze. Ale mam ten problem na uwadze.
Spoko, tylko tak zwróciłem uwagę.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Milady »

A co to są te podziękowania widoczne pod postem?
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Milady »

Mam też pytania:
- czy można zmienić czcionkę
- czy można anulować powiadomienia
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Czesio1 »

Milady pisze: 25 kwie 2021, 18:44 A co to są te podziękowania widoczne pod postem?
To taki dodatek forum, można w ten sposób wyrazić, no właśnie podziękowanie za post.
Milady pisze: 25 kwie 2021, 18:45 Mam też pytania:
- czy można zmienić czcionkę
- czy można anulować powiadomienia
Powiadomienia można zmienić w ustawieniach profilu w zakładce "Ustawienia witryny".
Czcionkę można zmieniać w menu czcionek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Hanka »

test
Hanka
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1920
Rejestracja: 05 maja 2014, 20:31
Tytuł: Hanka
Miejscowość: Brześć Kujawski
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Hanka »

no można, sprawdziłam :-)
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Milady »

Jak się cytuje tylko fragment wypowiedzi? Jak klikam cytat to od wrzuca mi całą wypowiedź przedmówcy. Pewnie gdzieś to jest tylko na razie ciężko mi się przyzwyczaić i coś znaleźć.
Co do czcionki to chodzi mi nie o czcionkę w postach, które ja piszę, ale o ogólną czcionkę na forum. Mogę ją zmienić tak, żeby na moim komputerze mi się wyświetlały teksty w innej czcionce?
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Czesio1 »

Milady pisze: 26 kwie 2021, 11:26 Jak się cytuje tylko fragment wypowiedzi? Jak klikam cytat to od wrzuca mi całą wypowiedź przedmówcy. Pewnie gdzieś to jest tylko na razie ciężko mi się przyzwyczaić i coś znaleźć.
Po kliknięciu cytat po prostu usuń fragment, do którego nie będzie odpowiedzi.
Milady pisze: 26 kwie 2021, 11:26 Jak się cytuje tylko fragment wypowiedzi? Jak klikam cytat to od wrzuca mi całą wypowiedź przedmówcy. Pewnie gdzieś to jest tylko na razie ciężko mi się przyzwyczaić i coś znaleźć.
Co do czcionki to chodzi mi nie o czcionkę w postach, które ja piszę, ale o ogólną czcionkę na forum. Mogę ją zmienić tak, żeby na moim komputerze mi się wyświetlały teksty w innej czcionce?
Nie, czcionka na forum jest domyślnie ustawiona.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Czesio1 »

 ! Wiadomość z: Czesio1
W nieprzeczytanych postach moderatorzy trafili ostatnio na kilka postów po rosyjsku. To posty, które zostały usunięte. Trzeba oznaczyć wszystkie posty jako przeczytane i lista ta zniknie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Barabasz »

Czesio1 może faktycznie wprowadzić jakąś capchę przy logowaniu, żeby tych botów było mniej. Jest to Możliwe?
Czesio1 a co z opcją cytuj selektywnie?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Czesio1 »

Barabasz pisze: 26 kwie 2021, 11:57 Czesio1 może faktycznie wprowadzić jakąś capchę przy logowaniu, żeby tych botów było mniej. Jest to Możliwe?
Barabaszu, ale ta wtyczka jest zainstalowana na forum.
Barabasz pisze: 26 kwie 2021, 11:57 Czesio1 a co z opcją cytuj selektywnie?
Szczerze powiedziawszy nigdy nie korzystałem z opcji cytuj selektywnie. Zawsze kopiuję sobie cały cytat i potem tnę go jak mi pasuje do wypowiedzi. To jest mocno skomplikowane?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Yvonne »

Czesio, cytowanie selektywne jest bardzo pomocną opcją.
Korzystałam z niej wiele razy.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: 26 kwie 2021, 13:20 Czesio, cytowanie selektywne jest bardzo pomocną opcją.
Korzystałam z niej wiele razy.
Ok, pogrzebię w skrycie, może uda się coś znaleźć.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Barabasz »

Czesio1 pisze: 26 kwie 2021, 13:15
Barabasz pisze: 26 kwie 2021, 11:57 Czesio1 może faktycznie wprowadzić jakąś capchę przy logowaniu, żeby tych botów było mniej. Jest to Możliwe?
Barabaszu, ale ta wtyczka jest zainstalowana na forum.
Barabasz pisze: 26 kwie 2021, 11:57 Czesio1 a co z opcją cytuj selektywnie?
Szczerze powiedziawszy nigdy nie korzystałem z opcji cytuj selektywnie. Zawsze kopiuję sobie cały cytat i potem tnę go jak mi pasuje do wypowiedzi. To jest mocno skomplikowane?
Ja tej captchy jeszcze nie widziałem, loguje się na hasło i to koniec. Mnie się nie wyświetla, żadne dodatkowe zabezpieczenie typu "przepisz tekst" czy znajdź wszystkie hydranty. Dla nas byłoby to utrudnienie ale filtrowało by niepotrzebne reklamowe wpisy i dziwnych użytkowników.

Odnośnie "cytowania selektywnego" jak korzystam prawie zawsze jak komuś odpowiadam. Gmeranie w kodzie mnie męczy jest czasochłonne i można dostać oczopląsu tym bardziej jak chcemy odpowiedzieć w jednym poście na posty kilku różnych użytkowników.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Czesio1 »

Barabasz pisze: 26 kwie 2021, 13:28 Ja tej captchy jeszcze nie widziałem, loguje się na hasło i to koniec. Mnie się nie wyświetla, żadne dodatkowe zabezpieczenie typu "przepisz tekst" czy znajdź wszystkie hydranty. Dla nas byłoby to utrudnienie ale filtrowało by niepotrzebne reklamowe wpisy i dziwnych użytkowników.
Ale to działa przy rejestracji Barabaszu a nie przy logowaniu. Bo tak naprawdę dziwne wpisy pojawiają się tylko po rejestracji jakichś dziwnych tworów. Ja praktycznie każdego dnia usuwam boty, czasem nawet częściej niż raz dziennie więc te posty nie są nagminnym problemem.
Barabasz pisze: 26 kwie 2021, 13:28 Odnośnie "cytowania selektywnego" jak korzystam prawie zawsze jak komuś odpowiadam. Gmeranie w kodzie mnie męczy jest czasochłonne i można dostać oczopląsu tym bardziej jak chcemy odpowiedzieć w jednym poście na posty kilku różnych użytkowników.
Poważnie mówisz? Kliknąć całość i wyciąć fragment to taki problem? :546: :558:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: irycki »

A co zrobić żeby edytor z powrotem działał w trybie WYSIWYG? Przez chwilę tak było a teraz wyświetla bbcody znowu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3879
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 114 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Barabasz »

Nie problem ale utrudnienie, szczególnie gdy w poście jest już zagnieżdżonych kilka innych cytatów i jeśli chcemy odpowiedzieć kilku użytkownikom na raz. Mnie tej opcji brakuje, ale żyć bez niej też mogę.

Próba zacytowania Twojego poprzedniego postu wygląda mniej więcej tak i gdybym chciał się bezpośrednio odnieść do każdego wątku z tej wypowiedzi musiałbym się trochę napocić, żeby to pociąć:
[quote=Czesio1 post_id=114224 time=1619439458 user_id=2]
[quote=Barabasz post_id=114223 time=1619436538 user_id=126]
Ja tej captchy jeszcze nie widziałem, loguje się na hasło i to koniec.
 Mnie się nie wyświetla, żadne dodatkowe zabezpieczenie typu "przepisz tekst" czy znajdź wszystkie hydranty. 
Dla nas byłoby to utrudnienie ale filtrowało by niepotrzebne reklamowe wpisy i dziwnych użytkowników.
[/quote]
Ale to działa przy rejestracji Barabaszu a nie przy logowaniu. Bo tak naprawdę dziwne wpisy pojawiają się tylko po rejestracji jakichś dziwnych tworów.
 Ja praktycznie każdego dnia usuwam boty, czasem nawet częściej niż raz dziennie więc te posty nie są nagminnym problemem.
[quote=Barabasz post_id=114223 time=1619436538 user_id=126]
Odnośnie "cytowania selektywnego" jak korzystam prawie zawsze jak komuś odpowiadam.
 Gmeranie w kodzie mnie męczy jest czasochłonne i można dostać oczopląsu tym bardziej jak chcemy odpowiedzieć w jednym poście na posty kilku różnych użytkowników.
[/quote]
Poważnie mówisz? Kliknąć całość i wyciąć fragment to taki problem?  :546:  :558:
[/quote]
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Czesio1 »

Barabasz pisze: 26 kwie 2021, 14:46 Nie problem ale utrudnienie, szczególnie gdy w poście jest już zagnieżdżonych kilka innych cytatów i jeśli chcemy odpowiedzieć kilku użytkownikom na raz. Mnie tej opcji brakuje, ale żyć bez niej też mogę.
Opcja cytowanie selektywne działa w wersji phpBB3 tylko jest jak dla mnie mało poręczne. Niestety nie mam porównania bo nigdy nie korzystałam na forum z tej formy cytowania.

Tutaj działa to w ten sposób:
Wybierasz ODPOWIEDZ w interesującym Cię tematem. Z rozwijanej listy postów poniżej zaznaczasz fragment, który chcesz zacytować i w polu obok klikasz symbol cytat czyli ". W oknie odpowiedzi pojawia Ci się zaznaczony fragment.
Spróbujcie proszę i powiedzcie czy to ułatwia cytowanie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Nowy skrypt forum

Post autor: Czesio1 »

irycki pisze: 26 kwie 2021, 14:21 A co zrobić żeby edytor z powrotem działał w trybie WYSIWYG? Przez chwilę tak było a teraz wyświetla bbcody znowu.
Poproszę o screen ekranu bo nie jestem pewien czy wiem o co chodzi.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy ogólne”