Relacja live z czytania Quo Vadis

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym wolnych dyskusji o wszystkim
Awatar użytkownika
Kynokephalos
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1066
Rejestracja: 07 sie 2013, 14:01
Miejscowość: z dużego miasta
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Kynokephalos »

Nie sądzę, żeby istniała negatywna korelacja między podobaniem się "Quo Vadis" i podobaniem się "Misia". Może u Yvonne tak jest (choć skąd można wiedzieć jeśli, jak rozumiem, filmu nie oglądała), ale ogólnie chyba nie.

Skoro doceniłeś "Quo Vadis", być może lubisz w książkach złożoną intrygę polityczną. W "Misiu" zamiast śmiać się z gagaów obrazujących brak na rynku tego czy tamtego, możesz skupić się na niesamowitych kombinacjach bohatera zmierzających do uzyskania paszportu. Nie jest to wielka polityka, ale złożona intryga na pewno.

Pozdrawiam,
Kynokephalos
Obrazek Obrazek
Wonderful things...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13053
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 192 razy

Post autor: Yvonne »

Kynokephalos pisze:Może u Yvonne tak jest (choć skąd można wiedzieć jeśli, jak rozumiem, filmu nie oglądała),
Oglądała, oglądała - i to nie jeden raz, a nawet dwa czy trzy - za każdym razem bez emocji :-)

Nie mam w zwyczaju oceniać czegoś, czego nie widziałam/nie czytałam/nie słuchałam, bo jaką wartość miałaby taka recenzja?
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7221
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

Kynokephalos pisze:Czy wiesz, że fryzjer w Wąchocku woli ostrzyc dziesięciu blondynów niż jednego rudego?
Pozdrawiam,
Kynokephalos
Zapewne wystąpie jako blondynka do kwadratu ale zupełnie nie rozumiem problemu fryzjera z Wachocka....nie..No poważnie....to jakiś dowcip jest...ale.... Hmmmm...co to ma z fryzjerem wspólnego? W zawodach, w które wpisane jest zadawanie bólu w jakiejś formie OK ale fryzjer?
Cos z tym Wachockiem mi sie o uszy obilo, to moze takie dowcipy sa w stylu lateralnego myślenia?
Awatar użytkownika
Kynokephalos
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1066
Rejestracja: 07 sie 2013, 14:01
Miejscowość: z dużego miasta
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Kynokephalos »

Niestety, za moimi słowami kryje się o wiele mniej niż po nich oczekujesz. "W Wąchocku" to tak mi się jakoś samo napisało. Jest seria dowcipów na temat rzekomej prostoty mieszkańców Wąchocka, ale nie ją miałem na myśli. Chodziło mi o pozorny, określmy to tak, paradoks.

Oczywiście, że fryzjer woli ostrzyc dziesięciu blondynów (czy kogokolwiek) niż jednego rudego (czy kogokolwiek), bo wtedy ma dziesięciokrotnie większy przychód. Jednak kiedy przedstawi się pytanie w odpowiedni, sugestywny sposób ("dlaczego woli ostrzyc dziesięciu takich niż jednego owakiego") wiele osób podświadonie koncentruje się na ujemnej stronie pracy rzemieślnika i zaczyna zastanawiać się, co w strzyżeniu rudych jest trudnego albo nieprzyjemnego, że fryzjer woli już choćby dziesięciu blondynów od jednego rudego.

Tę pozorną sprzeczność wykorzystałem nawiązując żartem do deklaracji Yvonne, że "wolałaby 10 razy przeczytać 'Quo Vadis' niż 1 raz obejrzeć 'Misia'". Jej wypowiedź można zinterpretować na dwa zupełnie różne sposoby zależnie od przyjętego założenia: Czy czytanie i oglądanie tych dzieł to przykrość czy raczej przyjemność.

Pozdrawiam,
Kynokephalos
Obrazek Obrazek
Wonderful things...
Awatar użytkownika
Kynokephalos
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1066
Rejestracja: 07 sie 2013, 14:01
Miejscowość: z dużego miasta
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Kynokephalos »

Yvonne pisze:Oglądała, oglądała - i to nie jeden raz, a nawet dwa czy trzy
Niewłaściwie zinterpretowałem termin "przesterowywać na 'Misia'". Mój błąd. Dzięki za wyjaśnienie.

Pozdrawiam,
Kynokephalos
Obrazek Obrazek
Wonderful things...
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7221
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

No dzięki Kyno! To ja za głęboko w ten problem chciałam wnikać :-D :-D sorry. Te rude włosy mnie zmylily. Bo ludzie o rudych włosach są bardziej wrażliwi na bólwedlug badań. Muszę powiedzieć, ze tak tez wynika z moich obserwacji. Dlatego sie zdziwilam co ma do tego fryzjer? Ze moze ciągnie za włosy za bardzo jak rozczesuje ? I już, już miałam cała teorie a Ty Kyno tak szybko zburzyles wskazując na materialne korzyści fryzjera....z Wachocka.... :-D
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7221
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

Osobiście Misia uwielbiam, czy to w Misiu były w stołówce przysrubowane talerze i łyżki na łańcucby? Ze trzeba było jeść na zmianę? :-D No i oczywiście wynalazek preżesa czyli szafka z magnetofonem gdzie można sie było nagrać w sprawachroznych, chociaż najlepiej pochwalnych...Jacek już ta szafek opatentowal i nawet śpiewa lubu dubu.... :-D QV tez uwielbiam ale inaczej, bardziej dostojnie jakos, chociaż film tak średnio mi sie podobał....ten bokser był do niczego...tj moim zdaniem, lubiłam role Treli i Bajora za to. Dobrze pamietam?
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7221
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

A jak tam czytanie Ci idzie szczotaw?
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16445
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 423 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Post autor: Czesio1 »

Brunhilda pisze:Osobiście Misia uwielbiam, czy to w Misiu były w stołówce przysrubowane talerze i łyżki na łańcucby? Ze trzeba było jeść na zmianę?
Dokładnie tak Bruniu :-D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7221
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy

Post autor: Brunhilda »

Oo! To było super! W ogole cały film był świetny! Tym (tak?) rewelacyjny, taki właśnie prawdziwy z tamtych czasów... :-D
szczotaw
Forowy Lektor
Posty: 328
Rejestracja: 09 lip 2013, 23:23
Tytuł: Wnusio Forowy
Miejscowość: k/Cz-wy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: szczotaw »

Brunhilda pisze:A jak tam czytanie Ci idzie szczotaw?
Bruniu, na poprzedniej stronie napisane, że przeczytałem ;-)
Obrazek
"Wszyscy kłamią" - podstawowa i jedyna prawda o ludziach
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11667
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 250 razy
Otrzymał podziękowań: 207 razy

Post autor: johny »

Brunhilda pisze:Tym (tak?)
Tak, tak!!!
Miś to absolutny TOP moich ulubionych filmów! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
barttez
Forowy Lektor
Posty: 1220
Rejestracja: 13 lip 2013, 10:23
Miejscowość: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: barttez »

Co mi zrobisz jak mnie złapiesz tez jest kultowy :564:
Obrazek Obrazek
Aetas dulcissima adulescentia est
Awatar użytkownika
Captain Nemo
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 193
Rejestracja: 14 sie 2013, 16:09
Tytuł: z jedzeniem na TY...
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Captain Nemo »

barttez pisze:Co mi zrobisz jak mnie złapiesz tez jest kultowy :564:
zgadza sie :564:

oraz:
Rozmowy kontrolowane
Brunet wieczorową porą
Nie ma rózy bez ognia

i wiele innych :D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”