"Akademia Pana Kleksa" 2023r.

Dział poświęcony filmowi i kinematografii
Awatar użytkownika
TomaszL
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 1756
Rejestracja: 14 lip 2016, 10:19
Miejscowość: wielkopolskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 481 razy
Otrzymał podziękowań: 158 razy

Re: "Akademia Pana Kleksa" 2023r.

Post autor: TomaszL »

Premiera Kleksa się zbliża. Z Barabaszem ostatnio rozmawialiśmy o teledysku "Jestem Twoją Bajką" ...


 
 
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8868
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 49 razy
Otrzymał podziękowań: 372 razy

Re: "Akademia Pana Kleksa" 2023r.

Post autor: TomaszK »

Właśnie wróciłem z kina, byłem z wnukiem na "Panu Kleksie". To jednak jest film "na motywach" ksiązki, a nie jej ekranizacja. Efekty specjalne co prawda dużo lepsze niż w poprzedniej wersji, ale niewiele ma to wspólnego z fabułą Brzechwy. Tym niemniej obu nam się podobało, wnukowi głównie obecna fabuła, a mnie moje liceum, którego hol pełni rolę klasy Akademii. Mówiłem Julianowi że ukończyłem w ten sposób Akademię Pana Kleksa, ale nie mógł zrozumieć co to znaczy "ukończyłem". Dzieci inaczej rozumieją pojęcia dorosłych. Jak kiedyś w rozmowie o dinozaurach powiedziałem że ich kości źle się zachowały, to spytał czy "złe zachowanie" oznacza, że  były niegrzeczne. 
Będzie kolejna część filmu, ciekawe czy zdążą nakręcić zanim dziecięcy aktorzy dorosną. 
Ada zamiast Adasia nawet pasuje, ale ta postać za bardzo zdominowała film, Pan Kleks jest teraz postacią drugoplanową. 
Awatar użytkownika
Barabasz
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 3895
Rejestracja: 25 sie 2015, 10:43
Miejscowość: Antoninów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 117 razy
Otrzymał podziękowań: 137 razy

Re: "Akademia Pana Kleksa" 2023r.

Post autor: Barabasz »

TomaszK pisze: 06 mar 2024, 20:46....Będzie kolejna część filmu, ciekawe czy zdążą nakręcić zanim dziecięcy aktorzy dorosną... 
 
Gdzieś chyba słyszałem, że kolejną część nagrano zaraz po pierwszej. Tylko premiera będzie później.

Ja filmu nie oglądałem. Chłopaki u mnie oglądali i ocenili go jako "dziwny".

Wg mnie producenci oszukali widzów podobnie jak w ostatniej ekranizacji Pana Samochodzika gdzie pod mylącym tytułem nakręcili w ogóle inną historię. Tutaj pod tytułem Akademia Pana Kleksa niby Jana Brzechwy faktycznie nakręcono książkę wydaną niedawno "Kleks. Nowy Początek" zespołu autorów Rygiel, Gureczny, Kruk, Kawulski.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i kinematografia”