Kącik porad różnych

Tu piszemy o sprawach ogólnych
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Kącik porad różnych

Post autor: Milady »

Mam pytanie, jak spolszczyć Firefoxa? Nie przeszkadza mi to, że jest w języku angielskim, ale wkurzające jest gdy każde słowo, które tu piszę jest podkreślane na czerwono. To samo gdy piszę maile i wszystko inne, gdzie piszę za pomocą przeglądarki. Jest to gdzieś w ustawieniach?
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Kącik porad różnych

Post autor: Czesio1 »

Milady pisze:Mam pytanie, jak spolszczyć Firefoxa? Nie przeszkadza mi to, że jest w języku angielskim, ale wkurzające jest gdy każde słowo, które tu piszę jest podkreślane na czerwono. To samo gdy piszę maile i wszystko inne, gdzie piszę za pomocą przeglądarki. Jest to gdzieś w ustawieniach?
http://www.mozilla.org/pl/firefox/fx/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

A tą, którą mam muszę usunąć czy sama się zastąpi?
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Milady pisze:A tą, którą mam muszę usunąć czy sama się zastąpi?
Powinna zastąpić. Ale ja bym proponował odinstalować starą i zainstalować polską wersję.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

Czesio1 pisze:
Milady pisze:A tą, którą mam muszę usunąć czy sama się zastąpi?
Powinna zastąpić. Ale ja bym proponował odinstalować starą i zainstalować polską wersję.
Ok, dzięki. Tak zrobię.
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Milady
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1437
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:49
Miejscowość: Bezludna Wyspa
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Milady »

Czy ktoś z Panów/ Pań zna się na telefonach komórkowych?
Lubimy towarzystwo, ale nie mo?emy znie?? ludzi ca?y czas ko?o siebie. Wi?c gdzie? si? gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diab?y.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Milady pisze:Czy ktoś z Panów/ Pań zna się na telefonach komórkowych?
Niech zgadnę. Zaniknęła Ci opcja "odpisz na smsa"? :027:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Milady pisze:Czy ktoś z Panów/ Pań zna się na telefonach komórkowych?
Mam w firmie fachowców, a co potrzebujesz?
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

usuwanie postów

Post autor: VdL »

W jaki sposób usunąć post. Może się zdarzyć dubel i co wtedy. W funcji edytuj jest usuń post, ale... no właśnie .
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: usuwanie postów

Post autor: PawelK »

van de loro pisze:W jaki sposób usunąć post. Może się zdarzyć dubel i co wtedy. W funcji edytuj jest usuń post, ale... no właśnie .
Daj cynk do moda lub admina, to wykasujemy.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: usuwanie postów

Post autor: Czesio1 »

van de loro pisze:W jaki sposób usunąć post. Może się zdarzyć dubel i co wtedy. W funkcji edytuj jest usuń post, ale... no właśnie .
Obok przycisku edytuj powinieneś mieć "X", czyli "usuń ten post".
A najlepiej to potestuj sobie tutaj:
K¡CIK DO TESTOWANIA
Możesz tu śmiało pisać posty, kasować je, edytować. Zachęcam do sprawdzenia różnych opcji.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

Chciałbym koleżanki i kolegów przestrzec przed bardzo niechlubną praktyką na forach internetowych. Jest to szczególnie dokuczliwe w chwilach kiedy na forach odbywa się jakaś atrakcja wymagająca współobecności wielu forowiczów. Taką okolicznością są między innymi konkursy. Bywają dowcipnisie, którzy tuż przed takim konkursem wykonują trzy nieudane próby logowania się na nicki użytkowników blokując ich. Taką sytuację miałem dziś na innym forum i nie byłem w tej materii odosobniony. Tutaj też odbywają się konkursy i dobrze by było aby admini jakoś spróbowali takiemu potencjalnemu problemowi przeciwdziałać. A swoją drogą jakim miernym człowiekiem trzeba być aby posuwać się do takich dowcipów, nie sądzicie? :-/
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

mocne hasło :?: :?: :?: :?: :?:
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Od tygodnia nie mam internetu w domu, bo uległ uszkodzeniu kabel telefoniczny który biegnie pod elewacją mojego sąsiada (świeżo zrobioną). Telekomunikacja (czy też jak oni sie teraz nazywają) powiedziała, że to mój problem a nie ich, a jak chcę to moga mi podciągnąć linię z odległego słupa ale musze uzyskać zgodę wszystkich właścicieli posesji, nad którymi to będzie szło. Na dodatem przez cały czas muszę płacić abonament, bo jak mi powiedzieli, uszkodzenie na terenie sąsiada to nie ich problem, bo oni usługę dostarczają (do sąsiada). Umowa kończy się dopiero za rok ale już wiem, że nie będę jej przedłużał, bo mam ich dość, a telefony i tak mamy w domu wszyscy.
Poradźcie mi jak uzyskać stały dostęp do internetu, w porównywalnej do neostrady cenie. Na moim osiedlu nie ma telewizji kablowej.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze:Poradźcie mi jak uzyskać stały dostęp do internetu, w porównywalnej do neostrady cenie.
Ja hulam na moblinym Orangu ale musisz sprawdzić czy i jaki poziom sygnału jest dostępny u jakiego dostawcy. Za 49 zeta mam 25 GB transferu miesięcznie.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Ja mam wolny dostep do internetu LTE w Plusie 10 GB za 1 zl. I tak jak pisze Pawel trzeba sprawdzic zasieg. Biorac pod uwage ze to Krakow to powinno dzialac dobrze.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Wolny w znaczeniu ze z niego nie korzystam :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Tomaszku, ja miałam niedawno podobną sytuację - też musiałam zmienić dostawcę internetu i też mieszkam na osiedlu, gdzie nie ma telewizji kablowej.

Tak się szczęśliwie złożyło (ktoś mi to podpowiedział) że jak mam telefon na abonament w Plusie (a mam), to mogę bardzo korzystnie założyć sobie u nich właśnie internet. Poszłam i okazało się, że warunki są naprawdę bardzo dobre i za dopłatą 35 zł. do abonamentu mam świetnie działający, bardzo szybki internet (co przydaje się przy szybkich konkursach ;-) ) i jestem z niego bardzo zadowolona.
Dodam, że oprócz potrzeb forumowych, które są oczywiste :-D muszę mieć w domu szybki i niezawodny internet, ponieważ czasami tam własnie pracuję.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

zbychowiec pisze:
Czesio1 pisze:Ja mam wolny dostep do internetu LTE w Plusie 10 GB za 1 zl. I tak jak pisze Pawel trzeba sprawdzic zasieg. Biorac pod uwage ze to Krakow to powinno dzialac dobrze.
Tu bym raczej uważał. Nie mówię, że to nie może zadziałać, ale ja mam osobiście raczej kiepskie doświadczenia z internetem komórkowym w tej okolicy. Mieszkam tuż obok Tomasza. Możnaby się spodziewać, że w centrum Krakowa powinien być dobry zasięg telefonii komórkowej, ale jest odwrotnie: wszędzie w Krakowie jest dobry lub "jako taki", a w naszej dzielicy... fatalny. Do tego stopnia, że ja w ogóle nie używam internetu komórkowego w mieszkaniu (mimo wykupionego abonamentu na szybki internet komórkowy). Na bulwarach wiślanych w miarę ciągnie, ale nie wiem, czy Tomasz lubi pracować na zewnątrz (szczególnie gdy pada). LTE też kiepsko działa (jest mało miejsc, gdzie to łapie). Nie jest to również zależne od telefonu czy siły modemu H+ (na modemie działało mi gorzej niż na telefonie).
Dlatego warto to wczesniej sprawdzic. Ja sluze sprzetem, ktorego nie uzywam.
A co do internetu to w miejscu zamieszkania jednak wole dostep po kabelku.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK za moim pośrednictwem dziękuje za wszystkie porady w sprawie dostępu do internetu. Póki co nie ma ciągle sieci w domu, ale mam nadzieję, że zmieni to się za kilka dni.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Ja nie mam problemu z internetem, może jest możliwe testowanie internetu mobilnego danego operatora przed jego zakupem?
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

van de loro pisze:Ja nie mam problemu z internetem, może jest możliwe testowanie internetu mobilnego danego operatora przed jego zakupem?
W Plusie było kiedyś coś takiego. 7 dni na próbę, ale czy dalej to funkcjonuje to nie wiem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:
van de loro pisze:Ja nie mam problemu z internetem, może jest możliwe testowanie internetu mobilnego danego operatora przed jego zakupem?
W Plusie było kiedyś coś takiego. 7 dni na próbę, ale czy dalej to funkcjonuje to nie wiem.
Tak, tylko trzeba uważać, mnie kiedyś zrobili na 30 dni testowania, ale okazało się, że trzeba zapłacić za aktywację karty i to jest opłata bezzwrotna.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: Tak, tylko trzeba uważać, mnie kiedyś zrobili na 30 dni testowania, ale okazało się, że trzeba zapłacić za aktywację karty i to jest opłata bezzwrotna.
Tak, aktywację trzeba zapłacić ale z tego co pamiętam to nie była to jakaś kosmiczna kwota.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Właśnie, może warto sprecyzować. Operatorów jest już kilka na rynku. Przymierzałem się nawet do zakupu internetu mobilnego w momencie kiedy jestem na wsi. Mam abonament w playu z LTE i na wsi daje radę, więc odpuściłem dalsze poszukiwania.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Dziękuję wszystkim za rady, będę teraz sprawdzał kolejno wasze propozycje. Wprawdzie odzyskałem dostęp do internetu, ale już podjąłem decyzję o rozstaniu z neostradą, kiedy tylko upłynie termin umowy.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Tak przed świętami, ponieważ wiele osób kupuje różne rzeczy w necie, jeśli zamierzacie coś kupić na olx, uważajcie na sprzedawców, którzy przyślą Wam link do płatności via cośtamPay lub Paycośtam. W ten sposób oszuści wyłudzają dane uwierzytelniające i autoryzujące do Waszej bankowości internetowej. Po prostu poproście o numer rachunku...

Przy okazji, wczoraj w necie pojawiła się potężna baza danych w postaci adres e-mail + hasło. Z analiz wyszło nam, że raczej są to stare dane zbierane latami przez kogoś, na stówę są tam maile i hasła do Linkedina, które wyciekły w ubiegłym roku ale ponieważ tego jest mnóstwo, mogą być Wasze adresy i możecie o tym nie wiedzieć. Czy i w jakim portalu Wasz adres został skompromitowany można sprawdzić tutaj: https://haveibeenpwned.com/
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

zbychowiec pisze:Ostatnie, o jakim sporo słychać, to kupiec z Wielkiej Brytanii, który już wysłał przelew i przysyła potwierdzenie. Pisze przeważnie dość kiepskim angielskim/polskim
To jest stare (ma już prawie rok chyba) i polega na wyłudzeniu towaru, głównie używanych smartfonów. Teraz jazda jest prosta - przysyłają link, Ty odpalasz stronę "płatności internetowych" podajesz swoje kody a oni w tym samym czasie przepisują je do Twojej bankowości internetowej, gdy dostajesz hasło SMSem to wydaje Ci się, że autoryzujesz transakcję za zakup a złodzieje właśnie kupili bitcoiny za wszystko co masz na koncie/do wysokości limitu. To tak w uproszczeniu, bo oczywiście dopasowują działania do specyfiki banku.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Ponieważ widzę, że już laicy z Gazety Wyborczej zaczynają siać panikę zupełnie bez sensu - to, co do zasady, nie są hasła do skrzynek pocztowych tylko do portali, do których loguje się przy pomocy adresu e-mail. Może się zdarzyć, że to hasło też jest hasłem do skrzynki pocztowej o ile używało się takiego samego hasła do skrzynki i któregoś z portali, do których się włamano. To co bym zalecał to zmianę haseł wszędzie tam gdzie logowaliście się przy użyciu skompromitowanego adresu e-mail i tego hasła, którego używaliście do logowania do skompromitowanego portalu. To jest takie niezbędne minimum.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2017, 21:04 przez PawelK, łącznie zmieniany 1 raz.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

zbychowiec pisze:
PawelK pisze:
zbychowiec pisze:Ostatnie, o jakim sporo słychać, to kupiec z Wielkiej Brytanii, który już wysłał przelew i przysyła potwierdzenie. Pisze przeważnie dość kiepskim angielskim/polskim
To jest stare (ma już prawie rok chyba) i polega na wyłudzeniu towaru, głównie używanych smartfonów. Teraz jazda jest prosta - przysyłają link, Ty odpalasz stronę "płatności internetowych" podajesz swoje kody a oni w tym samym czasie przepisują je do Twojej bankowości internetowej, gdy dostajesz hasło SMSem to wydaje Ci się, że autoryzujesz transakcję za zakup a złodzieje właśnie kupili bitcoiny za wszystko co masz na koncie/do wysokości limitu. To tak w uproszczeniu, bo oczywiście dopasowują działania do specyfiki banku.
Cóż, pomysłowości im nie można odmówić...
Kilka lat temu dostawałem takie wpisy i chcieli na takich samych zasadach kupować ode mnie samochody. :-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy ogólne”