Piłkarskie Ligi w Europie

Dział poświęcony różnym wydarzeniom sportowym
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: PawelK »

Mysikrólik pisze: 14 lip 2022, 22:49 Którzy przeciwnicy?
Lech skończyłby za Rakowem, gdyby ten zdobył 5 pkt więcej, a za Pogonią gdyby zdobyla 10 punktów więcej.
O co Ci chodzi?

 
O nic. Tak sobie tłumacz.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: Fantomas »

Jak zapowiadałem wybrałem sobie klub w Ekstraklasie, któremu będę kibicować. Mam nadzieję, że uda mi się w miarę systematycznie oglądać rozgrywki.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 15 lip 2022, 09:13 Jak zapowiadałem wybrałem sobie klub w Ekstraklasie, któremu będę kibicować.

 
 Który?
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: Fantomas »

Wykluczyłem te, którym kibicują inni Forumowicze oraz znajomi. W ten sposób odpoadły: Pogoń, Lech, Widzew, Legia. Wykluczam również Lechię. Wybrałem 3 kluby, które a) lubię, b) mają piękną historię c) przynajmniej neutralny stosunek do Bydgoszczy.
W ten sposób otrzymałem Górnika Zabrze, Cracovię i ze zrozumiałych względów dodałem jeszcze Zagłębie Lubin. Postanowiłem wybrać ten, który był najwyżej w tabeli w sezonie 21/22. W ten sposób moim wyborem jest Gornik Zabrze.
 
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: johny »

Wczoraj byłem Mszy Św. w intencji dobrego sezonu dla kibiców i piłkarzy. Było kameralnie, raptem coś koło 15 osób (w tym caly zarząd). Po mszy kapelan łódzkiego sportu zaprosił wszystkich na kawę i ciasto.
Obrazek

Dominik Kun jest pełen zapału i nadziei. Zobaczymy...
Obrazek
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 15 lip 2022, 09:59 Postanowiłem wybrać ten, który był najwyżej w tabeli w sezonie 21/22. W ten sposób moim wyborem jest Gornik Zabrze.

 
 No to ciekaw jestem bo Górnik chyba znów idzie w złą stronę. Właścicielem Górnika jest miasto i politycy się chcą lansować na Górniku. Wyrzucili z klubu Jana Urbana, pomimo zrobienia wyniku ponad stan. Pojawił się chyba jakiś konflikt z kibicami. Ciekawe co z tego wyjdzie.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: PawelK »

A gdyby ktoś był zainteresowany meczami Ligi Mistrzów, to będą w Warszawie. Szachtar będzie grał na Legii. Jakich przeciwników dla Ukraińców byście chcieli wylosować?:
Koszyki 1: Real, Eintracht, Man City,  AC Milan, Bayern, PSG, FC Porto, Ajax
Koszyk 2: Liverpool, Chelsea, FC Barcelona, Juventus, Atletico, Sevilla, RB Lipsk, Tottenham
Koszyk 4: jeszcze nie jest dookreślony ale kluby z najwyższym współczynnikiem to: Rangers, Dinamo Zagrzeb, Crvena, Olympique Marsylia, Olympiakos, FC Kopenhaga, Club Brugge, Celtic.

Na coś byście się skusili?

Ja pewnie bym próbował na Real i Chelsea.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: johny »

Pawle, czy jak by wylosowali Liverpool to dałoby radę jakoś wejść na mecz?
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: PawelK »

johny pisze: 15 lip 2022, 11:44 Pawle, czy jak by wylosowali Liverpool to dałoby radę jakoś wejść na mecz?

 
Zrozumiałem, że bilety będą sprzedawane tutaj. Jeszcze nie wiem w jakim systemie, ale Legia zapewniła sobie prawo pierwokupu dla karnetowców, więc jakoś to będzie musiało być zorganizowane aby wilk był syty i manczester sity.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: Fantomas »

Ciężko wybrać naprawdę. Niektórych z tych zespołów nie darzę sympatią. Patrząc tylko pod kątem "Chcę zobaczyć kawał dobrej piłki w wykonaniu gwiazd" to z pierwszego koszyka Man City albo Paris St. Germain chyba. Z drugiego dowolny klub z Anglii oraz Atletico lub Sevilla. Z czwartego Olimpique Marsylia. Ogólnie jestem bardzo ciekawy jak po długiej przerwie od Ligii Mistrzów wypadnie AC Milan. To chyba jednak za wcześnie na odegranie znaczącej roli (czytaj półfinał LM) przez AC Milan.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: johny »

Na marginesie, w Łodzi ma grać Dynamo Kijów.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: PawelK »

johny pisze: 15 lip 2022, 16:01 Na marginesie, w Łodzi ma grać Dynamo Kijów.

 
Jeśli awansuje do grup CL to jest w czwartym koszyku.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: Fantomas »

Piękne pożegnanie Roberta Lewandowskiego. Video pokazuje to, co tak naprawdę jest fundamentem sukcesów Roberta Lewandowskiego. Marzenie, ciężka pracę, wsparcie rodziny, jakąś wewnętrzną siłę oraz chyba niezachwianą wiarę w siebie. Jestem kibicem Lewego, którego zawsze uważałem za topowego zawodnika i profesjonalistę. Kiedyś Bobo Kaczmarek twierdził, że Lewandowski to polski Torres. Mylił się, Lewandowski jest o wiele lepszy. Żałuję, że odchodzi z Bayernu. Nigdy nie byłem ich wielkim fanem, ale kiedy grał tam Lewy wielokrotnie kibicowałem Bayernowi np. w finale Champions League z PSG. Wyobrażałem sobie, że niebawem pobije rekord strzelonych bramek w Bundeslidze i zostanie najskuteczniejszym snajperem Bundesligi wszechczasów. Może jeszcze kiedyś...Na razie jednak wielu sukcesów w FC Barcelonie.

 
Za ten post autor Fantomas otrzymał podziękowanie:
Czesio1 (20 lip 2022, 21:15)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: johny »

Ja natomiast nigdy za nim nie przepadałem, nawet jak grał w Borussii. Po przejściu do Bayernu już w ogóle był mi obcy. Bayern to najbardziej nielubiana przeze mnie drużyna. Z kimkolwiek by nie grał kibicuję ich przeciwnikowi. Od Barcelony też wolę Real... :-D Nie neguję jednak tego, że jest piłkarzem klasy światowej.
 
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: Fantomas »

Oj nie. Zdecydowanie wolę FC Barcelona.
Za ten post autor Fantomas otrzymał podziękowanie:
Czesio1 (20 lip 2022, 21:16)
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: Fantomas »

Słowo wyjaśnienia. Nie jestem kibicem niemieckich drużyn klubowych lub ich reprezentacji. Kibicowałem Polakom grającym w niemieckich klubach. Od teraz losy dawnej "polskiej Borussi", i calkiem niedawnego "polskiego Bayernu" są mi całkowicie obojętne.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: johny »

Fantomas pisze: 21 lip 2022, 07:54 Słowo wyjaśnienia. Nie jestem kibicem niemieckich drużyn klubowych lub ich reprezentacji. Kibicowałem Polakom grającym w niemieckich klubach. Od teraz losy dawnej "polskiej Borussi", i calkiem niedawnego "polskiego Bayernu" są mi całkowicie obojętne.


 
No widzisz, a mi nie. Mocno kibicuję BVB i liczę, że w końcu przełamią hegemonię Bayernu , tym bardziej że odszedł kat Borussii. Z drugiej jednak strony maja pod górkę. Kupili z Ajaxu Sebastiena Hallera i już podczas obozu okazało się, ze chłopak ma raka jądra. Masakra...
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: Fantomas »

Nie wierzę w przełamanie hegemonii Bayernu. Oczywiście może zdarzyć się tak, że Borussia Dortmund zdobędzie tytuł Mistrza Niemiec. Może nawet uda jej się zdobyć Puchar Niemiec i obronić te trofea w następnym sezonie. Na dłuższą metę Borussia Dortmund nie jest w stanie rywalizować z Bayernem, ale może być czołowym klubem europejskim takim na przynajmniej 1/4 Champions League corocznie. Było wiele klubów, które rzucały rękawice Bayernowi. W latach 70-tych Borussia Moenchengladbach, 80-tych Hamburger SV. 90-tych między innymi Borussia Dortmund oraz Bayer Leverkusen, Schalke 04, Werder Brema jednak w długoterminowo nikomu nie udało się zdominować Bundesligi i pokonać Bayern.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: johny »

Pełna zgoda. ale każdy triumf BVB to frajda dla mnie. Ostatnim klubem, który wygrał BL przed serią Bayernu była Borussia i mam nadzieje, że będzie tym który znów to zrobi.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: Czesio1 »

Fantomas pisze: 20 lip 2022, 15:15 Kiedyś Bobo Kaczmarek twierdził, że Lewandowski to polski Torres. Mylił się, Lewandowski jest o wiele lepszy. Żałuję, że odchodzi z Bayernu. Nigdy nie byłem ich wielkim fanem, ale kiedy grał tam Lewy wielokrotnie kibicowałem Bayernowi np. w finale Champions League z PSG.

 
Miałem takie same odczucia co Ty Fantomasie.
Fantomas pisze: 20 lip 2022, 15:15 Wyobrażałem sobie, że niebawem pobije rekord strzelonych bramek w Bundeslidze i zostanie najskuteczniejszym snajperem Bundesligi wszechczasów.

 
Ja też bardzo na to liczyłem. I niestety przeliczyłem się. A myślę, że miałe wielkie szanse żeby zostać najlepszym snajperem w historii Bundesligi. Szkoda. 
 
Fantomas pisze: 20 lip 2022, 15:15 Na razie jednak wielu sukcesów w FC Barcelonie.

 
Jedno co mnie w tym transferze cieszy to fakt, że nie zasilił Realu jak to się jakiś czas temu mówiło tylko Barcelonę, której kibicuję. 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 531
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 37 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: Ater »

Ciekawe ile zajmie czasu Katalończykom nauczenie się wymowy jego nazwiska.
Pewnie 2-3 pogra w Barcy i na emeryturę.
 
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: Fantomas »

Oj nie. Zlatan ma 40 lat i nadal gra na poziomie Serie A. Ronaldo bardzo dobrze śmigał w ubiegłym sezonie w Premier League, a jest 3 lata starszy od Lewego. Lewandowski bardzo profesjonalnie podchodzi do grania, dlatego myślę, że ma przed sobą jeszcze kilka ładnych lat. Ryan Giggs skończył w wieku 41 lat. Myślę, że Lewy spokonie to powtórzy.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: PawelK »

Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: johny »

PawelK pisze: 02 lut 2023, 15:25 johny, coś dla Ciebie

https://www.matchwornshirt.com/product/ ... 3CGJ_BwVZQ

 
Nie no, cena preferencyjna! :-D
Zamierzam odwiedzić stolicę 24 lutego tak coś koło 20.30. :-)
 
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: PawelK »

johny pisze: 02 lut 2023, 15:59
PawelK pisze: 02 lut 2023, 15:25 johny, coś dla Ciebie

https://www.matchwornshirt.com/product/ ... 3CGJ_BwVZQ


 
Nie no, cena preferencyjna! :-D
Zamierzam odwiedzić stolicę 24 lutego tak coś koło 20.30. :-)
 
 

 
Cena wydaje się całkiem ok. Jak mawiał Ferdynand Kiepski - to nie są tanie rzeczy.

Mieli w zimie nie robić meczów o 20:30, ale co poradzisz, mają kibiców w dupie.
 
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: Fantomas »

Lech świętuje historyczny sukces. Pierwszy awans do ćwierćfinału europejskich rozgrywek. Gratulacje Mysikróliku. Kogo sobie w ćwierćfinale życzy Wiara Lecha i Ty osobiście? Może Anderlecht, albo Ghent? Ja Wam życzę West Hamu i niech będą emocjonujace mecze!
 
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: Mysikrólik »

Fantomas pisze: 17 mar 2023, 08:31 Lech świętuje historyczny sukces. Pierwszy awans do ćwierćfinału europejskich rozgrywek. Gratulacje Mysikróliku. Kogo sobie w ćwierćfinale życzy Wiara Lecha i Ty osobiście? Może Anderlecht, albo Ghent? Ja Wam życzę West Hamu i niech będą emocjonujace mecze!
 

 
Przestań. Przecież to jest puchar Biedronki.
Prawdziwe kluby w Polsce teraz w LM grają. Tylko takie puchary się liczą.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: johny »

Ja gratuluje. Jakby to był Widzew pękałbym z dumy.Taka prawda.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2617
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 139 razy
Otrzymał podziękowań: 134 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: Fantomas »

No może puchar Biedronki (bo ma krótką historię i klasowe drużyny grają w innych rozgrywkach), ale jednak jest rywalizacja z dobrymi europejskimi zespołami. Zresztą pierwszą edycję wygrała AS Roma. Nie od razu Kraków zbudowano (no dobra nie od razu Lecha zbudowano). Małymi kroczkami, byle w dobrym kierunku. To jak kogo chcesz?
Lech chyba najlepszy swój mecz w pucharach rozegrał w Pucharze Europy przeciwko Olympique De Marsillie (słynne 3-2 w Poznaniu). Teraz inni piłkarze mają szanse na wielki mecz i dobrze.
 
 
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Piłkarskie Ligi w Europie

Post autor: Mysikrólik »

johny pisze: 17 mar 2023, 10:44 Ja gratuluje. Jakby to był Widzew pękałbym z dumy.Taka prawda.


 
Oczywiście johny. Napisałem to z przekąsem.
Słynna wypowiedź Kosowskiego i temu podobne wypowiedzi, są po prostu śmieszne.
Nie jesteśmy mistrzami świata, tylko przeciętniakami w Europie.
Znajdujemy się na miejscu które gwarantuje nam 1 miejsce w el. LM z którego możemy skorzystać jak Legia w 2016. Pewnie jej nie zwojujemy, ale miło by było się tam dostać. Z LM możemy spaść do LE i to tyle. Pozostałe 3 miejsca to LKE. To jest nasz puchar i innego obecnie nie mamy i długo mieć nie będziemy.

Kolejna sprawa to teksty, a co to za drużyny. No niestety, "ogórkami" w Europie to jesteśmy akurat my i gramy z takimi samymi "ogórkami".
Tak w ogóle dostać się gdziekolwiek jest teraz dużo trudniej niż kiedyś.
W pamiętnym 1991 roku, gdy Legia grała w 1/2 PZP po drodze zagrała z Swift Hesperange(Lux), FC Aberdeen(Szkocja) i Sampdoria. Czyli słabiak, słabiak-średniak i mocny zespół z Włoch. Sześć meczów i półfinał europejskich pucharów.
Lech zagrał 18 meczów, aby wejść do 1/4 LKE
Z kim?
Porażka z Qarabachem, która chwały nie przynosi, ale któż jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem.
Potem Batumi gładko, męczarnie z Vikingurem, Dudelange które też potrafiło napsuć krwi ponoć lepszym zespołom.
W grupie średniaki, na poziomie Lecha, czyli Austria i Hapoel, oraz dość mocny Villareal.
Potem Bodo i wreszcie Djurgarden. Zespoły na poziomie czołówki polskiej ligi, które radzą sobie jednak lepiej w Europie niż nasze tuzy.
Djurgarden wyglądało słabo z Lechem w dwumeczu, ale na jesień opierdoliło swoją grupę z Gentem, Molde i Shamrock z bilansem 5-1-0.

W świetle powyższego, deprecjonowanie wyniku Lecha w tym sezonie, jest po prostu słabe i takie niestety bardzo polskie, choć powinno się użyć raczej określenia polaczkowate.
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „To i owo na sportowo”