Witam Wszystkich!

Tu napisz kilka słów o sobie
złoczyńca
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 356
Rejestracja: 26 mar 2014, 14:09
Tytuł: rozglądam się
Miejscowość: ćmiłów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Witam Wszystkich!

Post autor: złoczyńca »

strzała Lolo ;-)
Lolo pisze:na tą chwilę poznałem dwie książki: Templariusze i Księgę Strachów.
ale Ci zazdroszczę, dopiero wszystko przed Tobą...
złoczyńca
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 356
Rejestracja: 26 mar 2014, 14:09
Tytuł: rozglądam się
Miejscowość: ćmiłów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: złoczyńca »

TomaszK pisze:Lolo, a skąd Twój nick ? Była taka postać w jednej książek Niziurskiego.
z całym szacunkiem, ale to był Lalu, "Lalu Koncewicz, broda i miłość" ;-) przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać, jakie to wspaniałe uczucie móc się "popisać" przed kimś, kto "jest w temacie" znajomością "takich" tematów ;-) bo w dzisiejszych czasach to raczej szacunek budzi znanie się na akcjach, obligacjach, wiborach, liborach, polityce, religii... a tu proszę... jeszcze raz przepraszam jeżeli kogoś uraziłem - nie chciałem nikomu sprawić przykrości.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6423
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

złoczyńca pisze:z całym szacunkiem, ale to był Lalu
W Siódmym wtajemniczeniu był Kulawy Lolo...
złoczyńca
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 356
Rejestracja: 26 mar 2014, 14:09
Tytuł: rozglądam się
Miejscowość: ćmiłów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: złoczyńca »

PawelK pisze:
złoczyńca pisze:z całym szacunkiem, ale to był Lalu
W Siódmym wtajemniczeniu był Kulawy Lolo...
ups... tu wypadałoby się zaczerwienić - szczerze mówiąc nie pamiętam tej postaci - i tu na nic się zdało moje chwalipięctwo ;-( ale mimo wszystko wydaje mi się, że "mój" Lalu jest bardziej znany niż "Twój" Kulawy Lolo i to o niego chodziło TomaszKowi?
Mam rację TomaszKu? czy mam się czerwienić? ;-))
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16445
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 423 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Post autor: Czesio1 »

złoczyńca pisze: ups... tu wypadałoby się zaczerwienić - szczerze mówiąc nie pamiętam tej postaci - i tu na nic się zdało moje chwalipięctwo ;-( ale mimo wszystko wydaje mi się, że "mój" Lalu jest bardziej znany niż "Twój" Kulawy Lolo i to o niego chodziło TomaszKowi?
Mam rację TomaszKu? czy mam się czerwienić? ;-))
Ja już się pogubiłem. TomaszeK napisał, że Lolo występował w jednej z książek Niziurskiego, ale chyba miał na myśli Nienackiego? Wszak w Niewidzialnych mamy Pięknego Lola?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
złoczyńca
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 356
Rejestracja: 26 mar 2014, 14:09
Tytuł: rozglądam się
Miejscowość: ćmiłów
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: złoczyńca »

cóż, sprawdziłem i wbrew moim oczekiwaniom, okazuje się, że Kulawy Lolo to nie jest postać całkiem marginalna i przewija się w "Siódmym wtajemniczeniu" co najmniej kilkukrotnie... a to powoduje, że moja buńczuczność w znajomości twórczości pana Niziurskiego staje pod znakiem zapytania. Pora chyba odświeżyć sobie kilka książek no i zacząć się czerwienić, co niniejszym czynię: :oops: :oops:. Zatem zwracam honor wszystkim urażonym moim wystąpieniem...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6423
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

A co tu licytować. Kulawy Lolo jest jedną z głównych postaci Tajemnicy, Lalu podobnie. Czy ktoś jest bardziej znany? Wątpię. Znany to jest Marek Piegus...
szczotaw
Forowy Lektor
Posty: 328
Rejestracja: 09 lip 2013, 23:23
Tytuł: Wnusio Forowy
Miejscowość: k/Cz-wy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: szczotaw »

Cześć :D
Obrazek
"Wszyscy kłamią" - podstawowa i jedyna prawda o ludziach
Awatar użytkownika
Lolo
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 169
Rejestracja: 06 cze 2014, 18:18
Tytuł: Szafa gra!
Miejscowość: Łodziownia
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Lolo »

Czesio1 pisze: Ja już się pogubiłem. TomaszeK napisał, że Lolo występował w jednej z książek Niziurskiego, ale chyba miał na myśli Nienackiego? Wszak w Niewidzialnych mamy Pięknego Lola?
Piękny LOLO był negatywną postacią, współpracował z Badurą. Wiem to z opowieści taty,
a niewidzialni są jeszcze przede mną.

Chociaż nie mam nic sobie do zarzucenia, zostanę przy LoLo :-D
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Lolo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6423
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Lolo pisze:
Czesio1 pisze: Ja już się pogubiłem. TomaszeK napisał, że Lolo występował w jednej z książek Niziurskiego, ale chyba miał na myśli Nienackiego? Wszak w Niewidzialnych mamy Pięknego Lola?
Piękny LOLO był negatywną postacią, współpracował z Badurą. Wiem to z opowieści taty,
a niewidzialni są jeszcze przede mną.

Chociaż nie mam nic sobie do zarzucenia, zostanę przy LoLo :-D
Badura jest postacią z Kiepskich :-)

Lolo współpracował z Niewidzialnymi i na początku raczej walczył z Baturą.
Awatar użytkownika
Lolo
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 169
Rejestracja: 06 cze 2014, 18:18
Tytuł: Szafa gra!
Miejscowość: Łodziownia
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Lolo »

PawelK pisze:
Lolo pisze:
Czesio1 pisze: Ja już się pogubiłem. TomaszeK napisał, że Lolo występował w jednej z książek Niziurskiego, ale chyba miał na myśli Nienackiego? Wszak w Niewidzialnych mamy Pięknego Lola?
Piękny LOLO był negatywną postacią, współpracował z Badurą. Wiem to z opowieści taty,
a niewidzialni są jeszcze przede mną.

Chociaż nie mam nic sobie do zarzucenia, zostanę przy LoLo :-D
Badura jest postacią z Kiepskich :-)

Lolo współpracował z Niewidzialnymi i na początku raczej walczył z Baturą.
To prawda, zasugerowałem się fragmentem kiedy przez krótki czas współpracowali (po uwolnieniu Pięknego Lola z pałacu. cyt. "Badura wraz z bandą i Pięknym Lolem...". Jeszcze nie czytałem, tylko sprawdzałem. :564:
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16445
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 423 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Post autor: Czesio1 »

Lolo pisze: To prawda, zasugerowałem się fragmentem kiedy przez krótki czas współpracowali (po uwolnieniu Pięknego Lola z pałacu. cyt. "Badura wraz z bandą i Pięknym Lolem...". Jeszcze nie czytałem, tylko sprawdzałem. :564:
Oj ta nadrób zaległości i zapoznaj się z Niewidzialnymi. To świetna książka, prawda Yvonne? :027:
A co do Twojego nicku to mi jednak będziesz się kojarzył z samochodzikowym Pięknym Lolo, ale wcale nie dlatego, że to była postać negatywna.
A przy okazji, powiedz Lolo czy Ty jesteś blondynem? ;-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13053
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 192 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:Oj ta nadrób zaległości i zapoznaj się z Niewidzialnymi. To świetna książka, prawda Yvonne?
Dziękuję za wywołanie mnie do tablicy, ale kolejny raz muszę powtórzyć, że ja Niewidzialnych polubię pewnie dopiero wtedy, kiedy zorganizujemy zlot śladami tej książki :-D

Zatem czekam, Czesio ;-)
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8891
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 404 razy

Post autor: TomaszK »

złoczyńca pisze:Czy mam się czerwienić? ;-))
Tak !

Dopiero teraz odkryłem, że ten temat się rozwinął, a ja tu nie zaglądałem. Kiedy po raz pierwszy czytałem "Niewidzialnych", Piękny Lolo, kojarzył mi się własnie z Kulawym Lolem z "Siódmego Wtajemniczenia". Kulawy Lolo występował w książce krótko, ale był ważną postacią, był osobą, którą bohater (Gustek) obdarzał największym zaufaniem i który na zakończenie zdradził mu tytułowe siódme wtajemniczenie.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16445
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 423 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Post autor: Czesio1 »

Yvonne pisze:
Czesio1 pisze:Oj ta nadrób zaległości i zapoznaj się z Niewidzialnymi. To świetna książka, prawda Yvonne?
Dziękuję za wywołanie mnie do tablicy, ale kolejny raz muszę powtórzyć, że ja Niewidzialnych polubię pewnie dopiero wtedy, kiedy zorganizujemy zlot śladami tej książki :-D

Zatem czekam, Czesio ;-)
Propozycja już padła na przyszły rok i ja jestem jak najbardziej ZA!! Choć z innego względu bardziej odpowiadałby mi zlot w Bieszczadach 2015.
A propos Niewidzialnego Zlotu to tak się zastanawiam gdzie go zorganizować. Bo z jednej strony punktem wyjścia powinno być poszukiwanie nieistniejącej już wioski Sowiróg. Ale z drugiej strony mi niesamowitych wrażeń dostarczyło odnalezienie takich miejsc jak Piersławek, Pranie, Izba Regionalna w Wejsunach a wielkim przeżyciem była chwila zadumy nad grobem Gizewiusza.
Tyle, że jedną stronę od drugiej dzieli spory kawałek drogi no i tu leży pies pogrzebany.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6423
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 152 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:A propos Niewidzialnego Zlotu to tak się zastanawiam gdzie go zorganizować.
We Frankfurcie?
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16445
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 423 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:
Czesio1 pisze:A propos Niewidzialnego Zlotu to tak się zastanawiam gdzie go zorganizować.
We Frankfurcie?
Tak czułem że zaproponujesz wypad do Niemiec :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lolo
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 169
Rejestracja: 06 cze 2014, 18:18
Tytuł: Szafa gra!
Miejscowość: Łodziownia
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Lolo »

Czesio1 pisze:
Lolo pisze: To prawda, zasugerowałem się fragmentem kiedy przez krótki czas współpracowali (po uwolnieniu Pięknego Lola z pałacu. cyt. "Badura wraz z bandą i Pięknym Lolem...". Jeszcze nie czytałem, tylko sprawdzałem. :564:
Oj ta nadrób zaległości i zapoznaj się z Niewidzialnymi. To świetna książka, prawda Yvonne? :027:
A co do Twojego nicku to mi jednak będziesz się kojarzył z samochodzikowym Pięknym Lolo, ale wcale nie dlatego, że to była postać negatywna.
A przy okazji, powiedz Lolo czy Ty jesteś blondynem? ;-)
NO jestem, nie da się ukryć :-D :-P
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16445
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 423 razy
Otrzymał podziękowań: 211 razy

Post autor: Czesio1 »

Lolo pisze: NO jestem, nie da się ukryć :-D :-P
Czyli dobrze, że kojarzysz mi się z Pięknym Lolem :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Cześć Lolo, nie ważne czy jesteś piękny, jak zmienię płeć, to zacznę podchodzić do tego inaczej. :P :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Początek przygody”