Dyskusja nad szkieletem naszego forum

Tu piszemy o sprawach ogólnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barttez
Forowy Lektor
Posty: 1218
Rejestracja: 13 lip 2013, 10:23
Miejscowość: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: barttez »

i nikogo to nie kłuje w oczy ....
Obrazek Obrazek
Aetas dulcissima adulescentia est
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: Sam mogę przenosić, co nie znaczy, że nie powinno być jakiejś dyscypliny. Tym bardziej, że są tematy, jak napisaliście, do swobodnej dyskusji o wszystkim i o niczym.
Oj Paweł, to tylko forum a nie Sąd Najwyższy. Ja wiem po sobie, że czasem w trakcie dyskusji na temat odbiega się od tematu. Malo tego, trudno jest nawet wydzielić posty by je przenieść do tematu o wszystkim, bo granica miedzy nimi jest niemalże niewidzialna. Tak więc przymknijmy na to oko, nie mamy tych postów aż tyle, żeby o nie kruszyć kopię. ;-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Krwawa Mary
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1826
Rejestracja: 18 mar 2015, 12:28
Tytuł: Seta Żyleta
Miejscowość: Chełm / Lublin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Krwawa Mary »

Paweł - wiesz potraktowales nas okropnie i wogle nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale Dobek juz nie chce wchodzic na forum. To bylo nie fair szczegolnie w stosunku do niego. Teraz sa same smutki
Obrazek
Czemu mowy mojej nie rozumiecie?
Bo wy z ojca diabła jesteście.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 13032
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 181 razy

Post autor: Yvonne »

Krwawa Mary pisze:Paweł - wiesz potraktowales nas okropnie i wogle nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale Dobek juz nie chce wchodzic na forum. To bylo nie fair szczegolnie w stosunku do niego. Teraz sa same smutki
Wejdzie, wejdzie :-)
Nie ma się co obrażać.
Forum od tego jest, aby każdy mógł wyrazić swoją opinię. A zgadzać się z każdą z nich nie musimy :-)
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6410
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Krwawa Mary pisze:Paweł - wiesz potraktowales nas okropnie i wogle nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale Dobek juz nie chce wchodzic na forum. To bylo nie fair szczegolnie w stosunku do niego. Teraz sa same smutki
Ależ gadajcie sobie ile chcecie, nic do Waszych gadek nie mam, temat dawno sobie wyłączyłem. A co do uczuć Dobka, no cóż :506:
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

zbychowiec pisze:Ja bym to wprowadził bez problemu, tylko trochę jestem bezradny - nie bardzo wiem jak to ustawić w forum. Szukałem już tego i czesio1 szukał, ale zima. Może kiedyś się samo znajdzie przez przypadek. Tak czy siak, przepraszam za utrudnienia.
Wracając do tematu, możne zwiększymy czcionkę? Nie będzie co prawda aktywności, ale będzą tematy bardziej widoczne.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

W przygodach PSA , podtematy. Będzie bardziej widoczne i lepsze na smartfona.
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2015, 17:07 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

Dziękuję. Jak dla mnie ok. Może inni się wypowiedzą.
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

zbychowiec pisze:Jak zapewne zauważyliście, wprowadziłem kilka zmian na naszym forum. Są to zmiany mające na celu:
- skonsolidowanie działów, dołączenie forów samodzielnych lub mało aktywnych do większych działów
- wyeksponowanie tematów bardziej spójnych z ogólną tematyką forum
Chciałbym jednocześnie uspokoić wszystkich, że żadne tematy nie zostały skasowane, a jedynie ich część została przeniesiona do bardziej odpowiadających im tematycznie działów.
Niektóre wybory mogą się Wam wydać kontrowersyjne, ale zaufajcie mi: to wyjdzie forum na dobre w dłuższej perspektywie. Chodzi o spopularyzowanie forum i odpowiednie ułożenie działów na stronie głównej ma w tej kwestii kluczowe znaczenie.
Jest ok.
Zauważyłem tylko, że nie można dodawać załączników. Można tą funkcję przywrócić lub inną równie łatwą w obsłudze, szczególnie kiedy np. mamy do dyspozycji tylko smartfona.

Do tej pory zdjęcia wstawiałem za pomocą postimage, funkcję "załącz plik "używałem w ostateczności, robiąc zdjęcie telefonem.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

van de loro pisze: Zauważyłem tylko, że nie można dodawać załączników. Można tą funkcję przywrócić lub inną równie łatwą w obsłudze, szczególnie kiedy np. mamy do dyspozycji tylko smartfona.
Już jest przywrócona.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

zbychowiec pisze: Niestety, nie możemy włączyć obsługi załączników z powodów technicznych i bezpieczeństwa.
Zbychowiec, techniczne możliwości są bo włączyłem i fotki się ładują.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

zbychowiec pisze: Tak, ale tu nie chodzi o techniczne możliwości.
Przede wszystkim jest to kwestia bezpieczeństwa. Kod naszego forum jest dość stary i ma dziury, których nie da się prosto załatać. Ponadto każde takie zdjęcie hostowane bezpośrednio na serwerze generuje gigantyczny transfer, np. 2 MB zdjęcie (moja komórka robi co najmniej 3 MB zdjęcia) to 2 MB plus 2 MB razy każde otwarcie zdjęcia przez przeglądającego, czyli na przykład dla zdjęcia 2 MB masz 50 otwarć średnio i już 100 MB (na jedno zdjęcie!). Z tych dwóch powodów załączniki powinny pozostać wyłączone. Są banalnie proste w użyciu alternatywy i nie ma sensu ryzykować wyczerpanie limitu transferu albo włamanie przez jakieś script kiddies z podstawówki.
Strasznie czarne wizje masz od początku miesiąca zbychowiec a propos dalszego działania forum.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

zbychowiec pisze: Dlaczego czarne? W tej chwili moje wizje dotyczące działania forum są w bardzo jasnych kolorach (dominuje pomarańcz). Jest tak między innymi dlatego, że zatkane są większe dziury w bezpieczeństwie i strona ma regularne backupy.
No właśnie nie wiem czemu czarne. Zakładasz z góry, że ktoś czyha żeby się włamać na nasze forum. Opcja z bezpośrednim uploudem zdjęć na forum działała na cba.pl i limitu nie przekraczaliśmy. A nie ukrywam, że dla mnie ta forma wrzucania zdjęć z komórki była najwygodniejsza.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2015, 20:22 przez Czesio1, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
VdL
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 4799
Rejestracja: 29 maja 2014, 23:05
Miejscowość: dokąd
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 129 razy
Otrzymał podziękowań: 89 razy

Post autor: VdL »

zbychowiec pisze:Ponadto każde takie zdjęcie hostowane bezpośrednio na serwerze generuje gigantyczny transfer, np. 2 MB zdjęcie (moja komórka robi co najmniej 3 MB zdjęcia) to 2 MB plus 2 MB razy każde otwarcie zdjęcia przez przeglądającego, czyli na przykład dla zdjęcia 2 MB masz 50 otwarć średnio i już 100 MB (na jedno zdjęcie!).
......
i nie ma sensu ryzykować wyczerpanie limitu transferu albo włamanie przez jakieś script kiddies z podstawówki.
Właśnie dla tego stosowałem załącznik tylko w nagłych przypadkach np. "Mini zlot przy Bronku". Natomiast jeśli chodzi o tę możliwość którą przedstawiłeś to sprawdzę ją przy najbliższej sposobności. Muszę tylko sobie to przetłumaczyć ;-) .

Podsumowując:
po 1 primo, Zbychowiec przedstawił sposób nowego wstawiania zdjęć, musimy go przetestować, choćby z tego dlatego, że lepiej się je ogląda. Nie trzeba otwierać każdego zdjęcia z osobna.
Po 2 primo, powinniśmy mieć rezerwowy sposób wstawiania zdjęć choćby z telefonu, jeśli chcemy zamieścić zdjęcie w dowolnym miejscu i czasie, nie mamy przy sobie laptosa i dostępu do większości udogodnień. Telefon jednak ogranicza.
Powinniśmy to wypróbować.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2015, 23:36 przez VdL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemsta
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 2098
Rejestracja: 13 wrz 2014, 23:23
Tytuł: Łajza archeologiczna
Miejscowość: Wyk
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nemsta »

Nie wiem czy ktoś tak ma, ale po raz n-ty, w nieprzeczytanych, wyskakują mi wątki, które czytałem i nie ma w nich nowych postów, przykładowo wątek Wykopki KM. Rozumiem, że ciągnie swój do swego, ale bez przesady ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Nemsta
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 2098
Rejestracja: 13 wrz 2014, 23:23
Tytuł: Łajza archeologiczna
Miejscowość: Wyk
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nemsta »

zbychowiec pisze:
Roch pisze:Nie wiem czy ktoś tak ma, ale po raz n-ty, w nieprzeczytanych, wyskakują mi wątki, które czytałem i nie ma w nich nowych postów, przykładowo wątek Wykopki KM. Rozumiem, że ciągnie swój do swego, ale bez przesady ;-)
Niestety, mechanizm forum jest trochę niedoskonały w tej kwestii. W Twoim przypadku problem prawie na pewno polega na tym, że przeczytałeś ostatnią stronę wątku o wykopkach, ale niekoniecznie stronę przedostatnią i inne. Forum utrzymuje listę wszystich wiadomości, których jeszcze nie czytałeś, a nie samych wątków. Przy okazji wyszło, że chciałeś się wykpić i przeczytać jedynie ostatnią stronę wątku Marysi i mieć zaliczone. Oj, nieładnie...
Wszystko fajnie, tylko wątek Wykopki ma 1 stronę!!!
Wiem o czym piszesz i to nie miało właśnie miejsca, dlatego to tak mnie zdziwiło. Zatem teoria spiskowa, że jakoby ja (ja?! :-D ) miałbym wykpić wątek o wykopkach, jest nie tylko z założenia irracjonalna ale i z przedstawionych faktów niedorzeczna :-P :-D

Wątek Wykopki:
http://www.pansamochodzik.org.pl/viewtopic.php?t=567

Teraz mi się już nie wyświetlił.
Obrazek
Awatar użytkownika
Batura
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 351
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:31
Miejscowość: okolice stolycy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Batura »

Jedna rzecz nie daje mi spokoju - jeżeli swoim pytaniem naruszę jakieś tabu albo prawo niepisane - bądźcie wyrozumiali ale ja po prostu nie wiem, a chciałbym... :roll:
Chodzi mianowicie o to, że dziś przypadkiem, natrafiłem też na drugie forum samochodzikowe i część osób, jak zauważyłem, jest i tu i tam. Powiedzcie mi, proszę, jaka logiczna zależność jest między tymi forami :-D - uzupełnianie, rywalizacja, równorzędność ? Czy na przykład te zloty z obydwu forów są jakoś koordynowane czy to zupełnie odrębne bajki?

Trochę wygląda to tak, przyszedł 713 i już miesza :-/ ale ja chcę wiedzieć cobym kiedyś faux pas jakiegoś nie wysmażył :-D
w knajpie dla braw, Klezmer kazał mi grać
takie rzeczy, że jeszcze mi wstyd
Awatar użytkownika
barttez
Forowy Lektor
Posty: 1218
Rejestracja: 13 lip 2013, 10:23
Miejscowość: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: barttez »

i to tak w kilku słowach wyjaśnione
Obrazek Obrazek
Aetas dulcissima adulescentia est
Awatar użytkownika
Batura
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 351
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:31
Miejscowość: okolice stolycy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Batura »

Zbychowiec - bardzo Ci dziękuję - to kompletnie wszystko co chciałem wiedzieć. :564:

Mam jasność sytuacji i jest dla mnie oczywistym, że tu pozostaję :-D :-D :-D
w knajpie dla braw, Klezmer kazał mi grać
takie rzeczy, że jeszcze mi wstyd
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5295
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Należy również dodać, że jest spore grono osób, które uważa cały spór za dziecinadę i aby nie tracić z oczu fajnych ludzi przebywa i tam i tu, nazywając drugie forum "sąsiednią ławeczką". :-)
Awatar użytkownika
barttez
Forowy Lektor
Posty: 1218
Rejestracja: 13 lip 2013, 10:23
Miejscowość: lubelskie
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: barttez »

Po prawdzie to jest druga ławeczka nikt tego nie kwestionuje
Obrazek Obrazek
Aetas dulcissima adulescentia est
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Post autor: johny »

Mysikrólik pisze:Należy również dodać, że jest spore grono osób, które uważa cały spór za dziecinadę i aby nie tracić z oczu fajnych ludzi przebywa i tam i tu, nazywając drugie forum "sąsiednią ławeczką". :-)
To co Ty nazywasz dziecinadą dla wielu a dla mnie w szczególności to pewne kategoryczne zasady, takie jak przyjaźń, lojalność, uczciwość etc, etc., których się nie łamie. W momencie ich naruszenia spada się w przepaść.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Batura
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 351
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:31
Miejscowość: okolice stolycy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Batura »

ja tylko mówię, że już mam jasność

nie ciągnijmy tego tematu bo będzie na mnie , że wywołałem
w knajpie dla braw, Klezmer kazał mi grać
takie rzeczy, że jeszcze mi wstyd
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Post autor: johny »

713 pisze:ja tylko mówię, że już mam jasność

nie ciągnijmy tego tematu bo będzie na mnie , że wywołałem
Luzik! ;-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

johny pisze:
Mysikrólik pisze:Należy również dodać, że jest spore grono osób, które uważa cały spór za dziecinadę i aby nie tracić z oczu fajnych ludzi przebywa i tam i tu, nazywając drugie forum "sąsiednią ławeczką". :-)
To co Ty nazywasz dziecinadą dla wielu a dla mnie w szczególności to pewne kategoryczne zasady, takie jak przyjaźń, lojalność, uczciwość etc, etc., których się nie łamie. W momencie ich naruszenia spada się w przepaść.
Nie przesadzaj, johny. Ten spór to takie trochę z igły widły. Parę osób powiedziało sobie zbyt dużo. Pech chciał, że charaktery tych osób nie pozwoliły im odpuścić i stąd secesja. Faktem jednak pozostaje to, że i tu i tam przyświeca inicjatywom ta sama idea. A w związku z tym ja pozostaję nadal niezmiennym zwolennikiem ścisłej współpracy i wymiany informacji. Abstrahując od minionych wydarzeń wiele do życia wnosi praca śledcza zarówno TomaszKa czy twoja tutaj jak również Johna Dee czy Zeta24 tam i szczerze mówiąc frajerstwem byłoby z tego nie czerpać. I mam nadzieję, że się kiedyś spotkamy w dużym gronie ubrani w t-shirty z samochodzikiem spod ołówka Barbary Dutkowskiej i zamkiem w Radzyniu Chełmińskim.
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16416
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 391 razy
Otrzymał podziękowań: 197 razy

Post autor: Czesio1 »

Kolega 713 zaintrygowany sytuacją na internetowym rynku zadał najzupełniej normalne pytanie, zbychowiec udzielił prawie wyczerpującej odpowiedzi i na tym poprzestańmy.
Napisałem, że "prawie wyczerpującej odpowiedzi" bo nie mogę nie zrobić dopiski do słów:
zbychowiec pisze: olbrzymia praca, którą wielu ludzi włożyło w stworzenie jego treści merytorycznej (TomaszK, czesio1, PawelK, johny i wiele innych osób),
Przez skromność zbychowiec nie wymienił tu siebie co niniejszym pozwolę sobie ja uczynić. Wszak zbychowiec wykonuje tu niesamowitą, wspaniałą robotę. :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6410
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 204 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

A moim zdaniem, do czasu do kiedy tam będą niektórzy ludzie, którzy z PS maja niewiele wspólnego ale mają jakiś enigmatyczny interes w byciu na forum, to nie ma szansy na duże wspólne spotkanie pod jakakolwiek egida i koszulka.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Post autor: johny »

Nietajenko pisze:
johny pisze:
Mysikrólik pisze:Należy również dodać, że jest spore grono osób, które uważa cały spór za dziecinadę i aby nie tracić z oczu fajnych ludzi przebywa i tam i tu, nazywając drugie forum "sąsiednią ławeczką". :-)
To co Ty nazywasz dziecinadą dla wielu a dla mnie w szczególności to pewne kategoryczne zasady, takie jak przyjaźń, lojalność, uczciwość etc, etc., których się nie łamie. W momencie ich naruszenia spada się w przepaść.
Nie przesadzaj, johny. Ten spór to takie trochę z igły widły. Parę osób powiedziało sobie zbyt dużo. Pech chciał, że charaktery tych osób nie pozwoliły im odpuścić i stąd secesja. Faktem jednak pozostaje to, że i tu i tam przyświeca inicjatywom ta sama idea. A w związku z tym ja pozostaję nadal niezmiennym zwolennikiem ścisłej współpracy i wymiany informacji. Abstrahując od minionych wydarzeń wiele do życia wnosi praca śledcza zarówno TomaszKa czy twoja tutaj jak również Johna Dee czy Zeta24 tam i szczerze mówiąc frajerstwem byłoby z tego nie czerpać. I mam nadzieję, że się kiedyś spotkamy w dużym gronie ubrani w t-shirty z samochodzikiem spod ołówka Barbary Dutkowskiej i zamkiem w Radzyniu Chełmińskim.
Nietajenko, Ty tak na serio, czy tylko dla jaj? :027:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Batura
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 351
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:31
Miejscowość: okolice stolycy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Batura »

też jestem za zamknięciem tego wątku, serio, nie ma sensu teraz o tym pisać - wiem już w tym temacie tyle ile mi potrzeba a nawet już za dużo ;-)

interesowała mnie nie tyle historia dwóch forów ile obecna sytuacja - wyjaśnienie wymagało oczywiście pewnego minimum historii i już go otrzymałem (za co dzięki wszystkim :564: ) i już wiem na czym stoję i jest gicior :-D
w knajpie dla braw, Klezmer kazał mi grać
takie rzeczy, że jeszcze mi wstyd
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11653
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 246 razy
Otrzymał podziękowań: 202 razy

Post autor: johny »

713 pisze:też jestem za zamknięciem tego wątku, serio, nie ma sensu teraz o tym pisać
Słusznie prawisz! :564:
713 pisze:już wiem na czym stoję i jest gicior
Zapewniam Cię będziesz się czuł z nami doskonale! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy ogólne”