Ciekawostki z naszych miast

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym przygód na żywo
ODPOWIEDZ
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8868
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Post autor: TomaszK »

A czy to są w ogóle nasze cyfry ?
A swoją drogą, to osoba poniżej, ma na szyi znak wyglądający jak druga cyfra.
Awatar użytkownika
Nemsta
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 2098
Rejestracja: 13 wrz 2014, 23:23
Tytuł: Łajza archeologiczna
Miejscowość: Wyk
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nemsta »

Nasze, zdjęcie wykonane w środkowej Polsce ;)
To się bawimy :)
I to oczywiście 1
Potem mamy dziwny znaczek, który interpretuję jako połowę 8, zatem 4
Następny znaczek, może być interpretowany dwojako. Jako pochylone 7 ale i połowa rzymskiej X, czyli 5; chociaż ta druga wersja mało do mnie przemawia, gdyż równie dobrze można by zapisać to rzymskim V.
Ostatnia jest czytelna 8.
Mamy zatem datę 1478. Zakładamy, że właściwą.
Teraz przechodzimy do osoby poniżej. Właśnie, kto to jest? Wielu skłania się, że to znana postać, którą namalował ktoś pokroju "Mistrza z Czachowa". I ów symbol na ciele, co może oznaczać?
Obrazek
Awatar użytkownika
Babie_Lato
Forowy Lektor
Posty: 757
Rejestracja: 12 lis 2014, 14:47
Miejscowość: Wyk :)
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Babie_Lato »

Roch pisze: I to oczywiście 1
Potem mamy dziwny znaczek, który interpretuję jako połowę 8, zatem 4
Następny znaczek, może być interpretowany dwojako. Jako pochylone 7 ale i połowa rzymskiej X, czyli 5; chociaż ta druga wersja mało do mnie przemawia, gdyż równie dobrze można by zapisać to rzymskim V.
Ostatnia jest czytelna 8.
Mamy zatem datę 1478. Zakładamy, że właściwą.
Szukajcie, a znajdziecie ;)
Według mnie nie trzeba interpretować :P
Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nemsta
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 2098
Rejestracja: 13 wrz 2014, 23:23
Tytuł: Łajza archeologiczna
Miejscowość: Wyk
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nemsta »

Babie_Lato, dlatego jesteś moja, Moja, MOJA :D :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

To raczej ciekawostka z waszego miasta. Pewna fabryka, której niestety już nie ma potrafiła zrobić coś takiego. Marzenie każdego nastolatka w latach siedemdziesiątych. Myślę, że robiłby również dzisiaj furorę. :-D
[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 501628.jpg medium=http://s17.postimg.org/suvwju4pb/polcross.jpg large=http://s17.postimg.org/suvwju4pb/polcross.jpg group=23895][/gimg]
[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 503055.jpg medium=http://s21.postimg.org/a1qjoykd3/image.jpg large=http://s21.postimg.org/a1qjoykd3/image.jpg group=23895][/gimg]
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

Z dedykacją dla johny'ego i Rocha:

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/56 ... LokBydLink

Nic dodać, nic ująć.

:-D :-D :-D
Awatar użytkownika
Nemsta
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 2098
Rejestracja: 13 wrz 2014, 23:23
Tytuł: Łajza archeologiczna
Miejscowość: Wyk
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nemsta »

Opinia Poland Sotheby's International Realty trochę z kaczego kuperka. Na moje gusta Bydgoszcz powinna być na 1 miejscu. Ale jak się chwalą, że przed Toruniem.
Kompleks, nie ma co :P :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:Z dedykacją dla johny'ego i Rocha:

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/56 ... LokBydLink

Nic dodać, nic ująć.
Nie dokończyli tytułu Yvonne:
"Bydgoszcz wśród 10 miast najatrakcyjniejszych do zamieszkania...w gminie Bydgoszcz" :027: :027: :027:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6410
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Biorąc pod uwagę, że autorzy rankingu się nie zająknęli nawet na temat Poznania czy Szczecina, wygląda to trochę śmiesznie. Na forum skyscrapper jest sugestia, że ranking głównie opiera się na portfelu nieruchomości firmy, która robiła ranking.
Awatar użytkownika
Nemsta
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 2098
Rejestracja: 13 wrz 2014, 23:23
Tytuł: Łajza archeologiczna
Miejscowość: Wyk
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nemsta »

PawelK pisze:Biorąc pod uwagę, że autorzy rankingu się nie zająknęli nawet na temat Poznania czy Szczecina, wygląda to trochę śmiesznie. Na forum skyscrapper jest sugestia, że ranking głównie opiera się na portfelu nieruchomości firmy, która robiła ranking.
No ale CB przed CT, rozumiesz ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6410
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Roch pisze:No ale CB przed CT, rozumiesz
Rozumiem, wyczytałem ten element kompleksów na portalu wybiórczej.

tuz za Warszawa, ale przed Toruniem
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

Zainspirowana wspaniałą relacją Konfiturka opisującą jego miasto, postanowiłam pochwalić się, że moje miasto kilka miesięcy temu jako pierwsze w Polsce wzięło udział w akcji "świat od świtu do zmierzchu".

"Bydgoszcz od świtu do zmierzchu" to film pokazujący zwykłych/niezwykłych mieszkańców Bydgoszczy. Ogniwem spinającym wszystkie historie jest postać kominiarza robiącego przegląd pieców w różnych domach i rozmawiającego z napotkanymi ludźmi. W filmie najbardziej urzekła mnie historia ponad dziewięćdziesięcioletniego miłośnika filmów, który w swoim życiu obejrzał ich tysiące i od najwcześniejszych młodzieńczych lat prowadził kronikę z tytułami i opisami filmów oraz datami, kiedy je obejrzał. Ciekawie i zabawnie wypowiada się on wspaniałym, eleganckim językiem na temat filmów współczesnych :-)
Niestety, Pan ten zmarł wkrótce po nakręceniu filmu, ale jeszcze zdążył podzielić się swoją ogromną pasją.
Zaskoczyła mnie scena rozgrywająca się na cmentarzu, gdzie kilkoro Cyganów pije wódkę przy grobie swojego kolegi i snuje rozważania na tematy egzystencjalne.
W filmie występuje też dyrektorka szkoły mojego Sokole Oko i jeden z wybitnych uczniów z klasy talentów z naszej Szkoły Muzycznej.
Nie mogło zabraknąć słynnej Kobiety z Walizką, znanej każdemu mieszkańcowi mojego miasta (moi goście forowi też mieli okazję ją zobaczyć podczas spotkania w Bydgoszczy). To kobieta, która od wielu, wielu lat chodzi po bydgoskich ulicach z walizką. Dzień w dzień. Jakby ciągle wybierała się w podróż. Kobieta jest bardzo wysoka, na dodatek chodzi w szpilkach oraz elegancko ubrana i jej sylwetkę widać z daleka. Idąc, ciągnie za sobą dużą walizkę na kółkach. Całymi dniami ... Wszyscy zastanawiają się nad jej historią i genezą jej wiecznych podróży i błądzenia po ulicach miasta.

Oto fragment tekstu opisującego ten film:

Film "Bydgoszcz od świtu do zmierzchu" pokazał miasto, jakiego do tej pory nie znaliśmy. Nie ma w sobie nic z promocyjnej laurki pełnej pocztówkowych widoków - to prawdziwy obraz miasta, w którym najważniejszą rolę zagrali ludzie. Kilkunastu filmowców pod okiem doświadczonych autorów, m.in. Mirosława Dembińskiego, Marcin Sautera, Maciej Cuskego czy Jacka Bławuta, przez kilka tygodni z kamerą w ręku krok po kroku realizowało swoje etiudy, które złożyły się na godzinny dokument o Bydgoszczy.


Tutaj można przeczytać więcej:

http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... zchu_.html

Ciekawe, czy inne miasta wezmą udział w tej akcji. Ja film o moim mieście i jego mieszkańcach obejrzałam z wielką przyjemnością.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2015, 18:45 przez Yvonne, łącznie zmieniany 6 razy.
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Hmmm...Może jadąc na Tajemniczy Zlot, pojadę przez Bydgoszcz... :-D
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

Von Dobeneck pisze:Hmmm...Może jadąc na Tajemniczy Zlot, pojadę przez Bydgoszcz...
Zapraszam! :-)
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Yvonne pisze:
Von Dobeneck pisze:Hmmm...Może jadąc na Tajemniczy Zlot, pojadę przez Bydgoszcz...
Zapraszam! :-)
A dziękuję. :-)
A może Ty, w rewanżu pojedziesz na Tajemniczy Zlot skrótem przez Podlasie? Podlaski Przełom Bugu jest malowniczy. ;-)
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

Von Dobeneck pisze:A może Ty, w rewanżu pojedziesz na Tajemniczy Zlot skrótem przez Podlasie? Podlaski Przełom Bugu jest malowniczy.
Brzmi nieźle ;-)
Ja tam przecież nigdy nie byłam!
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Yvonne pisze:
Von Dobeneck pisze:A może Ty, w rewanżu pojedziesz na Tajemniczy Zlot skrótem przez Podlasie? Podlaski Przełom Bugu jest malowniczy.
Brzmi nieźle ;-)
Ja tam przecież nigdy nie byłam!
Nie byłaś, bo Samochodzik zignorował Podlasie. Ale to nic, dopiszę brakującą część. :-D
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

Von Dobeneck pisze: Nie byłaś, bo Samochodzik zignorował Podlasie. Ale to nic, dopiszę brakującą część. :-D
Oj, może już zostawmy kanon w 12 (czyt w 11) częściach i nie dopisujmy kolejnych tomów? :027:
Czyli tak, Dobek jedzie na Tajemniczy Zlot przez miasto leżące niedaleko Torunia. Zabawi tam dzień-dwa, potem zabiera Yvonne i harcerzy i jadą na Tajemniczy Zlot przez Podlasie. Tam zabawią dzień-dwa (zapewne będą noclegi pod namiotem) i potem razem ruszają na Tajemniczy Zlot w Bieszczady gzie dołączą do nas.
Prawda jakie to proste? W ten sposób Dobek dojedzie i Yvonne nie będzie miała problemu jak dojechać nad Solinę. :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Czyli tak, Dobek jedzie na Tajemniczy Zlot przez miasto leżące niedaleko Torunia
:027: :027: :027:
Czesio1 pisze:Prawda jakie to proste? W ten sposób Dobek dojedzie i Yvonne nie będzie miała problemu jak dojechać nad Solinę.
No teraz się trochę zrehabilitowałeś, Czesio.
Ale tylko trochę ;-)
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:
Czesio1 pisze:Czyli tak, Dobek jedzie na Tajemniczy Zlot przez miasto leżące niedaleko Torunia
:027: :027: :027:
Czesio1 pisze:Prawda jakie to proste? W ten sposób Dobek dojedzie i Yvonne nie będzie miała problemu jak dojechać nad Solinę.
No teraz się trochę zrehabilitowałeś, Czesio.
Ale tylko trochę ;-)
;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
Starałem się jak mogłem
:-D :-D :-D :-D :-D :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio, zobaczysz, że jak wreszcie kiedyś przyjedziesz do mnie na zwiedzanie Bydgoszczy, to zapomnisz, że w ogóle istnieje takie miasto jak Toruń :-D
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Czesio1 pisze:
Oj, może już zostawmy kanon w 12 (czyt w 11) częściach i nie dopisujmy kolejnych tomów? :027:
Masz rację Czesiu. Patrząc na mój stosunek do różnych kontynuatorów, pewnie sam ze sobą bym nie rozmawiał. :-D
Czyli tak, Dobek jedzie na Tajemniczy Zlot przez miasto leżące niedaleko Torunia. Zabawi tam dzień-dwa, potem zabiera Yvonne i harcerzy i jadą na Tajemniczy Zlot przez Podlasie. Tam zabawią dzień-dwa (zapewne będą noclegi pod namiotem) i potem razem ruszają na Tajemniczy Zlot w Bieszczady gzie dołączą do nas.
W ten sposób dojechalibyśmy z miesiąc po zlocie. :-D
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:Czesio, zobaczysz, że jak wreszcie kiedyś przyjedziesz do mnie na zwiedzanie Bydgoszczy, to zapomnisz, że w ogóle istnieje takie miasto jak Toruń :-D
No ba, tylko jak trafić do Twego miasta? Jedziesz, jedziesz i możesz ominąć. :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Coś dla Bydgoszczan oraz wielbicieli nieistniejącej firmy Romet.
Romet to był jeden z największych producentów rowerów w Europie.
Universal u nas znany jako Wigry2, z przerzutami Shimano i lakierem metalikiem
[ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 1. Universal.[/ltimgp] [ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 2. Universal.[/ltimgp] [ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 3. Universal.[/ltimgp] [ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 4. Polo Junior.[/ltimgp]
[ximg]Poza popularnymi w naszym kraju Sokołami, Flamingami, Wigrami, Jubilatami i Pelikanami były również Tylery i Universale te były produkowane część na eksport.
Zapewne nie jest wam wszystkim wiadome, ale nadal są chwalone, cenione i poszukiwane stare rowery Rometa w USA, Kanadzie czy Singapurze. Występowały one włąśnie tam pod nazwą Universal lub Tyler. Pierwszy eksport Tylerów i Universali do USA i Kanady nastąpił w połowie lat 60-tych
[ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 5. Tyler.[/ltimgp]
[ximg]... a rozwinął się w latach 70 tych i początku lat 80tych.
W większości te rowery były stylizowane na beach cruisery. Spłacaliśmy nimi zaciągnięte kredyty. Rowery te w większości miały metalizowany kolor i dodatki z importu.
inny Tyler z lat 60-tych
[ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 6. Tyler.[/ltimgp] [ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 7. Tyler.[/ltimgp]
[ximg]Kilka ciekawych egzemplarzy zostało w kraju, głównie to z tzw. poniedziałkowej produkcji ku zadowoleniu małolatów.
Oto kilka z nich:
U nas Gazela w Kanadzie, Tyler
[ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 8. Tyler.[/ltimgp] [ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 9. Tyler.[/ltimgp]
[ximg]Tyler nie tylko dla chłopców :-)
[ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 10. Tyler damski.[/ltimgp]
[ximg]
Logo Rometu na Tylerze
[ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 11. Logo Rometu na Tylerze.[/ltimgp]
[ximg] [ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 12. Tyler.[/ltimgp] [ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 13. Tyler.[/ltimgp] [ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 14. Tyler.[/ltimgp]
[ximg]Ten sam rower (mojej córki, przed renowacją) przeznaczony na rynek wewnętrzny występujący pod nazwą Cross lub Reksio :-D
[ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 15. Tyler mojej córki.[/ltimgp]
[ximg]Po renowacji, kolor jedyny właściwy ;-)
[lgimgp small= medium= large= group=grp0002015042300003]Fot 16. Tyler córki, po renowacji.[/lgimgp]
[ximg]
Polo
[ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 17. Polo.[/ltimgp] [ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 18. Polo.[/ltimgp]
[ximg]Romet Motocross, zanim powstały BMXy
[ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 19. Romet Motocross, zanim powstały BMX-y.[/ltimgp]
[ximg]Romet Universal '75
[ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 20. Romet Universal '75.[/ltimgp]
[ximg]Mój dawny Universal z 1978r. odbudowany, przekazany następnemu pokoleniu.
pierwsza odsłona
[ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 21. Mój dawny Universal z 1978 r.[/ltimgp]
[ximg]Ostateczna wersja. Brakuje mu tylko pneumatycznego zawieszenia ;-)
[ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 22. Mój dawny Universal z 1978r. Ostateczna wersja.[/ltimgp]
[ximg]... a zaczęło się od tego: rocznik 1972, POLO-LUX
[ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 23. Rocznik 1972, POLO-LUX.[/ltimgp]
[ximg]
S¡ też perełki, w fabrycznym stanie :-D
Polcross z 1975 z przerzutkami Shimano, wtedy byłyby marzeniem.
[ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 24. Polcross z 1975 z przerzutkami Shimano.[/ltimgp] [ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 25. Polcross z 1975 z przerzutkami Shimano.[/ltimgp] [ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 26. Polcross z 1975 z przerzutkami Shimano.[/ltimgp]
[ximg]Natomiast moim faworytem był Polo-Lux :564:
[ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 27. Polo-Lux.[/ltimgp] [ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 28. Polo-Lux.[/ltimgp] [ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 29. Polo-Lux.[/ltimgp]
[ximg]Zmiana biegów, mega lans :564:
[ltimgp small= medium= group=grp0002015042300003]Fot 30. Polo-Lux. Zmiana biegów, mega lans![/ltimgp]
[ximg]W latach siedemdziesiątych sporadycznie można było spotkać takie egzemplarze na ulicy. Obecnie moda wraca na wygodne rowery, jest ich coraz więcej. Oby tak dalej.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2015, 15:41 przez VdL, łącznie zmieniany 33 razy.
Awatar użytkownika
Nemsta
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 2098
Rejestracja: 13 wrz 2014, 23:23
Tytuł: Łajza archeologiczna
Miejscowość: Wyk
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nemsta »

Van de loro, jesteś wariat! I za to dziękuję :564:
Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Roch pisze:Van de loro, jesteś wariat! I za to dziękuję :564:
Wiem, ale pocieszam się, że są lepsi. :-D

http://prlbikes.pl/tyler-polo-lux
http://chlopcyrometowcy.pl/

Ciekawe czy ktoś z was ma jeszcze Rometa :-)
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6410
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

zbychowiec pisze:Na prośbę VdL zmieniłem obrazki w jego poście o Romecie na galeryjkę.
Ale coś jest źle z tymi obrazkami z galeryjek, bo biegają po ekranie jak oszalałe. Ten sam efekt miałem przy Twoich zdjęciach z Belgii.

[gimg small=http://pansamochodzik.org.pl/przygoda/i ... 911655.jpg medium=http://i1116.photobucket.com/albums/k56 ... 080228.jpg large=http://i1116.photobucket.com/albums/k56 ... g~original group=28062][/gimg]
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Trzeba poprawić wstawianie zdjęć z tekstem. Tekst stał się drugoplanowy, co w przypadku opisu jakieś relacji może być trudne. To tak na przyszłość
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

PawelK pisze:Ale coś jest źle z tymi obrazkami z galeryjek, bo biegają po ekranie jak oszalałe. Ten sam efekt miałem przy Twoich zdjęciach z Belgii.
Ja tego nie mam.
Jest idealnie - bardzo mi się podoba ta wersja z galerią zdjęć!

Brawo, Zbychowiec :564:
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Teraz rewelacja :564: :564: :564:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne Z Przygodą na żywo”