Harda i Krolowa czyli Świętosława według Cherezińskiej

Dział poświęcony literaturze
ODPOWIEDZ
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2625
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 142 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy

Harda i Krolowa czyli Świętosława według Cherezińskiej

Post autor: Fantomas »

Niedawno zakończyłem pięciotomowy cykl pod nazwą "Odrodzone Królestwo". Jego bohaterem najpierw drugoplanowym, a następnie głównym jest Władysław Łokietkek. Za Łokietkiem nigdy nie przepadałem, ale Cherezińska bardzo go lubi. Ja za to lubię Mieszka I, Bolesława Chrobrego i to tych postaci (jak również innych) spodziewam się w cyklu poświęconym Świętosławie. To opowieść o Slowianach i Normanach. Dziś start.
PS. Cherezińska nie jest doceniana jako autorka powieści historycznych na forum, a szkoda. To dobra pisarka.
 
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2625
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 142 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy

Re: Harda i Krolowa czyli Świętosława według Cherezińskiej

Post autor: Fantomas »

Harda już za mną. Czas na Królową. Jeśli ktoś obawia się, że Cherezińska pisze drętwo bo czytał Grę w Kości to uspokajam. Cykl poswiecony Świętosławie to rasowa powieść. Historia tutaj płynie. Postacie historyczne, ale też te fikcyjne to ludzie z krwi i kości. Przygotowanie historyczne godne pochwały. A przecież powieści aż roi się od przygód, marzeń, facycynacji i różnych uczuć. Od Anglii aż po Ruś Kijowską. Od Poznania aż po dalekie fiordy Norwegii jesteśmy wszędzie tam, gdzie wikingowie szukali sławy, władzy i bogactwa. Harald Sianozęby, Swen Widłobrody, Eryk Zwycięzki i Olaf Tryggvason. Niebawem jednak pojawi się największy z nich Kanut Wielki. Syn Świętosławy. Bratanek Bolesława Chrobrego.
 
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2625
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 142 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy

Re: Harda i Krolowa czyli Świętosława według Cherezińskiej

Post autor: Fantomas »

A to krótki film, który przybliży Wam postać Hardej

 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”