Mój problem forowy

Dział poświęcony sprawom ogólnym dotyczącym wolnych dyskusji o wszystkim
ODPOWIEDZ
Afrodyta
Uwielbia przygody
Uwielbia przygody
Posty: 87
Rejestracja: 10 lip 2013, 09:16
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Mój problem forowy

Post autor: Afrodyta »

Podejrzewam, że mój problem w rzeczywistości nie jest problemem, ale tak go jednak będę klasyfikować. Otóż nie radzę sobie z tym forum :-( Rzecz polega na tym, że kiedy tylko tu zaglądam, znajduję tak wiele postów, że nie jestem w stanie ich przeczytać. Z tego powodu gubię się w wątkach i tematach. Zarazem mam poczucie wyalienowania (nie mogłam znaleźć innego słowa, a to brzmi trochę za poważnie).
Często wchodzę na forum, patrze na ilość wiadomości i odkładam to na później. Po powrocie postów jest jeszcze więcej. Nie jestem w stanie wygospodarować tyle czasu, by przejrzeć wszystko.
Czy macie na to jakąś własną metodę? Bo nie wierzę, że wszyscy czytają od deski do deski.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6419
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 214 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czytam te tematy, które mnie interesują, pozostałe zaznaczam jako przeczytane.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8889
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 402 razy

Post autor: TomaszK »

Częściej zaglądaj - problem zniknie :-D
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16442
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 423 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Re: Mój problem forowy

Post autor: Czesio1 »

Afrodyta pisze:Podejrzewam, że mój problem w rzeczywistości nie jest problemem, ale tak go jednak będę klasyfikować. Otóż nie radzę sobie z tym forum :-( Rzecz polega na tym, że kiedy tylko tu zaglądam, znajduję tak wiele postów, że nie jestem w stanie ich przeczytać. Z tego powodu gubię się w wątkach i tematach. Zarazem mam poczucie wyalienowania (nie mogłam znaleźć innego słowa, a to brzmi trochę za poważnie).
Często wchodzę na forum, patrze na ilość wiadomości i odkładam to na później. Po powrocie postów jest jeszcze więcej. Nie jestem w stanie wygospodarować tyle czasu, by przejrzeć wszystko.
Czy macie na to jakąś własną metodę? Bo nie wierzę, że wszyscy czytają od deski do deski.
Obie zaproponowane poniżej metody są dobre:
PawelK pisze:Czytam te tematy, które mnie interesują, pozostałe zaznaczam jako przeczytane.
TomaszK pisze:Częściej zaglądaj - problem zniknie :-D
Możesz sobie Afrodyto zaznaczyć opcję ignorowania tematów, które Cię nie interesują i wtedy będziesz miała zdecydowanie mniej postów do czytania.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Captain Nemo
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 193
Rejestracja: 14 sie 2013, 16:09
Tytuł: z jedzeniem na TY...
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Mój problem forowy

Post autor: Captain Nemo »

Afrodyta pisze: Czy macie na to jakąś własną metodę? Bo nie wierzę, że wszyscy czytają od deski do deski.
Zawsze możesz kliknąć "Odznacz wątki jako przeczytane" :D :D
Obrazek
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

Moja metoda jest taka: z racji, żem zielony to czytam wszystko jednak według klucza od najmniej mnie interesujących do tych najbardziej. Apetyt więc rośnie, rośnie aż trafiam w końcu na wisienkę na torcie. Polecam ten sposób. No i oczywiście trzeba co jakiś czas na forum zajrzeć bo się nazbiera. :-D
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Afrodyta
Uwielbia przygody
Uwielbia przygody
Posty: 87
Rejestracja: 10 lip 2013, 09:16
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Afrodyta »

Staram się oczywiście stosować powyższe metody. Ale tu też tworzy się kolejny kłopot. Dopóki czegoś nie przeczytam to nie wiem, czy dany temat mnie interesuje. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich przypadków, bo np. wiem, że twórczość Bahdaja do mnie nie przemawia, więc tego nie czytam. Natomiast często trzeba zajrzeć do środka, żeby wiedzieć o co chodzi :-D

Główny kłopot to przede wszystkim brak czasu. Nie ma kiedy usiąść na dłużej niż parę minut. Nie ma kiedy pojechać na zlot. Nie ma kiedy napisać relacji z wakacji, a chcę parę rzeczy przedstawić. Może powinnam zmienić pracę na taką, która nie będzie mi się podobała, wtedy będę miała czas na forum. A podobno jeśli praca jest hobby to wszystko jest wspaniale ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”