Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym twórczości Zbigniewa Nienackiego
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Yvonne »

Hanka pisze: 12 lip 2023, 11:00 Ja z zaciekawieniem obejrzałam. Może zobaczyłam to, czego się spodziewałam i nie jestem rozczarowana.

 
Ja jestem bardzo rozczarowana.
Czułam, że to będzie złe, ale nie sądziłam, że aż tak :(
Za ten post autor Yvonne otrzymał podziękowanie:
oldmalarz (12 lip 2023, 22:34)
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2625
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 142 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Fantomas »

Po tym co wyżej przeczytałem wnioskuję, że wszystkie krytyczne uwagi, które się pojawiły na forum przed premierą były hmm zbyt wyważone. No to ładna masakra musi być, skoro nawet Yvonne kręci nosem :-D
 
 
 
Za ten post autor Fantomas otrzymał podziękowanie:
oldmalarz (12 lip 2023, 23:11)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: johny »

Na szczęście jest dzisiaj naprawdę ciekawa premiera. FLAPJACK wypuszcza nowego singla promującego nową płytę! :-D
 
 
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Yvonne »

johny, jak będzie tam ktoś z Netflixa to spytaj proszę w moim imieniu, czy naprawdę nie stać ich na konsultacje językowe?
Jak można łacińskie "tuus" wymawiać jako "tus"??? :(
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1756
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 481 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: TomaszL »

Yvonne pisze: 12 lip 2023, 11:45 johny, jak będzie tam ktoś z Netflixa to spytaj proszę w moim imieniu, czy naprawdę nie stać ich na konsultacje językowe?
Jak można łacińskie "tuus" wymawiać jako "tus"??? :(

 

Johny !!! Yvonne się poleca jako konsultant językowy !!! W razie czego przedstawicielom Netflixa mów, że Yvonne jest zachwycona Panem Samochodzikiem i jej marzeniem jest dołożyć swoja symboliczną cegiełkę do następnej produkcji Netflixa o Panu Samochodziku.

PS. Tylko nie podawaj szczegółów, że Yvonne jest zachwycona Panem Samochodzikiem KSIĄŻKOWYM, oraz że kto nie przejdzie pytań konkursowych na minimum 80% ZNIKA z planu zdjęciowego. Wtedy Yvonne zaprosi finalistów wszystkich wcześniejszych konkursów zlotowych na plan zdjęciowy i kręci własną wersję - to jest ta CEGIEŁKA. 
Za ten post autor TomaszL otrzymał podziękowanie:
VdL (12 lip 2023, 15:45)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Yvonne »

TomaszL pisze: 12 lip 2023, 12:39
Yvonne pisze: 12 lip 2023, 11:45 johny, jak będzie tam ktoś z Netflixa to spytaj proszę w moim imieniu, czy naprawdę nie stać ich na konsultacje językowe?
Jak można łacińskie "tuus" wymawiać jako "tus"??? :(


 

Johny !!! Yvonne się poleca jako konsultant językowy !!! W razie czego przedstawicielom Netflixa mów, że Yvonne jest zachwycona Panem Samochodzikiem i jej marzeniem jest dołożyć swoja symboliczną cegiełkę do następnej produkcji Netflixa o Panu Samochodziku.

PS. Tylko nie podawaj szczegółów, że Yvonne jest zachwycona Panem Samochodzikiem KSIĄŻKOWYM, oraz że kto nie przejdzie pytań konkursowych na minimum 80% ZNIKA z planu zdjęciowego. Wtedy Yvonne zaprosi finalistów wszystkich wcześniejszych konkursów zlotowych na plan zdjęciowy i kręci własną wersję - to jest ta CEGIEŁKA. 

 
Podoba mi się taka wizja :)
Za ten post autor Yvonne otrzymał podziękowanie:
TomaszL (12 lip 2023, 18:34)
złoczyńca
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 355
Rejestracja: 26 mar 2014, 14:09
Tytuł: rozglądam się
Miejscowość: ćmiłów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: złoczyńca »

od "Nowa adaptacja powieści Zbigniewa Nienackiego "Pan Samochodzik i templariusze" w reżyserii Antoniego Nykowskiego jest nieudana"

do "Film jest całkiem niezłą komercyjną produkcją i tu zdaje egzamin. Warto go docenić za to, czym jest - przyjemną rodzinną rozrywką."

to można wyczytać z dzisiejszych recenzji:

https://www.onet.pl/film/onetfilm/pan-s ... 8,681c1dfa

i

https://film.interia.pl/recenzje/news-p ... Id,6896333
Vasco
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 561
Rejestracja: 24 sie 2016, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Vasco »

Oddajcie mi moje 43 zł :(

A poważnie, to nie jest najgorszy film przygodowy dla młodzieży (chociaż nazwania kaplicy kościołem nie wybaczę) ale na pewno nie jest to PS :( Jest trochę humoru, najbardziej mnie rozśmieszyła ostatnia kwestia wypowiedziana w Muzeum Narodowym.

Z końcówki filmu wynika, która część będzie ekranizowana jako następna, tylko wydaje mi się, że nie będzie tam pewnej ważnej postaci...
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
złoczyńca
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 355
Rejestracja: 26 mar 2014, 14:09
Tytuł: rozglądam się
Miejscowość: ćmiłów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: złoczyńca »

Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Czesio1 »

złoczyńca pisze: 12 lip 2023, 14:37 wywiad z Mateuszem Janickim:

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1 ... dzika.html


 
""Książek o Panu Samochodziku autorstwa Zbigniewa Nienackiego wyszło piętnaście"
(...)
"i pierwsza z serii, czyli "Wyspa złoczyńców""


To chyba jakiś nowy kanon stworzył pan Janicki.
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Czesio1 »

Niestety zmiana planów, Audycja będzie jutro. 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: VdL »

Yvonne pisze: 12 lip 2023, 11:11
Hanka pisze: 12 lip 2023, 11:00 Ja z zaciekawieniem obejrzałam. Może zobaczyłam to, czego się spodziewałam i nie jestem rozczarowana.


 
Ja jestem bardzo rozczarowana.
Czułam, że to będzie złe, ale nie sądziłam, że aż tak :(

 
Weźcie pod uwagę to ze my jesteśmy coraz starsi, a klasyka PSa na stałym poziomie 10-12 lat. 
Moim zdaniem miarodajną opinią o filmie byłaby opinia naszych młodych forowiczow.
 
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8866
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: TomaszK »

Właśnie obejrzałem film i jestem zachwycony ! Trzyma w napięciu od początku do końca, świetne efekty specjalne, gra aktorska i reżyseria też niezłe. Oczywiście nie jest to wierna ekranizacja książki, a co najwyżej film "na motywach książki", ale wszystkie najważniejsze wątki zostały zachowane. Film ma na siebie zarobić a nie zachwycić garstkę koneserów porównujacych zgodność dialogów z treścią książki. Nawiasem mówiąc, pierwsza ekranizacja "Templariuszy", też  miała niewiele wspólnego z realiami książki, także w zakresie charakteru tytułowego bohatera. 
Drażni mnie ilość przemocy, ale syn uświadomił mi, że Netflix kręci filmy przeznaczone dla widza amerykańskiego. Pozytywnym akcentem jest to, że bedzie dalszy ciąg i już nawet zasygnalizowano, że to będzie "Tajemnica tajemnic". 
Czy ktoś zidentyfikował gdzie kręcono Kortumowo ? Nie podziemia ale  ruiny zamku.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6410
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze: 12 lip 2023, 19:29 Czy ktoś zidentyfikował gdzie kręcono Kortumowo ? Nie podziemia ale  ruiny zamku.

 
Jeszcze do Kortumowa nie doszedłem ale kręcili trochę w ruinach zamku Świny.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6410
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: PawelK »

PawelK pisze: 12 lip 2023, 19:43
TomaszK pisze: 12 lip 2023, 19:29 Czy ktoś zidentyfikował gdzie kręcono Kortumowo ? Nie podziemia ale  ruiny zamku.

 
Jeszcze do Kortumowa nie doszedłem ale kręcili trochę w ruinach zamku Świny.
W napisach końcowych jest jeszcze zamek Gryf w Proszówce.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Yvonne »

Tomaszku, nie mogę uwierzyć, że ta chała Ci się podobała.
Mnie nie podobało się prawie nic.
Z dorosłych postaci jedynie Anka.
Niezły był też Sokole Oko.
Kilka dialogów mnie rozbawiło.

Tomasz jest nadętym dupkiem. Karen, brak słów. Jedna mina i zero ciekawej kreacji.
Nawet Błaszczyk, którą lubię, zagrała fatalnie.
Anna Dymna zagrała chyba najgorszą rolę w swojej karierze.
Adios i jego banda to koszmarek.
Muzyka kiepska. Pasowała bardziej do Indiany Jonesa, niż do Samochodzika.

Piszesz, że znalazły się w filmie wszystkie elementy.
Ja ich nie zauważyłam.
Samochodzika w tym filmie jest zero.

No i nie wybaczę twórcom tego kaleczenia łaciny. I to przez kogo??? Przez historyka sztuki! Takich wpadek się nie wybacza.
 
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8866
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: TomaszK »

Yvonne pisze: 12 lip 2023, 20:58Tomasz jest nadętym dupkiem. Karen, brak słów. Jedna mina i zero ciekawej kreacji.
Nawet Błaszczyk, którą lubię, zagrała fatalnie.
Anna Dymna zagrała chyba najgorszą rolę w swojej karierze.
Muzyka kiepska. Pasowała bardziej do Indiany Jonesa, niż do Samochodzika.
Ale całość jest super ! "De gustibus non est disputandum", po prostu mamy odmienny gust. A ja cieszę się podwójnie, bo Pan Samochodzik ożył 30 lat po poprzedniej ekranizacji ("Latające machiny", to dopiero był idiotyzm !), a to znaczy, że nasze forum ma sens, bo Pan Samochodzik jest ponadczasowy !  
:564:
 
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8866
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: TomaszK »

PawelK pisze: 12 lip 2023, 20:29W napisach końcowych jest jeszcze zamek Gryf w Proszówce.  
Tak, to ten. A już miałem nadzieję, że to Papowo Biskupie, czyli nasze domniemane Kortumowo.
 
Konfiturek
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 533
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:25
Tytuł: Degustator porzeczek
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 32 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Konfiturek »

Tak mi się przypomniała scena z autobusu komunikacji miejskiej sprzed 3-4 tygodni. Wsiadam. W autobusie prawie same dzieciaki jadące do szkoły. Jedno miejsce zajęte przez 12-14 latka zajętego giercowaniem w telefonie, a obok plecak. Zwracam grzecznie uwagę, że chciałbym usiąść. "Spi..laj." Krótka treściwa odpowiedź. I co mu zrobisz? Nic. Bo jesteś dorosły i podejdzie pod paragraf.
Tak mi się to skojarzyło po obejrzeniu 4,5 minuty filmu, który właśnie przed chwilą próbowałem obejrzeć. Dalej nie dałem rady. Rzucanie nożami, mordobicie. Idealne intro dla filmu dla dzieci. Ja jednak żyję w innym świecie...
A tak w ogóle pozdrawiam z niebytu. Wróciłem dziś z rowerowej podróży z Mazur, przez Trójmiasto i wzdłuż wybrzeża Bałtyku do Szczecina. Rower, namiot i ja. Szybko zleciały te 2 tygodnie z dala od wszystkiego :/ Do tego inne problemy zawodowe i rodzinne.
 
Za ten post autor Konfiturek otrzymał podziękowanie:
johny (12 lip 2023, 23:28)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8866
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: TomaszK »

Konfiturek pisze: 12 lip 2023, 21:34I co mu zrobisz? Nic. Bo jesteś dorosły i podejdzie pod paragraf. 
Wyciągnąć szczawia za ucho, niech zna swoje miejsce w szeregu.
Ater
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 538
Rejestracja: 05 sie 2017, 22:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 39 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Ater »

Mnie film się podobał. Wciągnęła mnie akcja, choć ma słabe momenty jak zamknięcie milicjantów i bohaterów. Film jest adresowany do młodzieży i to jest jego plus, bo kolejne pokolenie może poznać postać, która nas oczarowała, a jakby by była skierowana do fanów to na jednej części by się skończył. Serial z Mikulskim odpowiadał czasom w których był kręcony, tak netflixowy pokazuje współczesny archetyp "poszukiwacza przygód". Cieszę się, że po 30 latach powstał nowy Pan Samochodzik, który otrzepał się z kurzu i dzielnie walczy z przeciwnikami.

PS. Mam pretensje, że zamiast S i O użyli N i E na określenie kierunków, ale dzisiaj nikt łaciny nie zna, a południkiem Greenwich powinna być Jerozolima.
 
 
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: oldmalarz »

O Jezu jezu ..😐😐..powinna być kara dla reżysera za takie coś. No szkoda naprawdę szkoda gotowe super scenariusze tak spartolić......szkoda wogole gadać ..
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Yvonne »

oldmalarz pisze: 12 lip 2023, 22:30 O Jezu jezu ..😐😐..powinna być kara dla reżysera za takie coś. No szkoda naprawdę szkoda gotowe super scenariusze tak spartolić......szkoda wogole gadać ..



 
Zgadzam się z Tobą.
I nie tylko ja.
Ocena na Filmwebie 3,4.
Dużo jedynek i dwójek.
 
 
 
Awatar użytkownika
oldmalarz
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1045
Rejestracja: 15 lis 2016, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 59 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: oldmalarz »

Yvonne pisze: 12 lip 2023, 22:34
oldmalarz pisze: 12 lip 2023, 22:30 O Jezu jezu ..😐😐..powinna być kara dla reżysera za takie coś. No szkoda naprawdę szkoda gotowe super scenariusze tak spartolić......szkoda wogole gadać ..







 
Zgadzam się z Tobą.
I nie tylko ja.
Ocena na Filmwebie 3,4.
Dużo jedynek i dwójek.
 
 
 




 
Noze które wbijają się w cialo na 1 cm ! Boze czy nikt kto byl na planie tego nie widział..? . Ja wiem ze stare dobre triki ze slynnych scen warto kopiowac ale niech by na litość Boga zrobili to dobrze ..niedoróbki gonią niedoróbki..sceny walki tragiczne  ..Batura zastapiony jakimś przyglupem z krainy deszczowców .Gromillo zyje i pozuje na "Q"  .Marczak kobietą? Jak "M" w Bondzie ? Tak lubiłem starego poczciwego Marczaka a tu taki zawód...i Petersen stary dziadyga go ratuje .😀 .a potem i tak is dead ...co tu jest grane ?..a ten skarb ..nieszczęsny skarb..pobija wszystko .wszelkie rekordy glupoty . jak nakręcą tajemnice tajemnic to zamiast woreczka z klejnotami co bedzie?... tajemniczy puch ktory zamieni sie w ideologie dobra dla swiata ?..ech..wracam na Jeziorak po starą dobrą przygode .. tam przynajmniej czuje prawdziwy klimat.. ....
 
 
 
 
Żeglarstwo - nie yachting :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: johny »

K****, tego się nie da odzobaczyć!!! Zdecydowanie wolę prawdziwego Indianę i prawdziwego 007. Kompletny DRAMAT! Wykastrowali PS-a ze wszystkiego za co go kochaliśmy. Dno.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2625
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 142 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Fantomas »

Nie oglądałem filmu. Wsiąkłem w opowieść Cherezińskiej o Świętosławie. Do rzeczy jednak. Zgodzę się z johnym też mam tak, że słyszę film przygodowy i od razu widzę "Miłość, szmaragd i krokodyl" oraz serię o Indianie Jonesie jako wzory "przygodówek", które powinny znaleźć sie w Severes. W każdym razie nie mogę uniknąć porownań do ww. klasyków. W nowym Samochodziku chciałbym zobaczyć swój chłopięcy świat, kiedy wszystko było proste. Z tego co piszecie to chyba zbyt wygórowane oczekiwania.
W polskim kinie najbardziej przeszkadza mi indolencja intelektualna i przepraszam za dosadny język zatwardzenie twórcze. Zdaje się, że w tym przypadku też mamy z tym zjawiskiem do czynienia. Skoro młody reżyser i scenarzysta na debiut wybierają nową wersję Pana Samochodzika i Templariuszy to coś jest zdecydowanie nie tak jak powinno. W dodatku z tego co słyszę zaliczyli kompromitację.
 
 
Ostatnio zmieniony 13 lip 2023, 08:23 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Yvonne »

johny pisze: 12 lip 2023, 23:27 K****, tego się nie da odzobaczyć!!! Zdecydowanie wolę prawdziwego Indianę i prawdziwego 007. Kompletny DRAMAT! Wykastrowali PS-a ze wszystkiego za co go kochaliśmy. Dno.


 
Pełna zgoda.
Myślałam, że może ja z racji wieku czegoś w tym filmie nie dostrzegam, ale wczoraj wieczorem napisał do mnie Sokole Oko: "Obejrzałem kawałek i dalej już nie mogę. Masakra."
 
Fantomas
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2625
Rejestracja: 30 lip 2018, 09:44
Podziękował;: 142 razy
Otrzymał podziękowań: 136 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Fantomas »

Nadto należy dodać są pomniki, których się nie tyka. Nie będzie nowego Potopu, nowych Krzyżaków. Nie będzie nowych Czterech Pancernych, czy Klossa. Nie te czasy, nie te umiejętności. Twórcy nowego Pana Samochodzika tej prawdy nie przyswoili.
 
 
Ostatnio zmieniony 13 lip 2023, 08:24 przez Fantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze: 13 lip 2023, 06:59 wczoraj wieczorem napisał do mnie Sokole Oko: "Obejrzałem kawałek i dalej już nie mogę. Masakra."


 
Ja wytrwałem kwadrans i dalej nie dałem rady oglądać. Zupełnie nie tego oczekiwałem po ekranizacji Pana Samochodzika. Ale może to moja wina, bo w filmie próbuję odnaleźć to wszystko co znam z kart książki? A może za szybko się zniechęciłem?
Mam wrażenie, że film ten bardziej pasuje do ekranizacji kontynuacji a nie kanonu.
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6410
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Re: Nowy film o Panu Samochodziku !!!

Post autor: PawelK »

Fantomas pisze: 13 lip 2023, 07:24 Nadto należy dodać są pomniki, których się nie tyka. Nie będzie nowego Potopu, nowych Krzyżaków. Nie będzie nowych Czterech Pancernych, czy Klosa. Nie te czasy, nie te umiejętności. Twórcy nowego Pana Samochodzika tej prawdy nie przyswoili.
 


 
Jeśli chodzi o te dwa pierwsze, to bym nie był taki pewny. A co do Klossa, to już udało się to spieprzyć.
 
Za ten post autor PawelK otrzymał podziękowanie:
Fantomas (13 lip 2023, 08:15)
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne Pan Samochodzik i Nienacki”