Film Pan Samochodzik i Templariusze [2023 Netflix]

Dział poświęcony drugiej przygodzie Pana Samochodzika
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3911
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy

Film Pan Samochodzik i Templariusze [2023 Netflix]

Post autor: Barabasz »

Już prawie wszyscy zapomnieli o tej niby ekranizacji książki. Dziś właśnie ogłoszono nominacje do Węży 2024 czyli dla najgorszych filmów w 2023 r. I jak można było się podziewać Pan Samochodzik i Templariusze w reż. Antoniego Nykowskiego otrzymał sporo bo aż 10 nominacji, najwięcej ze wszystkich filmów.

Najgorsza produkcja - uzasadnienie: 
Za zepsucie filmowego samograja i zamienienie kultowych przygód Pana Samochodzika w imitujący przygody Bonda koszmarek może i na czterech kółkach, ale ewidentnie bez piątej klepki.
Najgorsza reżyseria - Antoni Nykowski
Najgorszy scenariusz - Bartosz Sztybor
Najgorsza rola męska - Mateusz Janicki
Najgorszy duet - Mateusz Janicki i samochód
Występ poniżej talentu - Sandra Drzymalska
Najgorszy sequel, prequel lub remake
Najbardziej żenująca scena - nowoczesne rozmowy harcerskie
Efekt specjalnej troski - walka z powietrzem w latarni oraz za Samochodzik

https://www.filmweb.pl/news/WĘŻE+2024%3 ... ze"-154613
 
Ciekawe ile  z tego dostanie?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13053
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 192 razy

Re: Film Pan Samochodzik i Templariusze [2023 Netflix]

Post autor: Yvonne »

Grubo :)

Ciekawe ile "nagród" zgarną?
Nie z wszystkimi kategoriami się zgadzam, ale uzasadnienie najgorszej produkcji bardzo trafne.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11666
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 249 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Re: Film Pan Samochodzik i Templariusze [2023 Netflix]

Post autor: johny »

Generalnie, BUBEL DEKADY! Jak okropny jest to film świadczy to, ze kompletnie o nim zapomniałem a przypomniały mi to coś powyższe posty.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3911
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy

Re: Film Pan Samochodzik i Templariusze [2023 Netflix]

Post autor: Barabasz »

Yvonne pisze: 15 mar 2024, 15:46...Nie z wszystkimi kategoriami się zgadzam, ale uzasadnienie najgorszej produkcji bardzo trafne.
 
Dla mnie Mateusz Janicki i Sandra Drzymalska zagrali całkiem poprawnie gorzej za to wg mnie z rolą Marii Dębskiej i Anny Dymnej.
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13053
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 192 razy

Re: Film Pan Samochodzik i Templariusze [2023 Netflix]

Post autor: Yvonne »

Barabasz pisze: 15 mar 2024, 21:50
Yvonne pisze: 15 mar 2024, 15:46...Nie z wszystkimi kategoriami się zgadzam, ale uzasadnienie najgorszej produkcji bardzo trafne.

 
Dla mnie Mateusz Janicki i Sandra Drzymalska zagrali całkiem poprawnie gorzej za to wg mnie z rolą Marii Dębskiej i Anny Dymnej.
 

 
Zgadzam się całkowicie. 
 
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8889
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 402 razy

Re: Film Pan Samochodzik i Templariusze [2023 Netflix]

Post autor: TomaszK »

Myślałem że to tylko nasza  opinia. Okazuje się że nie jesteśmy odosobnieni.
kozłowski
Poszukiwacz przygód
Poszukiwacz przygód
Posty: 16
Rejestracja: 14 cze 2023, 12:08
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Film Pan Samochodzik i Templariusze [2023 Netflix]

Post autor: kozłowski »

Nie dość, że to gniot, to z książką praktycznie nie ma nic wspólnego. Równie dobrze mógłby się nazywać Skarb Templariuszy i wtedy nikt by mu nie zarzucał, że zbrukał dobre imię pierwowzoru.
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3911
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy

Re: Film Pan Samochodzik i Templariusze [2023 Netflix]

Post autor: Barabasz »

Mamy wyniki Węży 2024. Nasz kandydat zdobył o dziwo tylko 2 nagrody z 10 nominacji:

Netfliksowy "Pan Samochodzik i Templariusze" zakończył wieczór z Wężami dla "najgorszego sequela, remake'u lub prequela" i za najbardziej żenującą scenę. Jaką? Scenę "nowoczesnych rozmów harcerskich".

Najgorszym filmem 2023 został film pt. Blef doskonały
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 540
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy

Re: Film Pan Samochodzik i Templariusze [2023 Netflix]

Post autor: Ater »

Netfliksowy "Pan Samochodzik i Templariusze" ma kilka niedociągnięć ;)


 
Za ten post autor Ater otrzymał podziękowania (total 2):
johny (25 kwie 2024, 14:18) • TomaszL (26 kwie 2024, 13:44)
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3911
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 139 razy

Re: Film Pan Samochodzik i Templariusze [2023 Netflix]

Post autor: Barabasz »

Dzisiaj przeczytałem w Nowej Fantastyce wywiad ze scenarzystą Bartoszem Sztyborem. Odnośnie znanej nam ekranizacji było jedno pytanie:

- Ale za to fani Pana Samochodzika, do którego nowej filmowej adaptacji napisałeś scenariusz, nie mieli dla Ciebie litości.
- Nie mieli. (śmiech) Tyle wiadomości prywatnych, które odebrałem, z groźbami śmierci - to było ciekawe doświadczenie.
Teraz mówię o tym ze spokojem, ale to był hardkor. Abstrahując od tego, jaki ten film jest, czy się komuś podobał, czy nie,
to tak zmasowany atak gróźb, co zrobią mnie i mojej rodzinie, oskarżeń, że zniszczyłem polską popkulturę - to było wstrząsające!
Przez parę tygodni miałem problem z dojściem do siebie na poziomie emocjonalnym. W tych momentach odpalały mi się myśli typu
"Czy dało się inaczej? Jak inaczej mogłem to napisać?", ale też wiem, że nigdy nie chciałem robić adaptacji jeden do jednego.
Wiedziałem, że to bez sensu, fani może i tego chcą, ale gdy to dostaną, to nie będą zadowoleni - a przynajmniej takie miałem podejście.
Wiedziałem, że odejście od oryginału może spotkać się z krytyką; taki "Znachor", którego jeszcze nie widziałem, a który jest chyba
dużo bardziej wierny pierwowzorowi, przeszedł bez takiego wpierdolu. Więc może trzeba było właśnie bardziej jeden do jednego,
ale gdzie tu fun?

 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6422
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 214 razy
Otrzymał podziękowań: 149 razy
Kontakt:

Re: Film Pan Samochodzik i Templariusze [2023 Netflix]

Post autor: PawelK »

Barabasz pisze: 10 maja 2024, 22:17 Dzisiaj przeczytałem w Nowej Fantastyce wywiad ze scenarzystą Bartoszem Sztyborem. Odnośnie znanej nam ekranizacji było jedno pytanie:

- Ale za to fani Pana Samochodzika, do którego nowej filmowej adaptacji napisałeś scenariusz, nie mieli dla Ciebie litości.
- Nie mieli. (śmiech) Tyle wiadomości prywatnych, które odebrałem, z groźbami śmierci - to było ciekawe doświadczenie.
Teraz mówię o tym ze spokojem, ale to był hardkor. Abstrahując od tego, jaki ten film jest, czy się komuś podobał, czy nie,
to tak zmasowany atak gróźb, co zrobią mnie i mojej rodzinie, oskarżeń, że zniszczyłem polską popkulturę - to było wstrząsające!
Przez parę tygodni miałem problem z dojściem do siebie na poziomie emocjonalnym. W tych momentach odpalały mi się myśli typu
"Czy dało się inaczej? Jak inaczej mogłem to napisać?", ale też wiem, że nigdy nie chciałem robić adaptacji jeden do jednego.
Wiedziałem, że to bez sensu, fani może i tego chcą, ale gdy to dostaną, to nie będą zadowoleni - a przynajmniej takie miałem podejście.
Wiedziałem, że odejście od oryginału może spotkać się z krytyką; taki "Znachor", którego jeszcze nie widziałem, a który jest chyba
dużo bardziej wierny pierwowzorowi, przeszedł bez takiego wpierdolu. Więc może trzeba było właśnie bardziej jeden do jednego,
ale gdzie tu fun?

 

 
Jakoś słabo mi się chce wierzyć, że ktoś tak się emocjonuje Panem Samochodzikiem, że wypisywał "życzenia śmierci" jakiemuś nołnejmowi, który nigdy nie był scenarzystą filmowym i po tak spektakularnej klapie raczej nie będzie. Poza tym gdzie są ci ludzie, którzy są tak zafascynowani PSem, że byli w stanie znaleźć kontakt do tego człowieka i wysyłać mu prywatne wiadomości? Wyobrażacie sobie, że ktoś siedzi w domu w otoczeniu książek i gadżetów związanych z Panem Samochodzikiem, jest ortodoksyjnym wielbicielem i... nie istnieje w Internecie? Moim zdaniem to kolejny słaby scenariusz stworzony przez tego pana. Ośmieszył się w produkcji filmowej i próbuje odzyskać twarz przez idiotyczne opowieści o jakichś anonimach grożących mu złymi rzeczami. A jeśli pan Sztybor (tak się nazywa?) chce sobie robić fun, to jest szerokie pole do popisu w postaci fanfików, może sobie tworzyć do woli, nikt mu nie będzie groził, najwyżej nikt tego nie przeczyta.
Za ten post autor PawelK otrzymał podziękowania (total 2):
johny (10 maja 2024, 22:38) • irycki (11 maja 2024, 09:14)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6422
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 214 razy
Otrzymał podziękowań: 149 razy
Kontakt:

Re: Film Pan Samochodzik i Templariusze [2023 Netflix]

Post autor: PawelK »

A tak już bez żadnej emocji, gdyby to było dobre, to poza wyimaginowanymi ortodoksyjnymi fanami Pana Samochodzika, cały świat by to kupił, a jednak tego nie zrobił, więc by się przydało trochę autorefleksji temu scenarzyście komiksów.
Za ten post autor PawelK otrzymał podziękowania (total 2):
TomaszL (11 maja 2024, 07:48) • irycki (11 maja 2024, 09:14)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pan Samochodzik i Templariusze”