Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym twórczości Zbigniewa Nienackiego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Czesio1 »

TomaszL pisze: 16 lip 2023, 13:11 Czy można nie mieć zdania na temat Pana Samochodzika by Netflix?

Bo pierwsze 5 minut mnie załamało i stwierdziłem, że jeżeli będzie tak dalej, to ucieknę. Ale jakoś przeżyłem pierwsze 5 minut i powiem szczerze - czekam na akcję w Bieszczadach.

 
To ja byłem lepszy. Wytrzymałem kwadrans. I tyle brutalności tam było, tyle braku powiązania z książką że wyłączyłem. I nie wiem czy jest sens wraca do pozostałej części filmu. 
​​​​​
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 533
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Konfiturek »

Na Filmwebie Łukasz Muszyński w podcaście Movie się (https://www.filmweb.pl/video/Movie+si%C ... a%22-65943) ocenił nowego Samochodzika na 6/10. Żeby było śmieszniej... Taką samą notę dał najnowszej odsłonie Mission Impossible. Więc może ta adaptacja nie jest tak zła... Albo nowa Misja Niemożliwa jest tak kiepska?... :D :D
 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
kozłowski
Poszukiwacz przygód
Poszukiwacz przygód
Posty: 16
Rejestracja: 14 cze 2023, 12:08
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: kozłowski »

Na barkach Nienackiego i kultowego Pana Samochodzika Netflix chce się dorobić kasy. Faktycznie, gdyby nie podali tytułu z książki, nikt by o tym tak nie trąbił. Film zdecydowanie nastawiony na "dzisiejszego" widza, gdzie efekty specjalne mają przykryć grę aktorską i sens scenariusza. Mi osobiście to nie odpowiada, bo jestem wychowany na książkach mistrza Nienackiego i niestety porównywałem film z oryginałem. Książka jest w czołówce rankingu Samochodzików, film po miesiącu zostanie zapomniany. Prawdopodobnie tak samo jak ekranizacje z lat 80- tych i 90-tych. Jednak serial z Mikulskim bardziej mi się podobał.
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2625
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 142 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Fantomas »

Konfiturku komentujący "jadą go" w komentarzach. Czytając recenzję Piepiórki wreszcie zrozumiałem dla kogo jest ten netflixowski potworek. Po kolei jednak. Film nie jest dla:
- dzieci
- młodzieży
- fanów Pana Samochodzika.
Ten film jest dla jego genialnych "Twórców"! Jak również skupionego wokół tych "Twórców" środowiska.
Tylko oni wychwycą "smaczki" i zrozumieją ponadczasowe przesłanie "dzieła", którego zwykli ludzie nie rozumieją!
Oto Pan Samochodzik naszych czasów! Człowiek, legeda, ikona na miarę ambicji i potrzeb jego Twórców. Film zaspokajający samozachwyt tej niezwykłej Elity.
 
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 533
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Konfiturek »

Jednak nie. Nie obejrzę. Naprawdę próbowałem. Ne tego rodzaju przygód oczekiwałem.

Pan Bartosz (ten od scenariusza) obrał bardzo ryzykowny sposób na rozwój swojej kariery. Wziął się za pisanie scenariusza do kolejnego hitu - "Lady Janosik". Zapewne powie, że jest wielkim miłośnikiem serialu z Perepeczką.
Czekam na następne pomysły.

Obrazek
 
 Ech... Nie będę już więcej drążył.
 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 561
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Vasco »

Okazało się, że p. Janickiego widziałem nie tylko w Hamlecie w Słowackim ale także w tytułowej roli Komedy w Nowym w Łodzi. Ale tam kojarzyłem chyba tylko jednego aktora, więc nie dziwne, że go nie zapamiętałem :(
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2625
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 142 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Fantomas »

Vasco jam nie ekspert, ale mi się wydaje, że gra dość siermiężnie można powiedzieć drewnianie. Mówię to jako calkowity laik. Mylę się?
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5295
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Mysikrólik »

Ale wygląda na sympatycznego człowieka.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8868
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: TomaszK »

Cytat z wywiadu Bartosza Sztybora, scenarzysty fimu, dla Gazety Wyborczej:
Miesiąc temu miałem spotkanie na festiwalu fantastyki Pyrkon i tam trochę mówiłem o "Samochodziku". Kilka lat temu napisałem adaptację komiksową "Wiedźmina", więc już trochę z fandomami, z fanami miałem do czynienia, i mówiłem że tę walkę o "Wiedźmina" jakoś przeżyłem. Wtedy prowadzący spotkanie powiedział mi, że fani "Pana Samochodzika" to są ultrasi w porównaniu do fanów "Wiedźmina". 
Być może wbrew intencjom pana Bartosza, ale odbieram to jako komplement :564:
 
Za ten post autor TomaszK otrzymał podziękowania (total 2):
TomaszL (03 sie 2023, 20:08) • Czesio1 (03 sie 2023, 21:35)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: johny »

TomaszK pisze: 03 sie 2023, 18:21 Cytat z wywiadu Bartosza Sztybora, scenarzysty fimu, dla Gazety Wyborczej:
Miesiąc temu miałem spotkanie na festiwalu fantastyki Pyrkon i tam trochę mówiłem o "Samochodziku". Kilka lat temu napisałem adaptację komiksową "Wiedźmina", więc już trochę z fandomami, z fanami miałem do czynienia, i mówiłem że tę walkę o "Wiedźmina" jakoś przeżyłem. Wtedy prowadzący spotkanie powiedział mi, że fani "Pana Samochodzika" to są ultrasi w porównaniu do fanów "Wiedźmina". 
Być może wbrew intencjom pana Bartosza, ale odbieram to jako komplement :564:
 

 
Niektórych określiłbym jak hoolsów. :-D
 
 
Za ten post autor johny otrzymał podziękowanie:
TomaszL (04 sie 2023, 21:28)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Czesio1 »

Wygląda na to, że nie będzie kontynuacji:
Netlix kasuje projekt
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: johny »

Czesio1 pisze: 04 paź 2023, 10:52 Wygląda na to, że nie będzie kontynuacji:
Netlix kasuje projekt

 
I bardzo dobrze. Ciszej nad tą trumną...
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3895
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 117 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Barabasz »

Ja żałuję, liczyłem że wyciągną wnioski, zmienia podejście i kolejny film będzie lepszy.
Za ten post autor Barabasz otrzymał podziękowanie:
TomaszL (04 paź 2023, 21:09)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5295
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Mysikrólik »

Dużo gorszy nie mógł być.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8868
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: TomaszK »

"Na decyzji zaważyły liczne negatywne recenzje ze strony krytyków i widzów" - no i znów nasza wina...
 
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6410
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze: 04 paź 2023, 13:16 "Na decyzji zaważyły liczne negatywne recenzje ze strony krytyków i widzów" - no i znów nasza wina...
 

 
Jest kilka rozwiązań w takiej sytuacji. Można olać recenzje i dalej robić słabo, tak jak dotychczas, można dalej nie robić, bo się nie umie albo można wyciągnąć wnioski i zrobić lepiej. Krytykując nie mieliśmy świadomości, którą opcję wybiorą.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2625
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 142 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Fantomas »

TomaszK pisze: 04 paź 2023, 13:16 "Na decyzji zaważyły liczne negatywne recenzje ze strony krytyków i widzów" - no i znów nasza wina...
 

 
Trzeba było nazwać swoje dzieło "Gburowaty blondyn w dziwnym samochodzie czyli historia o poszukiwaniu złotej rurki o niesamowitej mocy". No cóż, wszystkie krytyczne recenzje były w 100% uzasadnione. Od czasu pierwszych "przecieków" wróżyłem klapę i wywróżyłem. Nie widziałem w tym "dziele" żadnego pozytywu i szczerze przyznaję, że nic mi się nie podobało. Szkoda, że prawa do ekranizacji ma Netflix, bo HBO albo Starz zrobiliby z tego świetną serię. A na koniec mam nadzieję, że kariery szanownych twórców "Pana Samochodzika" AD 2023 właśnie wyhamowały. Ktoś, kto z samograja robi gniota nie koniecznie powinien od razu doczekać się szansy na rehabilitacje. Brawo Netflix!
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6410
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 04 paź 2023, 15:10
TomaszK pisze: 04 paź 2023, 13:16 "Na decyzji zaważyły liczne negatywne recenzje ze strony krytyków i widzów" - no i znów nasza wina...
 


 
Trzeba było nazwać swoje dzieło "Gburowaty blondyn w dziwnym samochodzie czyli historia o poszukiwaniu złotej rurki o niesamowitej mocy". No cóż, wszystkie krytyczne recenzje były w 100% uzasadnione. Od czasu pierwszych "przecieków" wróżyłem klapę i wywróżyłem. Nie widziałem w tym "dziele" żadnego pozytywu i szczerze przyznaję, że nic mi się nie podobało. Szkoda, że prawa do ekranizacji ma Netflix, bo HBO albo Starz zrobiliby z tego świetną serię. A na koniec mam nadzieję, że kariery szanownych twórców "Pana Samochodzika" AD 2023 właśnie wyhamowały. Ktoś, kto z samograja robi gniota nie koniecznie powinien od razu doczekać się szansy na rehabilitacje. Brawo Netflix!

 
Prawa do ekranizacji ma Orphan Studio.
 
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 538
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Ater »

Film nie był taki najgorszy. Istniało ryzyko, że produkcja wyciągnie wnioski z pierwszej części i druga byłaby lepsza, a tak za 20 lat powstanie nowy film o Panu Samochodziku.
Za ten post autor Ater otrzymał podziękowanie:
TomaszL (04 paź 2023, 21:10)
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2625
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 142 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Fantomas »

No jak na scenarzystę, który nie umie czytać i na reżysera, który nie umie reżyserować to nie był najgorszy. A szczerze to twórcy mogą sobie sami podziękować: 1.Trzeba było zacząć od innej części. 2. Przeczytać książkę. 3. Zrozumieć, że to film dla dzieci i młodszych nastolatków. 4. Zapamiętać, że nie ma w nim miejsca na współczesną ideologię. 5. Wiernie i lekko oddać realia lat 70-tych i 80-tych (no może kilka żarcików z przymrużeniem oka).
 
 
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Czesio1 »

Ater pisze: 04 paź 2023, 16:21 Film nie był taki najgorszy. Istniało ryzyko, że produkcja wyciągnie wnioski z pierwszej części i druga byłaby lepsza, a tak za 20 lat powstanie nowy film o Panu Samochodziku.

 
Jak mają powstawać takie ekranizacje jak ta Netflixa to już lepiej niech nic nowego nie kręcą. 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1756
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 481 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: TomaszL »

Jak dla mnie nie było tak źle. "Pan Samochodzik" zinterpretowany jako "Pan który sam chodzi" całkiem udane. Fakt, że Pani Anna Dymna lepiej wyglądała w Znachorze. Znacznie lepiej. Była po prostu "urocza" a sam film miał szczęście do obsady.

Netflix osiągnął cel - kontrowersyjnym filmem spowodował, że odmieniamy słowo Netflix przez prawie wszystkie przypadki ....
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3895
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 117 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Barabasz »

Czesio1 pisze:Jak mają powstawać takie ekranizacje jak ta Netflixa to już lepiej niech nic nowego nie kręcą.
 
Czy ja wiem, zawsze można chociaż podyskutować i pokrytykować na forum Samochodzika film jaki by on nie był. To jest to co nas tu łączy w odróżnieniu do taplania się w bagnie tematu o polityce, który kompletnie nie pasuje do tego miejsca.
 
 
Za ten post autor Barabasz otrzymał podziękowania (total 4):
irycki (05 paź 2023, 08:28) • TomaszL (05 paź 2023, 09:58) • Mysikrólik (05 paź 2023, 11:22) • Ater (05 paź 2023, 11:47)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 561
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Vasco »

Barabasz pisze: 04 paź 2023, 22:17 To jest to co nas tu łączy w odróżnieniu do taplania się w bagnie tematu o polityce, który kompletnie nie pasuje do tego miejsca.
 
O to to...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1756
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 481 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: TomaszL »

Barabasz pisze: 04 paź 2023, 22:17 taplania się w bagnie tematu o polityce, który kompletnie nie pasuje do tego miejsca

 
Też uważam, że spory polityczne nas Forowiczów ... nie pasują do tego miejsca. Ale przyznaję, że czytam to co Forowicze piszą w sensie przytaczania faktów politycznych. Dzięki temu wiem, że coś ważnego mnie nie ominęło. Sprawdzonych faktów. A są na Forum osoby, które poświęcają swój czas by śledzić obszar polityki i dzielą się z nami obserwacjami. Żeby była Przygoda musimy wiedzieć, że są warunki na Przygodę, musi być wewnętrzny spokój a nie strach czy przerażenie przed czymś. Jeżeli chcemy uciekać przed problemami, to te problemy nas tak i tak dopadną w jeszcze większej skali. Zatem spory nie, ale zwracanie uwagi na pewne problemy jak najbardziej.
 
 
Za ten post autor TomaszL otrzymał podziękowania (total 3):
PawelK (05 paź 2023, 10:36) • johny (05 paź 2023, 10:38) • Fantomas (05 paź 2023, 14:32)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 561
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Vasco »

Bartosz Sztybor otrzymał Hugo, jedną z najważniejszych nagród z fantastyki.

https://alejakomiksu.com/nowosci/27004/ ... ugo-Award/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3895
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 117 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Barabasz »

Czyli w jednym roku największe uznanie czyli światowa nagroda Hugo za komiks Cyberpunk 2077 i największą porażka za scenariusz do Pana Samochodzika.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2625
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 142 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Fantomas »

Znak to wiadomy, że chłop komiksów powinien się trzymać!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne Pan Samochodzik i Nienacki”