Znalezione w sieci

Dział poświęcony ciekawym linkom
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

zbychowiec pisze:Ja też pamiętam tą relację w Kronice. Nie pamiętałem jednak końcowej sceny. Coś ten Jan smutny, a przecież powinien się cieszyc. Co on sobie może myśleć? "Nie tak sobie wyobrażałem życie po ukończeniu tego mostu."? "Co ja teraz będę robił, skoro most jest ukończony?"
Myślę, że to było jak zrobienie styliska do grabi. Po prostu zbudował sobie most, bo nie miał innego wyjścia. 3 lata to dużo, ale to pojęcie względne. Zrobił, bo nie miał innego wyjścia. Ciekawe, czy miał zgodę budowlaną? Dzisiaj bez zgody, kazali by mu jeszcze go rozebrać.
Chociaż z drugiej strony zdobycie wtedy cementu na most, to chyba największe wyzwanie.

Nie mniej jednak, jest to kolejne miejsce na mojej mapie do obejrzenia.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Malbork widziany z innej strony

Post autor: VdL »

Pamiętacie tę historię? Ciekawe, czy to nie czasem kolejny Wąż Morski?

po raz pierwszy została ujawniona w programie "NAUTILUS RADIA ZET". Wstrząsnęła tysiącami ludzi.

Ta historia zaczęła się w momencie, kiedy w rodzinie państwa G. mały Marcinek zaczął mówić. Dwuletnie dziecko co chwilę pytało, dlaczego nikt nie jeździ na koniach i nie nosi zbroi. Początkowo rodzice podejrzewali, że za wszystkim stoi dziecięca fantazja. Bezskutecznie szukali książek, z których Marcin mógł o tym przeczytać. Im dziecko było starsze, tym jednak opowiadana przez niego historia była coraz ciekawsza.
Ku przerażeniu najbliższych Marcin oświadczył, że na ziemi nie jest pierwszy raz. W swoim poprzednim życiu był rycerzem, jeździł na koniu, nosił zbroję i uczestniczył w pojedynkach. Miał rodzinę, żonę i sześcioro dzieci. Mieszkał w zamku i miał własnego króla, choć " nie był bardzo ważnym rycerzem ".

Tu zaczyna się część opowieści chłopca, która zapiera dech w piersiach. Marcin pamięta dzień, kiedy przyszło mu stoczyć pojedynek na miecze. Obok niego walczył jego giermek. Chłopiec utrzymuje, że w tym pojedynku został zabity. Jest to o tyle niezwykłe, że kilkuletnie dzieci przeważnie w wymyślanych przez siebie historiach kreują się na bohaterów. Marcin przeciwnie, mówi że przegrał! Wspomina, że z góry obserwował swoje własne ciało, z którego po śmiertelnym ciosie mieczem sączyła się krew. Następnie opowieść Marcina przypomina jako żywo relacje ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną. Dziecko opisuje świetlisty tunel, który pojawił się obok miejsca ostatniej walki. Tunelem udał się w stronę światła do cudownej krainy, gdzie było mu bardzo dobrze. Tam spotkał niezwykłe istoty, które nazywa aniołkami.
" One były zupełnie przezroczyste, można było przez nie przelatywać " - opowiada mi dziecko - " Nie musieli nic mówić, a ja i tak wiedziałem co chcą powiedzieć".
Według chłopca tam, gdzie był, jest bardzo jasno i bezpiecznie. Są tam miliony takich ludzi, jak na Ziemi. Nie można jednak tam przebywać wiecznie. Trzeba wrócić na Ziemię, aby dalej się uczyć.
" Każdy musi wrócić, tak samo jak każdy jest malutki, potem duży, a później przychodzi od aniołków do brzuszka mamusi " - mówi Marcin dziwiąc się, że nie wiem tak oczywistych rzeczy.


Powrót na Ziemię

Kiedy zbliżał się czas jego powrotu na Ziemię, Marcin ma do wyboru miejsce, czas, a nawet rodzinę. Jest zmęczony wojnami, nie chce więcej krwi i pojedynków. Kiedy pytam go o jego obecnych rodziców potwierdza, że przed swoim narodzeniem znał ich oboje. Pamięta nawet, jak przyszedł do brzuszka mamusi! Jednak to, co tak naprawdę przyciągnęło go do rodziny G., była jego była żona z czasów, kiedy był rycerzem. Z relacji chłopca wynika, że jego żona reinkarnowała się jako Monika. Ma dwadzieścia lat i jest dla niego ciocią. Nie jest to jednak jedyna osoba, którą Marcin pamięta z czasów, kiedy był rycerzem. Kolejną reinkarnacją z odległych czasów jest jego babcia, którą nazywa imieniem Gizela.
" Marcin był zdumiony, że babcia nie pamięta czasów, kiedy nosiło się zbroję i mieszkało w zamkach" - mówi matka Marcina - " Często opowiada, że przychodził do niej ze swoimi synami, zaś najstarszy był do niej niezwykle podobny..."


Mieszkałem w tym zamku!

Marcin opisuje mnóstwo szczegółów ze swojego rycerskiego życia. W tamtych czasach ludzie mieszkali w zamkach, ale także w namiotach. Bardzo wielu jeździło na koniach. Wokół zamków urządzano turnieje. Rycerze, tacy jak on, mieli własnych giermków i uczestniczyli w pojedynkach.
" A czy kiedy byłeś duży, to miałeś długopis, taki jak ten? " - pytam Marcina pokazując mojego Parkera.
" Nie było wtedy takich, ale pisaliśmy przy pomocy piór. Takich, jakie mają ptaszki " - odpowiada ze spokojem Marcin. Rodzice często pokazywali mu zdjęcia i rysunki różnych budowli z czasów średniowiecza. Chłopiec żadnej sobie nie przypominał. Dopiero kiedy na wakacjach cała rodzina G. pojechała do Malborka, chłopiec rozpoznał zamek.

" Mieszkałem tu, w tamtym skrzydle. Jak przyjechał król, to nas z niego wyrzucili, ale tylko na chwilę" - oświadczył zdumionym rodzicom. Okazało się, że zna znakomicie cały układ zamku. Wiedział, gdzie w dawnych czasach podnoszono konie z rycerzami do góry, gdzie były stajnie i gdzie odbywały się pojedynki. Co ciekawe, nie pamiętał w ogóle krzyżaków. Przewodnik zaprowadził chłopca do zbrojowni. Tam Marcin rozpoznał zbroje i stroje, które noszono w czasach, kiedy był na zamku. Z setek rekwizytów wybierał bezbłędnie te, które były z lat 1550-1600. Było to już po Hołdzie Pruskim, a więc wtedy na zamku krzyżaków już nie było! To nie jest jedyna rzecz potwierdzająca relację chłopca. I tak Marcin od małego opowiadał, że mieszkał w zamku, gdzie była podłoga w krawaty. Dopiero na miejscu okazało się, że posadzka komnat w Malborku jest zrobiona w charakterystyczne, czarno-białe romby. Chłopiec narzekał także na oświetlenie w zamierzchłych czasach. Jego zdaniem pod sufitami były świeczniki z normalnymi świecami, z których " strasznie kapało ".


Reinkarnacja istnieje.

" Nie wierzyłam w reinkarnację i nigdy się nad tym nie zastanawiałam " - mówi mama Marcina - " Teraz jednak jest dla mnie oczywiste, że zjawisko kolejnych wcieleń dusz istnieje ". Jej zdaniem Marcin nie miał szans tego wszystkiego wymyśleć. Niemożliwe jest także, aby taką ilość szczegółów poznał z książeczek z obrazkami, czy nawet z telewizji.
" Przecież on o tym, że był rycerzem, zaczął opowiadać, jak miał niecałe dwa lata! " - dodaje ojciec Marcina. Z całej rodziny Marcin najbardziej jest przywiązany do swojej cioci Moniki, która - jak utrzymuje - kiedyś była jego ukochaną żoną. Kiedy przeprowadzam na miejscu wywiad, nie schodzi jej z kolan.
Marcin opowiada o swojej historii coraz rzadziej. Początkowo był zdziwiony, że nikt wokół niego nie pamięta rycerzy, koni i pojedynków. To niezwykły przypadek, nawet na skalę światową. Bardzo rzadko zdarza się, żeby dziecko tak dokładnie pamiętało swoje poprzednie wcielenie. Każdy z nas częściowo pamięta swoje poprzednie życia. Każdy miał bowiem przynajmniej raz sytuację, kiedy to pewne miejsca czy nawet utwory muzyczne słuchane po raz pierwszy, wydawały się dziwnie znajome....

źródło:http://www.paranormalne.pl/topic/879-ni ... -marcinka/
Ostatnio zmieniony 11 lut 2017, 09:45 przez VdL, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

Ciekawe . :-)
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Real Russia

Post autor: johny »

świetny videoblog o Rosji!!! Kapitalne! Jest tego coś ok. 100 odcinków. Koleś pokazuje Rosję taką jaka jest w rzeczywistości.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8868
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Post autor: TomaszK »

Jakby ktoś miał taką możliwość to zapraszam do Warszawy na najbliższy wtorek https://przystanekhistoria.ipn.gov.pl/p ... utego.html
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:Jakby ktoś miał taką możliwość to zapraszam do Warszawy na najbliższy wtorek https://przystanekhistoria.ipn.gov.pl/p ... utego.html
Szkoda, że ta Warszawa jest tak daleko.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3895
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 117 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

TomaszK pisze:Jakby ktoś miał taką możliwość to zapraszam do Warszawy na najbliższy wtorek
A będzie jakaś transmisja na żywo tego wydarzenia, a może będzie rejestrowane?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

Barabasz pisze: A będzie jakaś transmisja na żywo tego wydarzenia, a może będzie rejestrowane?
Dobrze by było gdyby ktoś to zarejestrował i podzielił się z nami.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8868
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Post autor: TomaszK »

Barabasz pisze:A będzie jakaś transmisja na żywo tego wydarzenia, a może będzie rejestrowane?
Na żywo chyba nie, ale wiem, że w sieci można oglądać zarejestrowane wcześniejsze spotkania.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3895
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 117 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

TomaszK pisze:
Barabasz pisze:A będzie jakaś transmisja na żywo tego wydarzenia, a może będzie rejestrowane?
Na żywo chyba nie, ale wiem, że w sieci można oglądać zarejestrowane wcześniejsze spotkania.
To nawet lepiej, gdyż na żywo nie zawsze jest się dostępnym. A tak będzie można sobie spokojnie posłuchać. TomaszKu, poprosimy zatem o odnośnik do nagrania później, zapowiada się ciekawie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2722
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 66 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Nordic Harley Days 2016 - Lofoty, Norwegia.



Warto obejrzeć choćby dla widoków.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Post autor: johny »

irycki pisze:Nordic Harley Days 2016 - Lofoty, Norwegia.



Warto obejrzeć choćby dla widoków.
Coś nieprawdopodobnego! irycki byłeś tam? Ja zdecydowanie stawiam Norwegię jako cel mych najbliższych podróży! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2722
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 66 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Nie, nie byłem. Ale kiedyś tam dotrę na motorze :). To jeden z moich celów.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Post autor: johny »

irycki pisze:Nie, nie byłem. Ale kiedyś tam dotrę na motorze :). To jeden z moich celów.
To może razem, Ty na moto a ja na 4 kółkach? :027:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2722
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 66 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Bardzo chętnie, ale najwcześniej za rok, w tym z przyczyn finansowych takie eskapady odpadają. :(

Generalnie to marzą mi się Lofoty, Drabina Trolli, a w drugą stronę to z kolei chciałbym przelecieć Transalpiną i Transfogarską
https://pl.wikipedia.org/wiki/Droga_Tra ... garska.jpg
tylko tutaj to trochę przerażają mnie temperatury. Jeździłem przy 30 stopniach na plusie, ale na Bałkanach to raczej będzie dolna granica :/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Post autor: johny »

irycki pisze:Bardzo chętnie, ale najwcześniej za rok, w tym z przyczyn finansowych takie eskapady odpadają.
Absolutnie, ten rok już mam ogarnięty! Namówimy Brunię i tez przyjedzie. W końcu Norwegia to ojczyzna Harrego Hole'a! :-)
Ostatnio zmieniony 03 mar 2017, 10:22 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7220
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

johny pisze: Namówimy Brunię i tez przyjedzie. W końcu Norwegia to ojczyzna Harrego Hole'a! :-)
Na Norwegie? Taaaak. Jest możliwość, ze mnie namówicie...😄
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7220
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

Z lotu ptaka piękne widoki. :-)
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7220
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

Prawda, ze piękne Eksploratorze?
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8868
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Post autor: TomaszK »

Barabasz pisze:
TomaszK pisze:Jakby ktoś miał taką możliwość to zapraszam do Warszawy na najbliższy wtorek
A będzie jakaś transmisja na żywo tego wydarzenia, a może będzie rejestrowane?
Transmisja jest dostępna tutaj :


Jakby kogoś interesowały wyniki badania ciała generała i innych ofiar katastrofy gibraltarskiej, ze zdjęciami, to zaczynam około ósmej minuty. Ale zachęcam do obejrzenia całości. Prokurator Dariusz Psiuk z którym miałem okazję współpracować, rozprawia się z kilkoma teoriami spiskowymi, np. że córka Sikorskiego została porwana przez NKWD, że włoscy nurkowie penetrowali wrak samolotu, że Anglicy pozostawili jakieś utajnione dokumenty. Ale z drugiej strony przedstawia nowe dziwne rzeczy, na które natknął się w różnych archiwach. Jak jestem przeciwnikiem teorii o zamachu, tak nabrałem wątpliwości.
Przerwa około dwunastej minuty została spowodowana przez pewnego pana awanturującego się bez związku z tematem, ktory ostatecznie opuścił salę dobrowolnie. Podobno z poprzedniego spotkania wyprowadziła go policja.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

Tomaszku, słucha się Ciebie z przyjemnością i z wielkim zainteresowaniem.
Jesteś bardzo profesjonalny i bardzo swobodny - gratuluję! :-)
Żaluję, że nie mogłam uczestniczyć.
Kiedy następne spotkanie z historią?
Widzę, że to spotkanie odbyło się w miejscu, gdzie jest "Przystanek historia".
Byłam tam kiedyś z moimi chłopcami i z Bertą na takim interesującym wydarzeniu, na którym opowiadano dzieciom o grach i zabawach z epoki PRL.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2017, 21:09 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8868
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Post autor: TomaszK »

Yvonne pisze: Widzę, że to spotkanie odbyło się w miejscu, gdzie jest "Przystanek historia".
Byłam tam kiedyś z moimi chłopcami i z Bertą na takim interesującym wydarzeniu, na którym opowiadano dzieciom o grach i zabawach z epoki PRL.
No tak, warszawski IPN jest bardzo prężny, krakowski jakoś mniej :-)
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3895
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 117 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Post autor: Barabasz »

Dziekuję TomaszKu za wspaniała dwugodzinną ucztę. Bardzo przjemnie było słuchać fachowych i rzeczowych wyjaśnień odnośnie tego historycznego incydentu. Oglądałem już kilka programów z tym związanych ale w większości skupiano się na niczym nie popartych teoriach udowadniających zamach bez żadnych dowodów - tutaj było całkiem inaczej.
Jestem dumny, że nasz kolega uczestniczył w takim wydarzeniu i był wiodącą osobą przy opisanych badaniach. Podobało mi się także format tego spotkania, brakuje takich w telewizji, a odszukanie samemu takich rzeczy w sieci jest bardzo trudne.
Był nawet mały wątek powiązany z Wyspą Złoczyńców mianowicie wspomnienie o pracy antropologów m.in o pracach Gierasimowa :-)
Jeszcze raz brawa. Mogliby nakręcić jakiś dokument o Twojej pracy byłoby to dużo ciekawsze niż taki Belle Epoque
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Post autor: johny »

O kurcze, widzę że to inicjatywa Piotra Zychowicza. Jego książka Obłęd 44 jest dla mnie genialna! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: Eksplorator63 »

Tomaszu brak mi słów super gratuluję :-)
:564: :564: :564: :564: :564:
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8868
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Post autor: TomaszK »

Dziękuję, dziękuję.
Do zgłębiania działalności Gerasimowa, rzeczywiście skłoniło mnie przeczytanie "Wyspy Złoczyńców".
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszKu, ja również jestem pod wrażeniem!
:564: :564: :564: :564: :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6410
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze:zaczynam około ósmej minuty
TomaszKu, jestem dumny, że zaliczam się do Twoich znajomych. :564:
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ciekawe linki”